Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 17:51:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Poszukiwana książka - Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern  (Przeczytany 6485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Theima

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Witam!

Pilnie poszukuję książki Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern z 1965, Karela Castelina, czeskiego badacza. Nigdzie nie mogę jej dostać. Jest obowiązkową pozycją przy zajmowaniu się mennictwem celtyckim. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi pomocy lub odpowiedzi gdzie można ją dostać? Niestety nawet Internet pozostaje głuchy na poszukiwania tej pozycji.

Theima

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Poszukiwana książka - Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Września 2017, 17:41:18 »
Nie stać mnie na kupno książki za taką sumę. Szukałam wersji dostępnych nieodpłatnie.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Poszukiwana książka - Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Września 2017, 18:12:23 »
Są takie pozycje, które trzeba zwyczajnie kupić. Wersji "darmowych", tzn. spiraconych po prostu nie ma.
Te ok. 100 EUR to nie jest znów taka olbrzymia suma, zwłaszcza, jeśli porównamy ją z cenami monet celtyckich.
Trzeba tylko zamiast jakiejś monety nabyć książkę...   ;)
Dodam, że ta pozycja jest też dostępna w polskich bibliotekach. Sprawdziłem.

ZM

Theima

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Poszukiwana książka - Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Września 2017, 22:31:29 »
Wiesz gdzie może być dostępna w Poznaniu? Osobiście nie aspiruję do ich kolekcjonowania, ale zdaje sobie sprawę z tego jaką mają wartość.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Poszukiwana książka - Die Goldprägung der Kelten in den böhmischen Ländern
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Września 2017, 23:08:50 »
Nie wiem, czy jest dostępna gdzieś w Poznaniu, ale proponuję Pani zacząć kwerendę tu: http://katalog.nukat.edu.pl/search/query?theme=nukat.
Później zaś skorzystać z informacji zawartych tu: http://lib.amu.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=676&Itemid=102.
Wychodzę oczywiście z założenia, ża posiada Pani aktywne konto biblioteczne.

Pozdrawiam serdecznie
ZM

PS. Jakby się nie dało zamówić, albo zbyt długo trwało, to będzie Pani się musiała pofatygować do Torunia albo do Warszawy i przefotografować na miejscu.
PS2. Osobiście uważam pomysł zinterpretowania tego ludzika na imitacji tetry z Thasos jako Wickermana za dość ekscentryczny...

 

R E K L A M A
aukcja monet