Aktualności: Wybory do triumwiratu TPZN XIII kadencji - zgłaszanie kandydatów!!!

• 26 Marzec 2019, 00:47:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Iger WCN  (Przeczytany 1992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nosfer3

• Stały bywalec
Iger WCN
« dnia: 23 Lipiec 2017, 21:19:41 »
Witam serdecznie.
Mam nietypowe zapytanie. Otóż chciałem zapytać o trojaki z katalogu p. Igera zamieszczone na stronie WCN. Baza WCN określa tylko zdjęcia monet,nie umieszcza opisów. Jak przypuszczam celowy katalog trojaków zawiera takie opisy. I tu moje zapytanie czy ktos mógłby określić na co zwrócic uwagę przy wyodrebnianiu odmian w tym katalogu. Dla sprecyzowania posłuże się przykładem np trojaki krakowskie z rocznika 1619 (K.19.1.a).Owszem są zdjęcia ale nie moge wychwycic różnic między monetami,poza drobna interpunkcja. Na co szanowni Państwo zwracac uwage bo przyznam że wszystko wygląda podobnie. ;)

TomekP

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Iger WCN
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2017, 22:42:26 »
A czy miał Pan w rękach/pdfie sam katalog? Odmiany są wyróżniane przez popiersia, legendy, interpukcję czy też zmiany położenia znaków menniczych

Strashak

• Nowy użytkownik
  • *
Odp:
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2017, 05:58:19 »
Fajnie jest to pokazane w papierowym katalogu igera.  Tam każda zmiana względem innej monety jest zaznaczona na czerwono. Co do trojaków to właśnie ta interpunkcja to jest chyba cały cymesik w tych monetach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka