Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Grudzień 2017, 15:16:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nerwa i problem sukcesji w Rzymie w latach 96-99 - J. D. Grainger  (Przeczytany 1141 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DzikiZdeb
Gaduła

« : 24 Wrzesień 2017, 20:37:37 »

Napoleon V brnie dalej w biografie wydawane przez "Routledge", tym razem padło na Nerwę. Książki w ręku nie miałem, więc nie wiem, czy wydawnictwo zmieniło redaktorów, czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym potworkiem.

Wersję anglojęzyczną jak najbardziej polecam.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Wrzesień 2017, 21:30:54 »

Wersję anglojęzyczną jak najbardziej polecam.

Jeśli kogoś interesują czasy Nerwy, polecam świeżą (z tego roku) książkę Nathana Elkinsa "The Image of Political Power in the Reign of Nerva, ad  96–98".

Kto zna autora [http://www.baylor.edu/art/index.php?id=929155], ten wie, że czerpie on nader obficie z numizmatycznych źródeł.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #2 : 27 Listopad 2017, 18:19:37 »

"The Image of Political Power in the Reign of Nerva, ad  96–98".
Uff, przyszło. Uszarpałem się jak z chińskim sprzedawcą podrabianych nożyczek. To wysłali, to nie wysłali, to się skończyło, to mogą mi wysłać coś w zamian ale co to właściwie nie wiedzą... Zamówiłem od razu po informacji Pana Lecha, przyszło dzisiaj. Dwa miesiące z okładem, takich numerów z Oksfordem jeszcze nie miałem :-(

Tak po szybkim oglądzie - praca solidna, numizmatyczna do szpiku kości. Tła historycznego jest tyle, żeby osadzić jakoś czytelnika w realiach, potem już idzie omówienie co i w jakim celu było emitowane.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 27 Listopad 2017, 19:06:00 »

Zamówiłem od razu

Cóż, kupowanie książek to chwalebne zajęcie, nawet gdy nie zmusza do niego konieczność - że tak napiszę enigmatycznie. W każdym razie nie sądziłem, że moja skromna rekomendacja doprowadzi zaraz do pogorszenia bilansu płatniczego naszej ubogiej ojczyzny.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #4 : 27 Listopad 2017, 19:29:36 »

Cóż, kupowanie książek to chwalebne zajęcie, nawet gdy nie zmusza do niego konieczność - że tak napiszę enigmatycznie. W każdym razie nie sądziłem, że moja skromna rekomendacja doprowadzi zaraz do pogorszenia bilansu płatniczego naszej ubogiej ojczyzny.
Jestem bardzo wdzięczny za rekomendację, natomiast i tak na pewno bym to kiedyś kupił - gromadzenie pozycji okołotrajanowych traktuję obowiązkowo :-)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM