Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:36:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tania przesyłka z USA  (Przeczytany 13784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipca 2017, 14:24:41 »
Ale to trzeba po prostu kupić przez amazona, a nie z nim dyskutować...
ZM
PS. To on tak twierdzi: https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194
wg. tej tabeli Standard Shipping / Poland to $9.99
Priority Courier Shipping / Poland $25.99
nawet te 25.99 jest jesze OK, a ceny $60 nigdzie nie ma!!!
PS2. Przepraszam, normalnie przez amazona zamówić się do Europy nie da - sprzedawca się wycwanił. Olać go!
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 14:36:06 wysłana przez zenonmoj »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipca 2017, 14:32:45 »
Ale to trzeba po prostu kupić przez amazona, a nie z nim dyskutować...
Toż ja nie dyskutuję z nim dla przyjemności, ale dlatego, że powyższa stawka obowiązuje dla terenu USA. Dla adresów z innych krajów podczas próby zatwierdzenia koszyka wyświetla się radosne:

25.99 jest jesze OK, a ceny $60 nigdzie nie ma!!!
Nie ma, bo przesyłka jest ustawiona jako niewysyłalna poza USA. 60$ pojawia się dopiero w prywatnej korespondencji.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 14:36:36 wysłana przez DzikiZdeb »

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipca 2017, 14:38:32 »
Właśnie też mi to samo wyszło. Nie chcę być ordynarny, ale tylko tego typu komentarze mi się nasuwają...
Pech. Normalnie Amerykanie są bardziej chętni do negocjacji...

ZM

PS. Zapytać u tego sprrzedawcy - może jeszcze ma: http://www.ebay.ie/itm/361169925612
albo tu: https://www.iberlibro.com/servlet/SearchResults?isbn=9781879080058&n=100121501&cm_sp=mbc-_-9781879080058-_-new
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 14:53:45 wysłana przez zenonmoj »

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipca 2017, 14:50:07 »
Jeśli jest to pozycja dość unikalna to napewno więcej osób chciałoby ją mieć. Proponuję się dogadać. Jeśli ktoś ją chce mieć, niech zapłaci powiedzmy 10 złotych za wersję elektroniczną i pozycja zostanie kupiona wspólnie. Jedynie właściciel będzie musiał przygotować plik pdf lub inny format i przesłać go osobom które zapłaciły.
Qui Non Proficit, Deficit.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lipca 2017, 15:49:06 »
Ja nie zbieram monet antycznych, i przyznam się że jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie, ale z ciekawości poszukałem tej pozycji, jak ona wygląda. Powiem tak, nie będzie chyba żadnego problemu z zebraniem 60 USD na przesyłkę, chętnych może być nawet więcej. Pozycja jest wyśmienita, a osób zbierających takie monety dużo :)
Qui Non Proficit, Deficit.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Lipca 2017, 16:22:37 »
Moglbym to kupic i kazac przeslac do siebie a potem dac synowi, ktory jedzie do Polski ale nie wiem, czy dotrze do mnie na czas.
https://www.iberlibro.com/servlet/SearchResults?isbn=9781879080058&n=100121501&cm_sp=mbc-_-9781879080058-_-new
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 16:24:20 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipca 2017, 16:25:06 »
Albo zamowie i zeskanuje a szanowni Koledzy zrobia sciepe.

Moglbym tez zamowic z Amazona, nawet taniej. P.S. -> Nie bedzie, bo nie wysylaja do Kanady, ale moge poprosic kogos ze stanow, by wyslal do Polski. Mam tak kontaktow troche.
Skanowanie troche mi zajmie, gdyz wlasnie wyrzucono mnie z roboty i szukam nowej pracy, co, jak wiadomo jest praca sama w sobie.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 16:30:11 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipca 2017, 17:33:33 »
Najważniejsze że plan już jest. A realizacja jest do dogrania. Mimo wszystko, sądzę że czas odgrywa tu dominującą rolę. Pamiętajmy, że książka jest wystawiona na sprzedaż i w każdym momencie może zostać sprzedana. A co do skanowania, to można ją zrobić w formacie JPG, fotografując strony. Najważniejsze, że powstał plan. Nasze pokolenie jest przyzwyczajony do akcji "społecznościowych", np.pochód pierwszomajowy w szkole ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 17:35:32 wysłana przez Korczaszko »
Qui Non Proficit, Deficit.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipca 2017, 17:54:26 »
Spokojnie, Panowie. Ja tylko oferuje inne opcje. W Polce bywalem conajmniej raz w roku. Mam nadzieje, ze nadal mnie bedzie na to stac. Moge wiec przywiezc ksiazke.
Syn leci na poczatku sierpnia, wiec jest to chyba za malo czasu.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipca 2017, 20:20:18 »
sprzedawca nie jest elastyczny w kwestii wysyłki
Niestety nie jest :-( Do UK też zaśpiewał sobie 60$.

chyba, że znamy kogoś w USA kto nam to tam kupi od niego i normalnie prześle :P
Właśnie w tym kierunku próbowałem pytać od początku, tyle że może niedokładnie to opisałem. W UK są firmy kurierskie, które za normalne pieniądze udostępniają swój adres i potem wiozą sami przesyłkę do Polski. Przejrzałem kilka tego typu stron, ale na żadnej nie schodzili poniżej 20$ (to samo na stronie USPS). Może Pan podrzucić linka z cenami, o których Pan mówi (mogą być do UK)?

Generalnie sprawdzałem jakie koszty oferują sprzedawcy książek numizmatycznych aktualnie tzn. jakbym kupował ile by to mnie kosztowało i jakim serwisem. ale to nie były przesyłki kurierskie to inna bajka i raczej pewnie jesli już z USA to Fedex
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipca 2017, 21:04:09 »
Po pierwsze dziękuję serdecznie za wszystkie propozycje pomocy. W razie czego odezwę się na PW.

Po drugie mam mieszane uczucia co do digitalizacji akurat tej publikacji; została wydana przez małe wydawnictwo i była dystrybuowana także przez autora. Być może nadal jest - spróbuję zweryfikować, czy strona http://www.coinsofromanegypt.org/html/topics/emmett.htm jest aktualna. Skoro autor być może ma nadal dwie kanapy pełne paczek ze swoją ciężką pracą uważam, że skanowanie byłoby wobec niego nie fair.

Po trzecie - obrazek z książki dostępny na abebooks, amazonie i innych tego typu stronach może wprowadzać w błąd. Nie jest to pięknie ilustrowana publikacja typu Seara, ale coś w rodzaju RICa do kwadratu, czyli niemal same tabelki okraszone niewielką ilością zdjęć najciekawszych emisji - dużo na jej temat jest tu: https://www.cointalk.com/threads/book-review-3-look-what-came-in-the-mail-today-emmett-no-not-the-lego-character.242791

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania przesyłka z USA
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Lipca 2017, 21:13:29 »
Kontakt z samym autorem to zapewne dobry pomysł. Przy tej okazji: może autor - za pewną opłatą - zgodziłby się oficjalnie na dygitalizację?
Ja sam chętnie bym taką opłatę wniósł (oczywiście w rozsądnych granicach) - lubię katalogi "elektroniczne", bo mogę je wszędzie ze sobą wziąć, a nie zajmują miejsca na półkach.

ZM

 

R E K L A M A
aukcja monet