Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:16:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aleksander hemidrachm fals?  (Przeczytany 2224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adam15

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
Aleksander hemidrachm fals?
« dnia: 16 Sierpnia 2017, 23:15:21 »
Czesc. Ostatnimi czasy zaczalem kolekcjonowac monety greckie i jeszcze nie jestem specem w tym temacie. Prosze was o pomoc w ocenie tej hemidrachmy Aleksandra wielkiego Sardes.
Nie moge zrobic teraz dobrego zdjecia bo swiatlo jest slabe wiec wrzuce linka do zakonczonej aukcji ktora wygralem. Przy okazji mozecie popatrzec na inne greckie monety proponowane przez sprzedawce na jego aukcjach ( nie buy it now).
http://www.ebay.ie/itm/ANCIENT-GREEK-SILVER-HEMIDRACHM-COIN-ALEXANDER-THE-GREAT/391835999308?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

waga i rozmiar sie zgadzaja z opisem. wedlug mojego doswiadczenia z monetami rzymskimi ta mi troche "smierdzi". Prosze o pomoc poki jeszcze moge dostac zwrot pieniedzy.

Adam15

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
Odp: Aleksander hemidrachm fals?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpnia 2017, 23:16:41 »
jutro przed poludniem jak swiatlo bedzie lepsze wrzuce kilka wlasnych zdjec.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Aleksander hemidrachm fals?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2017, 09:00:41 »
Jak dla mnie moneta nie wygląda najlepiej (rozmyte rysunki zarówno av, jak i rv), poza tym sprzedawca notowany na liście sprzedawców falsów FAC: http://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=18502.0

Adam15

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
Odp: Aleksander hemidrachm fals?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2017, 13:30:38 »
no coz. tak myslalem. moneta bedzie zrefundowana. Nie wiem co popchnelo mnie do kupna tego tym bardziej ze moglem kupic za to kolejnego antoniniana Philipa I do mojej kolekcji a mam juz 21 roznych rewersow. Kupilem u tego sprzedawcy wczesniej trzy braziki Konstantyna, z ktorych jestem zadowolony bo sa 100 % orginalne i to prawdopodobnie przycmilo moje zmysly przy zakupie tej hemidrachmy. Dzieki za opinie.

 

R E K L A M A
aukcja monet