Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:55:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fałszywe Bizancjum na Allegro  (Przeczytany 3423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trudol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Fałszywe Bizancjum na Allegro
« dnia: 08 Września 2017, 19:06:54 »
dzień dobry, ja tu po raz pierwszy.

o takie cos jest na allegro http://allegro.pl/bizancjum-histamenon-nomisma-oxwcn-oryginal-stan-i6950278145.html - macie panstwo pomysl jak ostrzec ludzi licytujacych?
myslalem o kupieniu ale znalazlem identyczne stemple w czesci dotyczacej falsow w forumancientcoins. Do porownania

http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-17214
i tu jedna z nich z lepszym opisem http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-11197

zgadza sie co do najmniejszego szczegolu, a jeszcze jest kwestia duuuuuzo za niskiej wagi. powinno byc w okolicach 4-4,5g a napisane jest w aukcji 2,78 grama. stylowo jest ok, niebrzydka falszywka.

kupa pieniedzy zaraz sie zmarnuje a biedny osobnik pewnie dowie sie ze to fals dopiero jak bedzie to chcial sprzedac za X lat. jakis pomysl jak rugowac takie rzeczy? aha, przeledzilem po komentarzach i wiecej bylo falszywego antyku u tego pana sprzedawcy. jakis pomysl jak to rugowac? dzieki z gory
tomasz

trudol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Fałszywe Bizancjum na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Września 2017, 21:00:58 »
pamiętam te czasy a konkretnie opiekuna m.in. numizmatyki Pibyka. Nie pamietam od czego byl specjalista (chyba dokumenty) ale znal sie po trochu na roznych dziedzinach kolekcjonerstwa i reagowal na zgloszenia na kafejce i bezposrednio do niego. jakos sie czlowiek czul bezpieczniej wiedzac ze w przypadku podroby ktos zareaguje. teraz nikt sie tam nie zna :(
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2017, 21:10:19 wysłana przez trudol »

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Fałszywe Bizancjum na Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Września 2017, 20:19:26 »
A ja mam pomysl, wlasnie za FAC: może stworzyć własny rejestr sprzedawców falsow na allegro? Paru ich znamy...
Z czasem w wyszukiwarce Google temat się zaindeksuje i informacje będą się rozchodzic. Do rejestru oczywiście parę przykładów sprzedanych rzeczy w porównaniu choćby z takim FAC.
W końcu tam ten rejestr wyszedl z renomą poza to forum, a przecież ebay też swojej kafejki nie ma, ani polityki zwalczania fałszerstw.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Fałszywe Bizancjum na Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Września 2017, 19:26:41 »
A ja mam pomysl, wlasnie za FAC: może stworzyć własny rejestr sprzedawców falsow na allegro? Paru ich znamy...
Byłbym za - nawet bardzo krótki rejestr sprzedawców będzie lepszy niż żaden. Do tego można by składować zdjęcia co ciekawszych wyrobów.

Jarasek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Fałszywe Bizancjum na Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Września 2017, 19:49:20 »
Sprzedawca wycofał przedmiot po informacji, że sprzedaje fałszywkę.

duoluo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Fałszywe Bizancjum na Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Września 2017, 15:13:28 »
Witam,

Przeczytałem ten wątek i aż musiałem założyć konto. Sprawę znam, bo z tym sprzedawcą korespondowałem nie raz. To Pani, a nie Pan.

Gdyby było tak jak napisałeś Jarasek to wtedy należałyby się ukłony dla poprawnej postawy sprzedawczyni. Niestety dobry tydzień przed tym wątkiem wymieniłem z nią w sprawie tej monety kilka maili i zwracałem uwagę na to, że ten hyperpyron (bo nominał też jest podany błędnie) to owszem, dobra jakościowo, ale jednak 100% podróbka. Też podsyłałem linki z forumancientcoins, gdzie nawet upewniałem się, że moneta nie jest autentyczna pytając o nią na forum. Tej samej sprzedawczyni zwracałem uwagę na wystawianego wcześniej super rzadkiego denara Augusta w podejrzanie dobrym stanie. O ile nie namierzyłem wtedy identycznych stempli, udało mi się potwierdzić, że został kupiony od sprzedawcy na ebay, który jest na liście Notorious Fake Sellers forumancientcoins i faktycznie wszystko co wystawia ma silnie bułgarski zapach. Pani odmówiła usunięcia monety upierając się, że to, że sprzedawcy "zdarza się" sprzedawać podróbki to nie znaczy, że jej nie udało się kupić oryginału (hehe).

Wtedy odpuściłem (moneta poszła za ponad 1000zł). Krew mnie zalała i postanowiłem w kolejnym przypadku nie odpuszczać. Korespondencja w sprawie tego złota była prowadzona super spokojnie, mogę nawet podzielić się nią. Reakcją na mój drugi mail, w którym wyłożyłem nie tyle poszlaki co dowody na to, że sprzedawane jest fałszerstwo (wspomniane przykłady monet z identycznych stempli oraz _bardzo_ zaniżona waga), była informacja od Pani, że chyba się nudzę, moneta jest oryginalna (nie odniosła się w ogóle do przedstawionych dowodów) i na koniec wisienka na torcie, Pani stwierdziła, że to co robię to stalking i że poskarży się na mnie do Allegro.

No więc zrobiłem jedno co mogłem zrobić, o czym zresztą informowałem ją od początku korespondencji, przekazałem wszystkie dowody do Allegro w zgłoszeniu + całą naszą korespondencję.

Czy oferta została usunięta przez Allegro, czy jednak Pani poszła po rozum do głowy i zamknęła ofertę sama po zgłoszeniu od Pana, nie wiem. Nie zgodzę się jednak, że jest to sprzedająca, która zamyka oferty po pokazaniu jej, że sprzedaje podróby. Raczej upiera się, bez żadnych merytorycznych przesłanek, że to oryginały, nawet wiedząc, że dokonała zakupu u sprzedawcy notorycznie sprzedającego bułgarskie falsyfikaty.

Teraz mamy "denar" Pertynaksa:

http://allegro.pl/pertinax-providentia-mennica-aleksandria-193-ad-i6973592631.html

Doceniam, że Pani w opisie dopuszcza możliwość, że to podróbka, to się wcześniej nie zdarzało. Podkreśla jednak, że sprzedaje ją jako oryginał. Nie mam wystarczającego doświadczenia by stwierdzić czy to suberatus z epoki, czy coś nowszego, ale obok autentycznego denara Pertynaksa to nawet nie leżało. Zwracam uwagę na zdjęcie rantu. Tam nawet widać linię, gdzie pokrywa srebra się kończy i zaczyna się brązowy trzon.

Pozdrawiam,
Wojtek

« Ostatnia zmiana: 26 Września 2017, 15:14:59 wysłana przez duoluo »

 

R E K L A M A
aukcja monet