Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Listopad 2018, 23:15:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Związek Elektryków (?) Polskich  (Przeczytany 1499 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Glider
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Medale

« : 09 Lipiec 2017, 12:04:00 »

Czy ma ktoś medal lub zdjęcie medalu z 1934 roku - poz. 739 w katalogu Strzałkowskiego
"Nagroda Związku Elektryków".
Chodzi mi o wyjaśnienie wątpliwości - w tym czasie nie było "Związku Elektryków Polskich".
Było Stowarzyszenie Elektryków Polskich (założone w 1919, ale pod taką nazwą od 1929).
Był też Związek Polskich Inżynierów Elektryków.
Myślę, że chodzi tutaj o Związek Elektrowni Polskich, założony w 1919 r., wtedy będzie się zgadzał
opisany w katalogu skrót. Czy w takim razie w katalogu jest błąd w nazwie organizacji?

* ZEP.jpg (50.74 KB, 803x236 - wyświetlony 77 razy.)
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #1 : 09 Lipiec 2017, 12:50:06 »

Czy ma ktoś medal lub zdjęcie medalu z 1934 roku - poz. 739 w katalogu Strzałkowskiego
"Nagroda Związku Elektryków".
Chodzi mi o wyjaśnienie wątpliwości - w tym czasie nie było "Związku Elektryków Polskich".
Było Stowarzyszenie Elektryków Polskich (założone w 1919, ale pod taką nazwą od 1929).
Był też Związek Polskich Inżynierów Elektryków.
Myślę, że chodzi tutaj o Związek Elektrowni Polskich, założony w 1919 r., wtedy będzie się zgadzał
opisany w katalogu skrót. Czy w takim razie w katalogu jest błąd w nazwie organizacji?

Ale nie za bardzo będzie się zgadzał napis na medalu, raczej moze to być ten Związek Polskich Inżynierów Elektryków lub Stowarzyszenie, nie pamiętam z ustawy ówczesnej czy tych terminów nie stosowano zamiennie plus ewentualnie w statucie organizacji mógł być taki zapis.

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
Glider
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Medale

« Odpowiedz #2 : 09 Lipiec 2017, 13:03:43 »

Ale nie za bardzo będzie się zgadzał napis na medalu, raczej moze to być ten Związek Polskich Inżynierów Elektryków lub Stowarzyszenie, nie pamiętam z ustawy ówczesnej czy tych terminów nie stosowano zamiennie plus ewentualnie w statucie organizacji mógł być taki zapis.
Dlatego podejrzewam, że w katalogu jest błąd w opisie medalu.
Żeby to wyjaśnić, trzeba zobaczyć medal lub jego zdjęcie.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM