Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:08:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tania przesyłka z USA  (Przeczytany 13785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Tania przesyłka z USA
« dnia: 20 Lipca 2017, 08:21:04 »
Postanowiłem kupić sobie książkę, żeby nie było numizmatyczną. Niestety okazało się, że jedyny egzemplarz w sensownej cenie znajduje się na terenie Stanów i sprzedawca nie umie wysłać jej inaczej niż nieubezpieczoną przesyłką za 60$, co przy książce za trzydzieści parę USD jest kompletnym absurdem. To nie jest nie wiadomo jaki korpus tylko jeden tom 300+ stron A4.

W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Szacownego Grona przerabiał ostatnio ściąganie czegoś zza Wielkiej Wody i czy udało się to zrobić w rozsądnej cenie (załóżmy 10-15$).

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2017, 09:07:00 »
Niestety ceny są kosmiczne, do tego jak kupiłem kilka ciuchów w sklepie OCC to zapłaciłem cło. Ostatnio poprosiłem znajomego który jechał do Polski, on mi kupił na Ebay USA, przesyłka przyszła do niego, a on mi przekazał przy spotkaniu. To się opłacało, gdyż do tego spożyliśmy Jack'a Daniels'a  ;)
Qui Non Proficit, Deficit.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2017, 12:58:11 »
zapłaciłem cło.
Od książek nie ma cła, jest 8% VAT. Do przeżycia, chociaż zdarzało mi się, że próbowali mi wmulić VAT także od kosztu przesyłki. Nie dałem się, ale ostatnia batalia z bożenkami z Urzędu Celnego w tym temacie trwała chyba półtora miesiąca i kosztowała mnie jednak trochę zdrowia.

Kiedyś koszta przesyłki były zupełnie zjadliwe (tak gdzieś do 2009), potem nagle zrobił się Monty Python. Musiałem przez to zrezygnować m.in. z mojego ulubionego abebooks, na którym można było dostać ciekawą literaturę za zupełnie małe pieniądze.

Teraz z tego co widzę jest trochę firm kurierskich wożących w granicach dwudziestu paru dolarów (dalej trochę dużo), ale wolałbym rozmawiać z firmą, którą ktoś już wypróbował.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2017, 19:16:50 »
Regularnie kupuje z USA (tyle, że do UK) i  około 60$ to zapłaciłem chyba raz za w pełni ubezpieczoną przesyłkę o wartości 1500$. Najczęściej paczki z kilkunastoma monetami kosztują od 16-32$, a co do książek to bardziej chodzi o rozmiar paczki niż wagę. Ostatnio żadnych nie kupowałem ale nie wydaje mi się żeby zwykła nieubezpieczona paczka kosztowała więcej niż 15$ i to tylko w przypadku jeśli format jest większy niż A4.

Sprawdziłem aktualne ceny jakie oferują sprzedający książki z USA do UK i jest to średnio od poniżej 4$ (Economy International Shipping) do ponad 25$ (International Priority Shipping), ale większość mieści się w przedziale do 10$.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2017, 19:18:21 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2017, 19:20:25 »
zapłaciłem cło.
Od książek nie ma cła, jest 8% VAT. Do przeżycia, chociaż zdarzało mi się, że próbowali mi wmulić VAT także od kosztu przesyłki. Nie dałem się, ale ostatnia batalia z bożenkami z Urzędu Celnego w tym temacie trwała chyba półtora miesiąca i kosztowała mnie jednak trochę zdrowia.

Kiedyś koszta przesyłki były zupełnie zjadliwe (tak gdzieś do 2009), potem nagle zrobił się Monty Python. Musiałem przez to zrezygnować m.in. z mojego ulubionego abebooks, na którym można było dostać ciekawą literaturę za zupełnie małe pieniądze.

Teraz z tego co widzę jest trochę firm kurierskich wożących w granicach dwudziestu paru dolarów (dalej trochę dużo), ale wolałbym rozmawiać z firmą, którą ktoś już wypróbował.

Cło i tak płaci się od warości zadeklarowanej przez sprzedawcę, w UK rzadko mi się to zdarza, ale bywa że trzeba zapłacić :( Z doświadczenia wiem że najczęściej płaci się jak paczki są ubezpieczone :P
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2017, 19:21:01 »
Sprawdziłem aktualne ceny jakie oferują sprzedający książki z USA do UK
Jest to jakaś myśl - zapytam się, ile by kosztowała przesyłka do UK, stamtąd sobie poradzę.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2017, 20:11:28 »
Sprawdziłem aktualne ceny jakie oferują sprzedający książki z USA do UK
Jest to jakaś myśl - zapytam się, ile by kosztowała przesyłka do UK, stamtąd sobie poradzę.


Ale ceny do Polski są identyczne, chyba że Polska przestała leżeć w Europie :P
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipca 2017, 21:10:52 »
Ale ceny do Polski są identyczne, chyba że Polska przestała leżeć w Europie :P
Skoro sprzedawca uparł się na 60 dolarów, to rozumiem, że nie uznaje niczego poza tzw. global shopping (http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,10405.new.html). Chyba że w myśl zasady "kurica nie ptica, Anglia nie zagranica" okaże się, że do UK-eja jednak da się wysłać taniej. Zapytałem, zobaczymy, co dalej.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipca 2017, 21:36:41 »
... global shopping (http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,10405.new.html)...

To jest global shipping program lub GSP i nie dosc, ze koszta przesylki sa wysokie, to jeszcze z gory pobieraja clo, ktore czasem jest a czasem nie.
Ostatnio odpuscilem sobie dosc atrakcyjna monete ze wzgledu na koszt takiej przesylki, ktory wynosil okolo $60.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2017, 21:38:36 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipca 2017, 21:59:27 »
... global shopping (http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,10405.new.html)...

To jest global shipping program lub GSP i nie dosc, ze koszta przesylki sa wysokie, to jeszcze z gory pobieraja clo, ktore czasem jest a czasem nie.
Ostatnio odpuscilem sobie dosc atrakcyjna monete ze wzgledu na koszt takiej przesylki, ktory wynosil okolo $60.

Tego gówna tzn. GSP to nawet sie nie tykam, przelicznik jest z kosmosu a VAT liczony nie wiem od jakiej podstawy. Jeśli to GSP a sprzedawca nie jest elastyczny w kwestii wysyłki, nawet po zaznaczeniu że na własne ryzyko to niech najzwyczajniej się goni. No chyba, że znamy kogoś w USA kto nam to tam kupi od niego i normalnie prześle :P
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipca 2017, 08:27:31 »
sprzedawca nie jest elastyczny w kwestii wysyłki
Niestety nie jest :-( Do UK też zaśpiewał sobie 60$.

chyba, że znamy kogoś w USA kto nam to tam kupi od niego i normalnie prześle :P
Właśnie w tym kierunku próbowałem pytać od początku, tyle że może niedokładnie to opisałem. W UK są firmy kurierskie, które za normalne pieniądze udostępniają swój adres i potem wiozą sami przesyłkę do Polski. Przejrzałem kilka tego typu stron, ale na żadnej nie schodzili poniżej 20$ (to samo na stronie USPS). Może Pan podrzucić linka z cenami, o których Pan mówi (mogą być do UK)?

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipca 2017, 09:05:37 »
sprzedawca nie jest elastyczny w kwestii wysyłki
Niestety nie jest :-( Do UK też zaśpiewał sobie 60$.
To go olać! Taka cena zawysłanie jednej książki to rozbój w biały dzień! Jak nie chce zrobić interesu, to nie!
Ja zeszłego lata za przesyłkę dwóch grafik z passepartout o formacie sporo powyżej A3 zapłaciłem $28.
Najdroższa przesyłka, jaka przydarzyła mi się z USA to paczka zawierająca dwa roczniki "Celator'a" - format A4, a ważyło to ze trzy kilo - dogadałem się ze sprzedawcą i przesyłka kosztowała $40.
40, ale nie 60 za jedną książkę! Co to jest, tom encyklopedii z drewnianymi deskami w skórzanej oprawie z brązowymi klamrami???

ZM

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2017, 13:18:53 »
I właśnie - nie napisał Pan, co to jest.
Emmett - Alexandrian coins.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:37:21 wysłana przez zenonmoj »

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipca 2017, 14:09:34 »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipca 2017, 14:22:35 »
przesyłka $3,99
W granicach USA. To jest dokładnie ten sprzedawca, z którym koresponduję.

 

R E K L A M A
aukcja monet