Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:52:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witajcie!  (Przeczytany 9787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Numizmat 21

  • Gość
Witajcie!
« dnia: 19 Sierpnia 2017, 14:14:15 »
Jestem Numizmat 21 i dołączyłem do waszego jakże zacnego grona numizmatyków, aby zdobywać i dzielić się z wami wiedzą o tym szlachetnym hobby. Niedawno rozpocząłem przygodę z blogiem, na który wszystkich was serdecznie zapraszam numizmatypolski.blogspot.com . Interesują mnie monety Polski królewskiej, II RP, PRL i ogólnie numizmaty świata. Zbieram też banknoty ale poszerzam zbiór tylko gdy natrafię na jakiś ładny w okazyjnej cenie. Uwielbiam szóstaki i szelągi wszelkiego rodzaju. Moim wielkim autorytetem w kwestii numizmatyki jest niedawno zmarły Edmund Kopicki. Jestem młody ale naprawdę żyję tą pasją.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów  ;)

TomekP

  • Gość
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2017, 14:51:26 »
Witam kolejnego blogera w naszym gronie :)

Myślę że znajdziesz tu sporo przydatnych informacji i fajnie będzie, jeśli zostaniesz na dłużej :)

Wiekiem się nie przejmuj, to tylko liczba!

Pozdrawiam,
TomekP

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2017, 15:43:47 »
Dzień dobry.
Przeczytałem Pana wpis o nowych zdobyczach z 30 lipca.Zerknąłem na monety miedziane,które Pan tam pokazał.Myślę,że skoro pańskim autorytetem jest Edmund Kopicki,to powinien się Pan zapoznać z jego skalą stanów zachowania monet.Przyznam,ze trochę mną wstrząsnęła pańska ocena stanów zachowania boratynek.Niżej skala Kopickiego ,a w załączniku zdjęcia jako ilustracja każdego ze stanów:
1 - sm - STAN MENNICZY - bez żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia.
2 - zn - ZNAKOMITY - bez żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia - dopuszczalne drobne uszkodzenia powstałe w mennicy na skutek normalnego postępowania z wybijanymi monetami i naturalna patyna; tło ze śladem połysku stempla.
3 - bp - BARDZO PIĘKNY - monety z obiegu z minimalnymi śladami zużycia, rysunek i napisy doskonale czytelne z ostrymi krawędziami, niedopuszczalne obicie obrzeża (rantu).
4 - p - PIĘKNY - widoczne dość znaczne ślady zużycia np. starte drobne szczegóły rysunku i legendy, ale rysunek rozróżnialny, a legendy w pełni czytelne.
Pozdrawiam. zdzicho

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2017, 15:43:58 »
Witam na forum.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpnia 2017, 16:01:31 »
Witam Pana.

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpnia 2017, 17:15:49 »
Hej,
Dobrze trafiłeś, bo dla tego hobby młodych pasjonatów nigdy dosyć  :)
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Numizmat 21

  • Gość
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpnia 2017, 17:25:51 »
Dzień dobry.
Przeczytałem Pana wpis o nowych zdobyczach z 30 lipca.Zerknąłem na monety miedziane,które Pan tam pokazał.Myślę,że skoro pańskim autorytetem jest Edmund Kopicki,to powinien się Pan zapoznać z jego skalą stanów zachowania monet.Przyznam,ze trochę mną wstrząsnęła pańska ocena stanów zachowania boratynek.Niżej skala Kopickiego ,a w załączniku zdjęcia jako ilustracja każdego ze stanów:
1 - sm - STAN MENNICZY - bez żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia.
2 - zn - ZNAKOMITY - bez żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia - dopuszczalne drobne uszkodzenia powstałe w mennicy na skutek normalnego postępowania z wybijanymi monetami i naturalna patyna; tło ze śladem połysku stempla.
3 - bp - BARDZO PIĘKNY - monety z obiegu z minimalnymi śladami zużycia, rysunek i napisy doskonale czytelne z ostrymi krawędziami, niedopuszczalne obicie obrzeża (rantu).
4 - p - PIĘKNY - widoczne dość znaczne ślady zużycia np. starte drobne szczegóły rysunku i legendy, ale rysunek rozróżnialny, a legendy w pełni czytelne.

