Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 05:46:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle  (Przeczytany 13819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 370
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Października 2017, 09:12:17 »
Czyli różne kuriozalne "nowodieły", które jakąś tam teoretyczną wartość kolekcjonerską być może będą miały za 200 - 300 lat...
 ;)
ZM

TOR8

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Października 2017, 18:09:43 »
Dzień dobry na forum .Gdzie można  zapoznać się z badaniami naukowymi notatek Bisiera.Może ktoś podpowie jakie państwowe instytucje prowadziły te badania.

TOR8

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Października 2017, 20:23:36 »
 :)Przepraszam za uciążliwość, ale notatki Bisiera, to przełom w polskiej numizmatyce,jeszcze raz proszę szczególnie nestora współczesnej numizmatyki P Chałupskiego,o odpowiedż , badania naukowe  tych notatek  grafologiczne  inne  . Jakie  Instytuty Naukowe potwierdziły ich wiarygodność.Notatki dotyczą  przecież okresu prawie  300 lat polskiej numizmatyki.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2017, 20:39:21 wysłana przez TOR8 »

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 779
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Października 2017, 21:27:12 »
...jeszcze raz proszę szczególnie nestora współczesnej numizmatyki P Chałupskiego
Nestor!?!?
Nestorem nazywa się obecnie doświadczonego starca lub najstarszego członka jakiegoś towarzystwa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nestor_(mitologia)

Anim starzec (do emerytury jeszcze mi sporo brakuje), anim jakiegoś towarzystwa członek.
Jeszcze nie wiem, czy się tarzać ze śmiechu, czy wyzwać na pojedynek. Żona się tarza.

Jakie trzysta lat? Notatki dotyczą monet z okresu 1922-1936 o ile dobrze pamiętam. Nie są to żadne notatki, tylko, jak już wyjaśniał p. Damian Marciniak, oferta sprzedaży zespołu prób monet II Rzeczpospolitej. Stąd widoczne w tym wykazie ceny.

Po co grafolog? Ktoś, gdzieś przyczepił się do różnicy pisma "notatek" i opisów na kopertkach monet należących kiedyś do Bisiera. Ja też mam kilka monet w kopertkach opisanych przez nieznanych mi poprzednich ich posiadaczy. Po co je przepakowywać, opisywać na nowo?

Szukanie dziury w całym to może i pasjonująca zabawa, ale bezproduktywna. Może by się Pan lepiej zajął historią jedynego, niepowtarzalnego grosza praskiego przebitego stemplem grosza krakowskiego (znajdzie go Pan na Allegro http://allegro.pl/grosz-praski-przebity-stemplem-grosza-krakowskiego-i7000986638.html).
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 370
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Października 2017, 22:58:27 »
Taka moneta TRASZKA albo SALAMANDRA.Badania w tym przypadku    notatek  bardzo szybko dadzą odpowiedż. GROSZ jak grosz .Dla Mistrza  1751 nawet orzeł długi język pokaże :)
Czy mógłby Kolega łaskawie zacząć pisać "normalnie", albo, w przypadku niemożności lub braku chęci do takowego, poszukać sobie innego forum do zaśmiecania takimi bredniami?
Tego typu wynurzenia nawet nie bawią - są tylko i wyłącznie żenujące!

ZM

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 370
Odp: Notatki Bisiera to fikcja i tylko tyle
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Października 2017, 23:34:21 »
No cóż, wygląda na to, że niektórym wręcz szkodzi...
ZM

 

R E K L A M A
aukcja monet