Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 03:34:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Związek Elektryków (?) Polskich  (Przeczytany 3918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Związek Elektryków (?) Polskich
« dnia: 09 Lipca 2017, 13:04:00 »
Czy ma ktoś medal lub zdjęcie medalu z 1934 roku - poz. 739 w katalogu Strzałkowskiego
"Nagroda Związku Elektryków".
Chodzi mi o wyjaśnienie wątpliwości - w tym czasie nie było "Związku Elektryków Polskich".
Było Stowarzyszenie Elektryków Polskich (założone w 1919, ale pod taką nazwą od 1929).
Był też Związek Polskich Inżynierów Elektryków.
Myślę, że chodzi tutaj o Związek Elektrowni Polskich, założony w 1919 r., wtedy będzie się zgadzał
opisany w katalogu skrót. Czy w takim razie w katalogu jest błąd w nazwie organizacji?

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 731
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Związek Elektryków (?) Polskich
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipca 2017, 13:50:06 »
Czy ma ktoś medal lub zdjęcie medalu z 1934 roku - poz. 739 w katalogu Strzałkowskiego
"Nagroda Związku Elektryków".
Chodzi mi o wyjaśnienie wątpliwości - w tym czasie nie było "Związku Elektryków Polskich".
Było Stowarzyszenie Elektryków Polskich (założone w 1919, ale pod taką nazwą od 1929).
Był też Związek Polskich Inżynierów Elektryków.
Myślę, że chodzi tutaj o Związek Elektrowni Polskich, założony w 1919 r., wtedy będzie się zgadzał
opisany w katalogu skrót. Czy w takim razie w katalogu jest błąd w nazwie organizacji?

Ale nie za bardzo będzie się zgadzał napis na medalu, raczej moze to być ten Związek Polskich Inżynierów Elektryków lub Stowarzyszenie, nie pamiętam z ustawy ówczesnej czy tych terminów nie stosowano zamiennie plus ewentualnie w statucie organizacji mógł być taki zapis.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Związek Elektryków (?) Polskich
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipca 2017, 14:03:43 »
Ale nie za bardzo będzie się zgadzał napis na medalu, raczej moze to być ten Związek Polskich Inżynierów Elektryków lub Stowarzyszenie, nie pamiętam z ustawy ówczesnej czy tych terminów nie stosowano zamiennie plus ewentualnie w statucie organizacji mógł być taki zapis.
Dlatego podejrzewam, że w katalogu jest błąd w opisie medalu.
Żeby to wyjaśnić, trzeba zobaczyć medal lub jego zdjęcie.

 

R E K L A M A
aukcja monet