Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:26:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rekiny biznesu w akcji.  (Przeczytany 112474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #420 dnia: 14 Stycznia 2021, 14:25:17 »
Ciekawe czy Brexit ich nieco zniechęci do kupowania na Romie, bo mi jak widzę podbijają i skupują monety Sewerów również :( Swoją drogą ciekawe ile kupili dużych multi lotów i czy w ogóle je kupują?
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #421 dnia: 15 Stycznia 2021, 10:31:07 »
Dla purystów to trzeba przede wszystkim wskazać, że podatek jest od dochodu, czyli nadwyżki nad cenę zakupu ;)

Nie. Dochodem jest cała suma uzyskana ze sprzedaży, a nie „nadwyżka”. Oczywiście pomniejszona o koszty uzyskania przychodu ale w tym przypadku cena zakupu pierwotnego przez osobę fizyczną, takim kosztem nie jest.

 

Powiem krótko.
Pierdzielisz pan pierdółki.
Nie wiem tylko czy należy Pana traktować jako samozwańczy szeryfa czy innego Strażnika Teksasu, czy też kieruje Panem pospolita Polska zazdrość.

 Ps.
Od kilkunastu lat prowadzę biuro podatkowe, a podatkami zajmuję się od bez mała 30, i takich pierdół jakie pan tu wymyśla trudno spotkać.
Carum est, quod rarum est.

wielkot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Zainteresowania: Orty Gdańskie, trojaki i to co malutkie (denarki, greszele, obole)
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #422 dnia: 15 Stycznia 2021, 10:36:09 »
Wynika to z samej konstrukcji podatku dochodowego. Każdy przychód wrzucamy do wspólnego wora, odejmujemy różne składniki (dla uproszczenia nazwijmy je kosztami) i wychodzi nam dochód, który w przypadku osób fizycznych jest podstawą opodatkowania. Dla przykładu: sprzedajemy przedmiot za 100, podatek wynosi 18%, więc powinniśmy niby zapłacić 18 ale tak nie jest. W ciągu roku sprzedajemy 10 przedmiotów za 100 = 1000, nasze koszty wyniosły 300 + inne odliczenia od postawy...

Panie, daj pan już sobie spokój...

To co Pan piszesz nie jest już śmieszne, a zaczyna być niebezpieczne, bo czytają Pana bogu ducha winni ludzie i jeszcze gotowi w to uwierzyć.

Jeżeli chcesz pan "robic za autorytet" to zostaw pan podatki w spokoju...
Carum est, quod rarum est.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #423 dnia: 15 Stycznia 2021, 11:12:26 »
Dla purystów to trzeba przede wszystkim wskazać, że podatek jest od dochodu, czyli nadwyżki nad cenę zakupu ;)

Nie. Dochodem jest cała suma uzyskana ze sprzedaży, a nie „nadwyżka”. Oczywiście pomniejszona o koszty uzyskania przychodu ale w tym przypadku cena zakupu pierwotnego przez osobę fizyczną, takim kosztem nie jest.

 

Powiem krótko.
Pierdzielisz pan pierdółki.
Nie wiem tylko czy należy Pana traktować jako samozwańczy szeryfa czy innego Strażnika Teksasu, czy też kieruje Panem pospolita Polska zazdrość.

 Ps.
Od kilkunastu lat prowadzę biuro podatkowe, a podatkami zajmuję się od bez mała 30, i takich pierdół jakie pan tu wymyśla trudno spotkać.

Wycofałem się z tego co napisałem i przeprosiłem za wprowadzenie w błąd. Proszę nie czytać wątku wybiórczo.

Wynika to z samej konstrukcji podatku dochodowego. Każdy przychód wrzucamy do wspólnego wora, odejmujemy różne składniki (dla uproszczenia nazwijmy je kosztami) i wychodzi nam dochód, który w przypadku osób fizycznych jest podstawą opodatkowania. Dla przykładu: sprzedajemy przedmiot za 100, podatek wynosi 18%, więc powinniśmy niby zapłacić 18 ale tak nie jest. W ciągu roku sprzedajemy 10 przedmiotów za 100 = 1000, nasze koszty wyniosły 300 + inne odliczenia od postawy...

Panie, daj pan już sobie spokój...

To co Pan piszesz nie jest już śmieszne, a zaczyna być niebezpieczne, bo czytają Pana bogu ducha winni ludzie i jeszcze gotowi w to uwierzyć.

Jeżeli chcesz pan "robic za autorytet" to zostaw pan podatki w spokoju...

To jest, tak jak pisałem, wersja uproszczona. I nie bardzo rozumiem co się Panu w tym uproszczonym schemacie nie podoba :)

I szczerze nie bardzo podoba mi się forma w jakiej "pan się do mnie zwracasz".
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2021, 11:16:17 wysłana przez Booboo »

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #424 dnia: 15 Stycznia 2021, 12:08:30 »

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #425 dnia: 15 Stycznia 2021, 12:22:35 »
https://allegro.pl/oferta/monety-i-jakies-przedmioty-po-kolekcjonerze-10096172948

To też ma dobre. Śmieci i powtykane kopie przedmiotów pożądania ;) Niemniej jednak tutaj mamy do czynienia z metodą na oszukiwanie oszusta (frajer myśli, że znalazł frajera), więc to w sumie nawet postępowanie godne pochwały ;)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #426 dnia: 15 Stycznia 2021, 12:35:07 »
Ale głupi ci zmarli Kolekcjonerzy :D Trzymali jakieś "dukaty i talary" na równi z PeReLowskim złomem :D A holdery to postarzane były chyba czarną herbatą albo kawą :D
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #427 dnia: 15 Stycznia 2021, 12:36:09 »
To jest, tak jak pisałem, wersja uproszczona. I nie bardzo rozumiem co się Panu w tym uproszczonym schemacie nie podoba :)
I szczerze nie bardzo podoba mi się forma w jakiej "pan się do mnie zwracasz".

