Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Wrzesień 2017, 17:09:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fałszywe Bizancjum na Allegro  (Przeczytany 579 razy)
trudol
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Antyk, rzym

« : 08 Wrzesień 2017, 19:06:54 »

dzień dobry, ja tu po raz pierwszy.

o takie cos jest na allegro http://allegro.pl/bizancjum-histamenon-nomisma-oxwcn-oryginal-stan-i6950278145.html - macie panstwo pomysl jak ostrzec ludzi licytujacych?
myslalem o kupieniu ale znalazlem identyczne stemple w czesci dotyczacej falsow w forumancientcoins. Do porownania

http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-17214
i tu jedna z nich z lepszym opisem http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-11197

zgadza sie co do najmniejszego szczegolu, a jeszcze jest kwestia duuuuuzo za niskiej wagi. powinno byc w okolicach 4-4,5g a napisane jest w aukcji 2,78 grama. stylowo jest ok, niebrzydka falszywka.

kupa pieniedzy zaraz sie zmarnuje a biedny osobnik pewnie dowie sie ze to fals dopiero jak bedzie to chcial sprzedac za X lat. jakis pomysl jak rugowac takie rzeczy? aha, przeledzilem po komentarzach i wiecej bylo falszywego antyku u tego pana sprzedawcy. jakis pomysl jak to rugowac? dzieki z gory
tomasz
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08 Wrzesień 2017, 20:23:23 »

jakis pomysl jak to rugowac?

Jedynym sensownym pomysłem są właśnie niezależne fora numizmatyczne, na których można się nawzajem ostrzegać, gromadzić zdjęcia rozpoznanych falsyfikatów, wymieniać opinie o sprzedawcach etc.

W dawnych czasach można było na Allegro pisać maile do kupujących, była kafejka. Było, minęło i już na pewno nie wróci.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
trudol
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Antyk, rzym

« Odpowiedz #2 : 08 Wrzesień 2017, 21:00:58 »

pamiętam te czasy a konkretnie opiekuna m.in. numizmatyki Pibyka. Nie pamietam od czego byl specjalista (chyba dokumenty) ale znal sie po trochu na roznych dziedzinach kolekcjonerstwa i reagowal na zgloszenia na kafejce i bezposrednio do niego. jakos sie czlowiek czul bezpieczniej wiedzac ze w przypadku podroby ktos zareaguje. teraz nikt sie tam nie zna Smutny
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 21:10:19 wysłane przez trudol » Zapisane
JRobert
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #3 : 10 Wrzesień 2017, 20:19:26 »

A ja mam pomysl, wlasnie za FAC: może stworzyć własny rejestr sprzedawców falsow na allegro? Paru ich znamy...
Z czasem w wyszukiwarce Google temat się zaindeksuje i informacje będą się rozchodzic. Do rejestru oczywiście parę przykładów sprzedanych rzeczy w porównaniu choćby z takim FAC.
W końcu tam ten rejestr wyszedl z renomą poza to forum, a przecież ebay też swojej kafejki nie ma, ani polityki zwalczania fałszerstw.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #4 : 11 Wrzesień 2017, 19:26:41 »

A ja mam pomysl, wlasnie za FAC: może stworzyć własny rejestr sprzedawców falsow na allegro? Paru ich znamy...
Byłbym za - nawet bardzo krótki rejestr sprzedawców będzie lepszy niż żaden. Do tego można by składować zdjęcia co ciekawszych wyrobów.
Jarasek
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
Monety rzymskie

« Odpowiedz #5 : 12 Wrzesień 2017, 19:49:20 »

Sprzedawca wycofał przedmiot po informacji, że sprzedaje fałszywkę.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM