Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 11:35:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: GNDM profesjonalne podejście ?  (Przeczytany 5383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

geraltttt82

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • http://en.numista.com/echanges/profil.php?id=62681
GNDM profesjonalne podejście ?
« dnia: 31 Lipca 2017, 22:12:05 »
Z racji tego, że w ostatnim czasie po raz kolejny spotykam się z podobną sytuacją, postanowiłem opisać to na forum.

W maju kolega podrzucił mi link do fb, że GNDM poszukuje osób na dwa stanowiska (jedno wiązało się z przygotowywaniem aukcji, drugie z obsługą po-aukcyjną). Stwierdziłem, że warto spróbować, nawet dla samej rozmowy na żywo, chociażbym przegrał z całą masą profesjonalnych numizmatyków z ogromnych dorobkiem naukowym.

Przytoczyłbym swój list motywacyjny  ;) ale nie chciałbym tutaj nikogo zanudzać. W skrócie:
- 25 lat pasji
- własna kolekcja
- funkcja administratora na Numista w dziale monet RON
- w miarę możliwości udzielanie się na Numista, Coincommunity,
- sporadyczna sprzedaż na allego, eBay w ciągu ostatnich kilkunastu lat
- wykonanie sporej ilości zdjęć monet (co prawda w dość amatorski sposób) przykłady: https://en.numista.com/forum/topic51536.html
- obróbka zdjęć w GIMP
- opisywanie monet wedle katalogów, w przypadku wystawianych aukcji
- certyfikaty I - II stopnia w księgowości

Podsumowując żadnych publikacji, brak studiów w tym kierunku, brak znanego w świecie numizmatyki nazwiska jak Pan Chałupski, Pan Stube czy Pan Wolski, ale za to pasja i wiara, że nie zostanę zignorowany w całej masie napływających podań i będę miał możliwość zaprezentowania na żywo.


Niestety... nie otrzymałem odpowiedzi do końca tygodnia (mail z 6 czerwca), ani żadnej odpowiedzi na mój mail z 22 czerwca.
Powiedziałbym, że zostałem olany, jednak przy profesjonalnym podejściu w przypadku GNDM, przypuszczam, że zgłosiło się "z milion" osób lepszych, które bardziej na tą odpowiedź zasługiwały.
Tym bardziej, że doskonale rozumiem jak wielkim wysiłkiem może być czasem odpisanie "tak / nie, dziękujemy", lub oddzwonienie w sytuacji wynajmu mieszkania by poinformować o decyzji, albo oddzwonienie by poinformować o zatrudnieniu (lub wyborze kogoś innego), po 1,5 miesiąca ciągania po rozmowach rekrutacyjnych z cała masą testów, pytań i wypuszczaniu co chwila w gazecie lokalnej, "jak to strasznie ciężko jest obecnie znaleźć pracownika, bo nie ma żadnych chętnych, a jedynym ratunkiem są pracownicy z Ukrainy". Tylko, że przy kolejnej takiej sytuacji, rozczarowanie jest coraz większe z "profesjonalnego" podejścia ludzi do pewnych spraw, a przede wszystkim ich stosunku do składanych drugiej stronie obietnic.

 
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2017, 17:06:31 wysłana przez geraltttt82 »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2017, 22:52:44 »
Drogi Panie, kazdy zawod jak sklepowa, policjant, stroz/dozorca, inzynier, ksiadz, prezydent, kierowca autobusu, premier, czy sekretarka wymaga odpowiedniego poziomu profesjonalizmu. Niestety ten profesjonalizm jest czesto nieobecny.
W Panskiej sytuacji mam kilka przemyslen:
1. Potwierdzenie zlozenia przez Pana wymaganych dokumentow odbylo sie natychmiast, co swiadczy o efektywnosci Pani Mileny M. (pozycja nieznana, prawdopodobnie administracyjna nizszego poziomu).
2. Dosc dlugo trwalo zdecydowanie kiedy podejmie sie decyzje, bo prawie miesiac.
3. Nastepnie zapadla cisza, ktora swiadczy o tym, ze albo nie byl Pan wybranym kandydatem i olano Pana. Albo zdecydowano, ze pozycji nie obsadza i tez Pana olano. Albo okazalo sie, ze nie ma na to pieniedzy, wiec pozycji nie obasadza i tez Pana olano.

Fakt, ze na Panska wiadomosc nie odpowiedziano Panu, swiadczy zle o profesjonalizmie firmy.

Pytanie pozostaje, czy nawet jesli Panu teraz zaoferuja te prace, to czy Pan chce tam pracowac?

Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

geraltttt82

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • http://en.numista.com/echanges/profil.php?id=62681
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpnia 2017, 17:06:08 »
Po tak długim czasie, wątpię by ktokolwiek się do mnie odezwał z GNDM. Natomiast gdyby w przyszłości ogłoszono, że są poszukiwane osoby do jakiegoś innego domu aukcyjnego, zajmującego numizmatyką, to  próbowałbym raz jeszcze i znów miałbym nadzieję, że zostanę potraktowany poważnie ;)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpnia 2017, 17:21:25 »
A nawiasem mowiac, to jako klient mialem z nimi zawsze bardzo dobre doswiadczenia.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpnia 2017, 19:04:14 »
Z własnego doświadczenia - przy wielu zgłoszeniach, standardem jest, że brak odpowiedzi jest wystarczającą informacją.
Oczywiście mogli nie pisać że odpowiedzą (to jedyny błąd jaki widzę), bo teraz łatwo może Pan im zarzucić że są "nieprofejonalni".
Trudno jednak zgodzic się z tą opinią, szczególnie obserwując jak działają i mając na uwadze całość opercji jakie codziennie wykonują.
 
Rozumiem emocje, jednak taki post na forum z "flakami komunikacji" jest dla mnie nieco niesmaczny i...pewnie nie do przyjecia dla potencjalnego pracodawcy, stąd może zamykać kilka fajnych drzwi.
Jakby Pan nie postapił z moją radą (ukryta), to i tak jest Pan wygrany, bo teraz jest naprawdę trudno o kompetentnego kandydata do pracy.
Jak widzę, Pan akurat ma motywację i pasję, więc do góry głowa :)

ps. ciekawe czy ogłosza na fejsbuku jak poszła rekrutacja, uważam że skoro miało byc o tym głosno w środowisku, to tym bardziej proces powienien byc transparentny.  ???
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpnia 2017, 09:15:27 »
Abstrahując od samego tematu ujawnienie prywatnej korespondencji jest naruszeniem dóbr osobistych nadawcy:
http://blog.e-prawnik.pl/ujawnienie-korespondencji-e-mail-%E2%80%93-naruszenie-dobr-osobistych.html
jarek

TomekP

  • Gość
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpnia 2017, 13:02:08 »
Są tu drobne ataki na kolegę geraltta jak widzę, a ja się dołączę do niego. Tak się składa że również złożyłem papiery, nawet została ze mną przeprowadzona rozmowa, po której... zero kontaktu mimo obietnicy "damy znać". Na maila pan Damian również odpisać nie raczył do tej pory. I to pomimo tego, że nieraz firmie pomagałem i miałem o niej dotychczas dobre zdanie.
Takim olaniem kilku osób firma zarobiła u mnie na sporego minusa, bo procedura kwalifikacyjna no cóż... profesjonalna nie była w najmniejszym nawet stopniu od samego początku.

Zobaczymy, czy właściciel jakkolwiek to skomentuje/wytłumaczy ale niesmak pozostaje.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sierpnia 2017, 16:49:25 »
Generalnie kandydaci, ktorzy nie odniosa sukcesu w konkursie zyciorysow nie musza byc o tym informowani. Tu problem wystapil kiedy Pan wyslal zapytanie, czyli nawiazal kontakt i otrzymal obietnice dalszego kontaktu, ktorej nie zrealizowano.
Moja odpowiedz do Pana bylaby bardziej ogolnikowa i niezobowiazujaca.
Zamiast:
"Do końca tego tygodnia podejmiemy decyzję i poinformujemy Pana mailowo."; odpowiedzialbym:
"Do końca tego tygodnia podejmiemy decyzję i w przypadku sukcesu Panskiej kandydatury w konkursie poinformujemy Pana mailowo." lub cos podobnego jak "poinformujemy mailowo wszystkich kandydatow, ktorzy przejda do drugiej tury (interview)"

Wedlug mnie taka odpowiedz jest do zaakceptowania i nie zobowiazuje mnie do kontaktowania wszystkich kandydatow, ktorych moze byc wielu.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: GNDM profesjonalne podejście ?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2017, 23:41:25 »
ps. ciekawe czy ogłosza na fejsbuku jak poszła rekrutacja, uważam że skoro miało byc o tym głosno w środowisku, to tym bardziej proces powienien byc transparentny.  ???
Środowisko „pro­fe­sjo­nal­nych numi­zma­ty­ków” jest dość specyficzne, możemy je nazwać śmiało w pewien spo­sób her­me­tycz­nym. Jeżeli rze­czy­wi­ście GNDM pla­no­wał zatrud­nić iluś tam pra­cow­ni­ków to i tak te miej­sca były naj­praw­do­po­dob­niej już zajęte, a rekru­ta­cja no cóż… reklama dźwi­gnią han­dlu. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2017, 23:43:15 wysłana przez Marienburg »
Marcin

 

R E K L A M A
aukcja monet