Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:42:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 34 Aukcja PTN  (Przeczytany 30507 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Listopada 2017, 21:49:04 »
Kupili sobie iphona za $1200 i ktos to w banku zlapal, wiec nie mamy wiekszych strat ale teraz musimy przejrzec rachunki i wylapac inne niescislosci.

A moze powiedziec, ze te wszystkie monety na aukcjach to nie ja?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Grudnia 2017, 12:51:26 »
Cytuj
8.    Warunkiem uczestnictwa w aukcji jest posiadanie katalogu aukcyjnego, zgłoszenie uczestnictwa przez pobranie numeru licytacyjnego
       i wpłacenie zwrotnego wadium w wysokości 100 zł.

9.    Udział w aukcji może nastąpić również korespondencyjnie przez pisemne złożenie oferty lub e-mailem: ptn@ptn.pl, z wyraźnym oznaczeniem limitu tj.
       najwyższej oferowanej ceny.
       Proponowane limity są dla organizatora aukcji informacją ściśle poufną. Istnieje także możliwość licytacji przez Internet
       po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie: https://ptn.onebid.pl/auction/34/

       Polskie Towarzystwo Numizmatyczne nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie systemu (licytacji przez Internet)
       z przyczyn niezależnych, pozostających poza kontrolą Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

Z regulaminu wynika, że mam kupić katalog i wpłacić wadium aby zalicytować w necie? :-[
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Grudnia 2017, 13:32:46 »
Punkt 8 regulaminu dotyczy tylko licytacji na sali

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Grudnia 2017, 14:07:51 »
Z regulaminu wynika, że mam kupić katalog i wpłacić wadium aby zalicytować w necie? :-[
Wystarczy się zarejestrować, określić kwotę jaką masz zamiar wydać, jeśli Tomasz ją zatwierdzi ;) to pozostaje się tylko zalogować w dniu licytacji i DO BOJU :).
Qui Non Proficit, Deficit.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Grudnia 2017, 09:58:09 »
Zaraz zaczyna się 34 aukcja PTN. Życzę powodzenia w boju, tylko nie licytujcie monet które mnie interesują  ;)
Qui Non Proficit, Deficit.

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Grudnia 2017, 22:55:44 »
Szanowni Państwo,

aukcja się zakończyła, w związku z czym czas na kilka słów podsumowania.

Z naszej perspektywy sama licytacja przebiegała szybko i sprawnie, widać było duże przełożenie promocji aukcji na wyniki w postaci cen końcowych części walorów. Na sali było dość dużo miejsca, za to internet mile nas zaskoczył ilością licytujących.

Ogółem sprzedaliśmy 637 spośród 868 pozycji, z którego wyniku jesteśmy zadowoleni, choć oczywiście wiemy, że mogło być lepiej - mamy nadzieję, że w przyszłości podniesiemy skuteczność ;) (odnotowaliśmy też duży jak na Towarzystwo zysk - kto wie, czy nie rekordowy).

Sporo cen nas zaskoczyło, jak choćby dukat Batorego, czy 20 centów z Chin!

W najbliższych dniach użytkownicy, którzy wylicytowali walory przez internet otrzymają informacje o kosztach dostawy i sposobie płatności - prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości, gdyż jest Państwa sporo :)

Ze swojej strony chciałbym dodatkowo podziękować wszystkim za miłe interakcje, pytania, uwagi i pomoc z jaką spotkałem się w ciągu ostatnich aukcji. 34 aukcja była dla mnie wyjątkowa. Miałem do dyspozycji nowe "narzędzia" ułatwiające propagowanie tak aukcji jak i wartości merytorycznych z nią związanych. Spotkałem się z  najszerszym dotychczas odbiorem i licznymi dobrymi słowami (choć oczywiście były i uwagi krytyczne, które z pokorą przyjmuję i liczę, że kiedyś uda mi się poprawić błędy). Aukcja ta była też dla mnie wyjątkowa, gdyż z przyczyn osobistych była to dla mnie pożegnalna aukcja w roli członka komisji aukcyjnej PTN.

Serdecznie dziękuję wszystkim i pozdrawiam,
Tomek

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Grudnia 2017, 11:26:46 »
Gratuluje udanej imprezy  :D
Doceniam działania i osobisty wysiłek jaki wniosłeś do jej powodzenia.
Kilku takich "Tomków" i PTN byłby najbardziej dynamicznym miejscem dla pasjonatów monet.  ;)
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Grudnia 2017, 11:56:05 »
Tomku, gratuluję i ja. Uważam, że licytacja on-line była rzeczywiście dużo sprawniejsza niż poprzednia. Ja, oczywiście zaspałem, ale to moja wina i Kopernika.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Grudnia 2017, 16:51:35 »
Dziękuję za miłe słowa :)

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Grudnia 2017, 17:11:23 »
Dołączam się do gratulacji. Naprawdę dobra robota Tomku. Ceny kilku pozycji mnie zaskoczyły, a najbardziej chyba zestaw groszy II RP za 5600, przebicie ceny wywoławczej 6222% REKORD. Moi drodzy, przeszukujcie szuflady i sprzedawajcie monety w zestawach. Naprawdę się opłaca :)
Qui Non Proficit, Deficit.

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Grudnia 2017, 17:48:53 »
Tu akurat swoje zrobiły stany zachowania i coś, co odkryłem dopiero dzień przed aukcją (niestety nie ja to opracowałem), a mianowicie "brockage" jednego z groszy

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Grudnia 2017, 18:24:47 »
Tomku, czy masz moze zdjecie tego grosza-destrukta? Chetnie bym zobaczyl te ciekawostke.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Grudnia 2017, 19:17:31 »
Jacku, niestety tylko takie posiadam:


medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Grudnia 2017, 13:35:59 »
Gratulacje za dobrze przeprowadzoną aukcje .Mnie osobiscie podobala sie zlotowka z 1763 (jednak juz mam taka),a co do zestawow to interesujacy byl komplet banknotów Rządu RP na uchodźstwie (dla mnie ogromna suma ole ogolnie cena dobra i nie trzeba szukac po aukcjach ).Zastanawialem sie nad banktnotem 1 złoty, 1831 ale ostatecznie odpuscilem. Jeszczeraz gratulacje oram mam nadzieje panie Tomaszu ,że nastepca zorganizuje ciekawa aukcje taka jaka byla aukcja nr 32 (chodzi o sredniowiecze) . Niestety co do aukcji 32 dotalem odpowiedz ,,(...)należy przybyc na aukcję, pobrać numer, wpłacic 100 zł wadium i posiadać katalog '' .Także dobrze ,że  jest onebid -dlatego wiecej może  osob licytowac.
Miłego dnia

TomekP

  • Gość
Odp: 34 Aukcja PTN
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Stycznia 2018, 13:32:29 »
Tomku, czy masz moze zdjecie tego grosza-destrukta? Chetnie bym zobaczyl te ciekawostke.

Trafił dziś na 4 aukcję GNDM ;)
https://aukcje.gndm.pl/auction/4/category/1007/id/61340/

 

R E K L A M A
aukcja monet