Nie jest to wątek przeznaczony pod dyskusje podatkowe. Niemniej jednak nie zna się Pan na podatkach, udziela Pan nieprawdziwych porad. Chodzi głównie o to, że poruszył Pan wiele dziedzin podatkowych, a każda wymaga ustalenia szczegółowych aspektów, których nie znamy.

Uważam, że Pana wnioski co do sprawy są zbyt daleko idące, a równocześnie atakuje Pan bezpodstawnie WCN. "Sprzedają według takiej metody, więc pewnie nie płacą podatków" - Może tak, może nie. Z samego faktu, że sprzedają przedmioty, które zostały zakupione miesiąc wcześniej nic nie wynika. Ważne jest to, że problem w ogóle nie dotyczy nabywcy w WCN.

Z całej tej historii za ważną uwagę wartą odnotowania jest "pompowanie" "ceny szacunkowej" przez WCN. Trudno powiedzieć na ile to zgodne z prawem (czy to np. nie praktyka naruszająca zbiorowe interesy konsumentów), ale z drugiej strony w WCN bardzo często widzę niedoszacowania.

Niemniej jednak styl odpowiedzi Pana Wielkota uważam za niegrzeczny.






Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #428 dnia: 15 Stycznia 2021, 12:53:40 »
Z tym, że nie jest to wątek przeznaczony pod dyskusje podatkowe się zgadzam.

W którym miejscu udzielałem nieprawdziwych porad? Oprócz mojego błędu z "nadwyżką" za który przeprosiłem nic takiego nie zostało mi wykazane.

W żadnej ze swoich wypowiedzi nie atakowałem WCN za niepłacenie podatków - proszę mi nic takiego nie przypisywać. Jedyną rzeczą co do której miałem wątpliwości jest to, że potencjalnie tworzą fikcje każąc podpisywać oświadczenia o posiadaniu przedmiotu przez co najmniej 6 miesięcy. Okazało się, że nic takiego nie ma miejsca ponieważ samodzielnie sprowadzają monety, a nie biorą je w komis od osób trzecich.
Również kilkukrotnie pisałem, że cała sprawa nie dotyczy nabywców.

Z całej sprawy za warte odnotowania uważam trzy rzeczy:
1. WCN sprowadza monety zza granicy i próbuje sprzedać je w Polsce niemal dwukrotnie drożej (co oczywiście jest zgodne z prawem i zapewne etyczne - chociaż proszę przypomnieć sobie Art. 3 lit. a Statutu TPZN)
2. WCN po sprowadzeniu monet podnosi ocenę ich stanu zachowania (co jest zgodne z prawem i moim zdaniem zupełnie nieetyczne)
3. Przed rozkręceniem shitstormu dobrze zaczerpnąć wiedzę ze źródła.

Żeby nie zaśmiecać wątku bardzo proszę o nie toczenie tu dysputy prawno podatkowej. Z ewentualnymi żalami zapraszam na PW.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2021, 12:59:28 wysłana przez Booboo »

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #430 dnia: 23 Stycznia 2021, 14:26:33 »
No i biznesik średnio wyszedł.

https://wcn.pl/eauctions/210121?cat=39&page=2

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #431 dnia: 23 Stycznia 2021, 15:59:27 »
No i biznesik średnio wyszedł.

https://wcn.pl/eauctions/210121?cat=39&page=2

Trudno stwierdzić, zależy ile z całości sprzedawanego Rzymu było z Romy - zakładając że cena szacunkowa to była cena na którą liczyli (czyli ze spodziewanym już zyskiem), to proszę zauważyć że na kolejnych stronach więcej aukcji przebiło szacunek. Zapewne jakiś wniosek sobie z tego wyciągnęli (niedoszacowanie wartości antoninianów z końca III wieku - możliwy target nr 1 na przyszłość jeśli chodzi o zysk?)
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #432 dnia: 23 Stycznia 2021, 17:01:54 »
Ja przejrzałem wszystko co było sprowadzone z Romy (z przedostatniej aukcji) i nigdzie nie osiągnęli ceny szacunkowej, a w większości przypadków ledwo ponad wywoławczą się skończyło.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #433 dnia: 23 Stycznia 2021, 17:07:08 »
Ja przejrzałem wszystko co było sprowadzone z Romy (z przedostatniej aukcji) i nigdzie nie osiągnęli ceny szacunkowej, a w większości przypadków ledwo ponad wywoławczą się skończyło.

A multiloty jakieś kupowali?
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #434 dnia: 23 Stycznia 2021, 17:32:23 »
A na multiloty akurat nie patrzyłem :D

 

R E K L A M A
aukcja monet