Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:30:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Didrachma Trajana  (Przeczytany 4791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Didrachma Trajana
« dnia: 05 Lipca 2017, 18:58:04 »
Rzadko sobie pozwalam na takie fanaberie, więc tym bardziej wkurza mnie, jak ktoś na mojej monecie położy swoje lepkie łapska.

Gdyby ktoś widział poniższą monetę, proszę o kontakt. Moneta jest moja i została skradziona w WER Warszawa (przynajmniej tam ją widziano ostatnio 29 maja).

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipca 2017, 20:04:35 »
Nie cackać się i od razu zgłosić na policję.
Inaczej sprawa rozejdzie się po kościach...

ZM

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipca 2017, 21:04:33 »
Nie cackać się i od razu zgłosić na policję.
Inaczej sprawa rozejdzie się po kościach...
Żebym ja to wierzył w sens takiego zgłoszenia... Zgłoszę, każą się stawić, stracę czas na kiwanie się na stołku i tłumaczenie komuś, kto monety widuje tylko u siebie w portfelu, co tak naprawdę zginęło, po czym sprawa zostanie umorzona ze względu na zniknięcie przesyłki w sortowni.

Dostałem już zwrot pieniędzy, sprawa jest zgłoszona przez nadawcę drogami pocztowymi i na tym się formalnie sprawa zamknie.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipca 2017, 21:21:57 »
A ja dwa razy sam znalazłem swoje monety na Allegro wystawione przez sklep numizmatyczny z Gdańska ....
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipca 2017, 22:46:48 »
Cytuj
Gdyby ktoś widział poniższą monetę, proszę o kontakt. Moneta jest moja i została skradziona w WER Warszawa

Pawle, współczuję straty oraz łączę się w bólu i w w[...], bo sam kilka razy doświadczyłem tego typu przykrości.

Do mnie ostatnio nie dotarła przesyłka z Belgii, z takim oto kawałkiem terakoty. Kurczę, tyle czasu polowałem na portretowy, cesarski
wariant tego typu żetonu, a kiedy udało mi się wytopić  okaz z popiersiem charakterystycznym dla wizerunków cesarskich z końca III wieku,
to jakiś gnojek zwinął przesyłkę. Co z tego, że dostałem zwrot kasy, ja chcę odnaleźć mój kawałek wypalonej gliny.

Również apeluję o pomoc w wytropieniu zguby.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipca 2017, 13:59:42 »
znalazłem swoje monety na Allegro wystawione przez sklep numizmatyczny z Gdańska ....
Właśnie liczę, że jak wypłynie, to właśnie w ten sposób. Moneta jest na tyle nietypowa, że raczej na giełdzie pod Halą Targową w Krakowie czy innym tego typu miejscu nie pójdzie, bo nikt nie będzie wiedział co to i po co to.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lipca 2017, 14:01:27 »
z Belgii
Ciekawe czy w tym WER mają jakiś podział obowiązków ze względu na kraj pochodzenia przesyłki. To mógłby być ciekawy trop - moja była z Holandii.

Terakota też powinna gdzieś wypłynąć, bo jest mocno nietypowa.

bruno52

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipca 2017, 21:40:47 »
No współczuję obu Panom, jeśli przesyłki były trasowane to jak najbardziej reklamować, ja nie dostałem takiej plomby ze Stanów
ale była przesłana ? zwykłą przesyłką i mogłem tylko zagryźć pięść ze złości, wyparowała.
Panie Tomku mam pytanie odnośnie tej bulli szukałem ostatnio " Terracotta Seals/Bullae for papyrus scrolls" i wszystkie drogi prowadzą w zasadzie do
Roma Numismatics  które gdzieś dorwało całość wykopaną gdzieś ze spalonej biblioteki papirusów, potem się to rozeszło po wszystkich dilerach.
Czy Pan ma jakieś źródła skąd to i coś więcej o tym bo ja nie umię się jakoś doszukać, nawet literatury o tym.
pozdrowienia

TomekP

  • Gość
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipca 2017, 09:15:06 »
Panie Bruno, a skąd pomysł, że to bulla papirusowa? :) pytam, ponieważ tak w obiegu naukowym jak i antykwarycznym spotyka się jeszcze raczej jako bilety do teatru (o tyle ciekawe, że ani jeden taki kawałek nigdy nie został w żadnym teatrze rzymskim wykopany)...

bruno52

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
terracotta
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipca 2017, 10:01:58 »
https://www.acsearch.info/search.html?term=terracotta&category=9&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&currency=usd&thesaurus=1&order=3&company=93&auction=

do googla wpisać  " Terracotta Seals/Bullae for papyrus scrolls" no i większość obrazków ma taki opis ? dlaczego ?

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Didrachma Trajana
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipca 2017, 17:23:17 »
jeśli przesyłki były trasowane to jak najbardziej reklamować,
Przesyłka rejestrowana, reklamacja złożona, ale w tym wypadku po prostu odczekają do końca regulaminowego czasu i powiedzą "nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi".

 

R E K L A M A
aukcja monet