Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:54:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tania replika, fals a może tania moneta do przerobienia  (Przeczytany 2585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrolowaty

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
Tania replika, fals a może tania moneta do przerobienia
« dnia: 07 Czerwca 2017, 09:28:39 »
Cześć,

właśnie wpadłem na pomysł, żeby coś moneto podobnego (może być jednostronne) przerobić na wpinkę do butonierki. Stara zniszczona moneta się nie nada, zbyt dobrze, ale jakieś niewiadomo co, aluminiowe, co to ma udawać mieszankę monet mogło by być spoko. Ktoś wie, gdzie można takie znaleźć? Jednak z zasady szkoda mi monety prawdziwej niszczyć i przyklejać coś do niej, ale jakaś zabawka mogła by być ok. Jak szukałęm na allegro, to znajdywałem jedynie srebrne, platerowane złotem repliki, i w ostateczności mógłbym użyć czegoś takiego (ale szkoda mi płacić za te kilka atomów złota:P). Macie może jakieś pomysły?

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Tania replika, fals a może tania moneta do przerobienia
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca 2017, 09:59:58 »
Dlaczego aluminiowe? - proponuję jednak coś z metali bardziej szlachetnych.
Dlaczego nie właśnie stara, nieco mniej zniszczona moneta?
Może jakiś popularny rzymski denarek (pod względem wielkości by pasował), taki, jakich wiele, aby specjalnej straty dla numizmatyki nie było. Ładnie oprawić (nie lutować...) i gotowe. Takie denarki za niezbyt wysoką cenę, choć też niezbyt niską, są ogólnie dostępne.

Pozdrawiam
ZM

Patrolowaty

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Tania replika, fals a może tania moneta do przerobienia
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca 2017, 11:53:37 »
"Dlaczego aluminiowe? - proponuję jednak coś z metali bardziej szlachetnych."

bardziej? Masz na myśli brąz, czy już srebro?

"Ładnie oprawić (nie lutować...) i gotowe."

To jest to, czego potrzebowałem! planowałem kleić, albo właśnie lutować. Przez chwilę miałem też pomysł z dobrze dobranym kapslem, ale to by chyba nie było zbyt estetczne... Ale dzięki za sugestię, poszukam czegoś starożytnego;) dalej się wacham, czy nie lepiej jakąś chińską podróbkę, ale poszukam jakichś rzymków na dobry początek

 

R E K L A M A
aukcja monet