Witam!
Dziękuję za naprostowanie. Zamieściłem poprawki. Muszę poćwiczyć wyznaczanie stopni rzadkości. Uczymy się całe życie.
Pozdrawiam

Ps
Dziękuję za miłe przywitanie. :)

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpnia 2017, 17:35:55 »
Witam to ja cię zaprosiłem do naszego grona na twoim blogu .

Janek

Numizmat 21

  • Gość
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpnia 2017, 17:42:27 »
Witam to ja cię zaprosiłem do naszego grona na twoim blogu .


Panu również bardzo dziękuję za zaproszenie.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpnia 2017, 20:32:42 »
Również witam
Też zacząłem marudzić na Twoim blogu :)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Numizmat 21

  • Gość
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpnia 2017, 20:51:47 »
Również witam
Też zacząłem marudzić na Twoim blogu :)
To dobrze  ;D ;D ;D . Ja na tym nie tracę, tylko zyskuję nowe doświadczenia i wiedzę. To powinno być częścią każdego bloga - dyskusja na temat poglądów odnośnie meritum posta.

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpnia 2017, 22:46:45 »
Witam na forum,

Ja natomiast pozwoliłem sobie na komentarz na blogu odnośnie grosza z 1772 i pomysłu o AOL zamiast POL



Szczerze?
Naprawdę wątpię aby tam było AOL, tak bardzo nie mógł by być nikt pijany... zdarzają się wpadki typu GROSUS albo STANILAUS itp, ale AOL? hmmmm...

Warte przemyślenia

Jeśli chodzi o miedziaki SAP to potężna ilość drobnych niuansów z początkowych lat emisji 1765 - 1768 (grosze).
W tych rocznikach jest masa odmian, że aż może głowa rozboleć.
Później już nie ma takiej bogatej ilości odmian ale zdarzają się takie typu: z miedzi krajowej, bez korony nad ciołkiem, bez jagódek w wieńcu itd.

Upolowanie czegoś rzadszego trudne nie jest ale naszukać też się trzeba.
Ja upolowałem w sumie niedawno takiego złomka:
(fotek nie mam lepszych, bo nie mam jak zrobić...)




Mam nadzieję, że kolega widzi gdzie tkwi haczyk.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 22:55:16 wysłana przez Triplex »
Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpnia 2017, 23:46:22 »
A ten "haczyk" to czego dotyczy? bo nie widze za bardzo na tych zdjeciach.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpnia 2017, 00:08:00 »
A ten "haczyk" to czego dotyczy? bo nie widze za bardzo na tych zdjeciach.

Ułożenie jagódek.
http://triplex.blog.pl/files/2017/08/20170322_192622-1024x991.jpg
Witajcie!



Sorki za jakość fotek no, ale u mnie to norma  :'(
Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

Numizmat 21

  • Gość
Odp: Witajcie!
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpnia 2017, 00:53:26 »
Witam na forum,

Ja natomiast pozwoliłem sobie na komentarz na blogu odnośnie grosza z 1772 i pomysłu o AOL zamiast POL



Szczerze?
Naprawdę wątpię aby tam było AOL, tak bardzo nie mógł by być nikt pijany... zdarzają się wpadki typu GROSUS albo STANILAUS itp, ale AOL? hmmmm...

Warte przemyślenia

Jeśli chodzi o miedziaki SAP to potężna ilość drobnych niuansów z początkowych lat emisji 1765 - 1768 (grosze).
W tych rocznikach jest masa odmian, że aż może głowa rozboleć.
Później już nie ma takiej bogatej ilości odmian ale zdarzają się takie typu: z miedzi krajowej, bez korony nad ciołkiem, bez jagódek w wieńcu itd.

Upolowanie czegoś rzadszego trudne nie jest ale naszukać też się trzeba.
Ja upolowałem w sumie niedawno takiego złomka:
(fotek nie mam lepszych, bo nie mam jak zrobić...)




Mam nadzieję, że kolega widzi gdzie tkwi haczyk.

Pozdrawiam

Co do trojaka to jest podobny do Plage 163. ale trzecia jagódka jest po wewnętrznej stronie wieńca a u Plagego po zewnętrznej.
Natomiast również wątpię w tego grosza AOL dlatego jutro zrobię zdjęcie z pod mikroskopu i jeżeli (na 99%) będzie POL poprawię wpis i odpiszę w komentarzu.
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet