Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 09:48:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(  (Przeczytany 4473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« dnia: 05 Sierpnia 2017, 22:16:25 »
Witam równo tydzień temu wygrałem aukcję na Allegro . Sprzedawca z komentarzy niby uczciwy w co wierzę ale przejdzmy do sedna . Po wygraniu aukcji z powodu problemów technicznych nie byłem w stanie zapłacic od razu wiec poinformowałem o tym sprzedającego w sobotę wieczorem .

Następnie w poniedziałem rano zaplaciłem i dostałem odpowiedź ,, W porządku " . W związku z tym że nie będzie mnie przez dluższy okres w domu podałem adres do bliskiej mi osoby z rodziny na moje imię i uprzedziłem ta osobą o spodziewanej przesyłce listowej . Jestem z nią w stałym kontakcie
W czwartek zaniepokojony tak długim okresem czekania a był to list polecony priorytetowy :/ Poczta Polska :/ .
Napisałem znów do sprzedającego i otrzymałem odpowiedz że powiniem już dzisiaj być a nie był :( .
Odpisałem mu że nie doszedł .
Dziś mamy sobotę czyli równo 6 a Solida jak nie było tak nie ma .
Nie wiem kto nawalił i czy są szanse że jeszcze dojdzie .
.Czy możliwe że na poczcie cos pomylili ? Czy jeszcze dojdzie ? Czy to nieuczicwy allergowicz :/ .Czy to wina adresu ;) .

Miał ponad 150 wzorowych komentarzy . Nie wiem co teraz robić staram byc z nim w stałym kontakcie ale odpisuje raz na 2 dni :/ .
Ps. Przepraszam że tak się was pytam ale nie ma już kafejki allegro a ja jestem nowyk userem allegro a to jest mój pierwszy zakup . Liczę na waszą radę .

Janek

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpnia 2017, 22:24:28 »
Po pierwsze poproś o numer przesyłki poleconej. Jak go otrzymasz to sprawdź na stronie Poczty Polskiej ( śledzenie przesyłek). Nasza poczta czasami jest nieprzewidywalna, więc można się po niej spodziewać wszystkiego.
Qui Non Proficit, Deficit.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2017, 11:04:26 »
Na szczęście wszystko skończyło się dobrze po 8 dniach od wysylki moneta dotarła :) .
Janek

Wojciech_Opioła

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 234
  • kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi
    • Monety Zygmunta III Wazy
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpnia 2017, 23:17:01 »
Na szczęście wszystko skończyło się dobrze po 8 dniach od wysylki moneta dotarła :) .
właśnie taka jest Poczta Polska- płacisz za priorytet, a idzie jak ekonomiczny... nawet z Tajlandii czasem przesyłki szybciej do mnie dochodziły
Monety Zygmunta III Wazy - blog  - autor https://monetyzygmunta.blogspot.com/
Poszukiwacze monet - Coins Prospectors - prezes https://www.facebook.com/groups/974043932688354/?fref=ts
TPZN - legitymacja nr. 105

karolinka777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Września 2017, 22:19:15 »
Najgorsza dostawa to tylko Poczta Polska

TomekP

  • Gość
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Września 2017, 22:23:33 »
Najgorszy jest inpost. Trzy razy korzystałem z usług firmy przy zakupie monet, za każdym razem musiałem sam się fatygować do punktu bo doręczeciel nie raczył nawet dzwonić. Raz korzystałem sprzedając i przesyłkę ukradli, pieniądze odzyskane po 2 miesiącach batalii z ich działem reklamacji. Poczta jak dotychczas nic mi nie zgubiła, przesyłki zwykle przychodzą w granicach rozsądku (no chyba że listonosz na urlopie, albo sezon świąteczny, ale i wtedy opóźnienia na rejestrowanych są u mnie znikome)

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Września 2017, 22:45:48 »
Tak się akurat wtedy trafiło od tego czasu zakupiłem więcej monet i doszły dostarczone przez pocztę Polską od 24 godzin do 3 dni maksymalnie .
Janek

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Września 2017, 22:55:41 »
To mi monety raczej dochodzą bez problemów. Tfu, tfu odpukać :D czy to poczta, inpost (w sensie paczkomat), czy kurier. Z mniejszą lub większą obsuwą albo w druga stronę - w poniedziałek kupione w środę już awizo czeka.
Za to miałem przeprawę z paczką24 - to opcja poczty polskiej. Była też paczka48 ale mi ta część na już była potrzebna. Wiadomo auto rozgrzebane a ty czekasz. Szło to równe 9 dni (licząc z weekendem)!
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Wygrana aukcja moneta nie doszła :(
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Września 2017, 00:54:46 »
To troche jak w tym szmoncesie, gdzie szewc reklamowal sie, ze "naprawiam buty podczas, gdy klient czeka". No, czeka, bo co ma robic? A ze tydzien...

Moja poczta jest moze OK, ale nie daj Bog, zeby celnicy siedli na paczke. To moze trwac i TRZY MIESIACE.

Gorzej jak sie zaplaci tyle za przesylke i nie dojdzie.
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2017, 00:59:43 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet