Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 02:25:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nerwa i problem sukcesji w Rzymie w latach 96-99 - J. D. Grainger  (Przeczytany 6119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Napoleon V brnie dalej w biografie wydawane przez "Routledge", tym razem padło na Nerwę. Książki w ręku nie miałem, więc nie wiem, czy wydawnictwo zmieniło redaktorów, czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym potworkiem.

Wersję anglojęzyczną jak najbardziej polecam.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nerwa i problem sukcesji w Rzymie w latach 96-99 - J. D. Grainger
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopada 2017, 18:19:37 »
"The Image of Political Power in the Reign of Nerva, ad  96–98".
Uff, przyszło. Uszarpałem się jak z chińskim sprzedawcą podrabianych nożyczek. To wysłali, to nie wysłali, to się skończyło, to mogą mi wysłać coś w zamian ale co to właściwie nie wiedzą... Zamówiłem od razu po informacji Pana Lecha, przyszło dzisiaj. Dwa miesiące z okładem, takich numerów z Oksfordem jeszcze nie miałem :-(

Tak po szybkim oglądzie - praca solidna, numizmatyczna do szpiku kości. Tła historycznego jest tyle, żeby osadzić jakoś czytelnika w realiach, potem już idzie omówienie co i w jakim celu było emitowane.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nerwa i problem sukcesji w Rzymie w latach 96-99 - J. D. Grainger
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopada 2017, 19:29:36 »
Cóż, kupowanie książek to chwalebne zajęcie, nawet gdy nie zmusza do niego konieczność - że tak napiszę enigmatycznie. W każdym razie nie sądziłem, że moja skromna rekomendacja doprowadzi zaraz do pogorszenia bilansu płatniczego naszej ubogiej ojczyzny.
Jestem bardzo wdzięczny za rekomendację, natomiast i tak na pewno bym to kiedyś kupił - gromadzenie pozycji okołotrajanowych traktuję obowiązkowo :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:34:13 wysłana przez zenonmoj »

 

R E K L A M A
aukcja monet