Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 16 Kwietnia 2024, 08:33:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rekiny biznesu w akcji.  (Przeczytany 113133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Listopada 2019, 13:00:38 »
Miałem z tym problem, gdy kiedyś licytowałem zestaw półtoraków (a w ofercie były dwa). Opis był tak totalnie od czapy, wymienione monety należały częściowo do drugiego zestawu, że napisałem do nich bo w końcu nie wiedziałem co bym dostał w razie wygranej: monety ze zdjęcia, czy z opisu :D Zależało mi tylko ona jednej a ona na zdjęciu była lecz wymieniona była w opisie drugiego zestawu, którego nie chciałem... Po mailu owszem poprawili szybko i grzecznie, jeszcze podziękowali. Odnośnie WCN mam jeszcze jedną uwagę ale to kiedy indziej bo muszę zachować jakąś chronologię na blogu :P
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Listopada 2019, 16:08:15 »
Ja do GCN nie mam zaufania. Skreśliłem ich po tym, gdy zobaczyłem jak popularnego trojaka wschowskiego z 1598r. (na rewersie F - 98), opisali jako poznański.
W ich przypadku litera F była niemal całkowicie niewidoczna (niedobita, albo zmazana), ale trojaki wschowskie z tego rocznika z literą F, mają tak charakterystyczne portrety, a które na dodatek nie występują z rewersami trojaków z mennicy w Poznaniu, że błędna klasyfikacja to nie jest zwykła  pomyłka, tylko niewiedza.
Dla niezorientowanych - trojaki poznańskie z 1598 też mają na rewersie P - 98, ale całkowicie inne portrety króla.
NIE MA HYBRYD poznańsko-wschowskich dla odmian z literą i skróconą datą.
Firma, która nazywa się Centrum Numizmatyczne i graduje monety MUSI wiedzieć takie rzeczy.
Doctrina multiplex, veritas una

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #152 dnia: 21 Listopada 2019, 16:39:24 »
Ale oni znani są raczej z zawyżania ocen  (wypolerowana II RP jako MS) i gradowania falsów. Dlatego dziwi mnie to co napisało WCN. Choć równie dobrze mogą ocenić klamkę na MS a jakieś niedobite ładne półtoraki,  trojak jako wycieruchy.

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #153 dnia: 21 Listopada 2019, 16:41:17 »
Ja myślę że możliwy jest koncept "powrotu do jakości". A jak najlepiej "wrócić"? Pokazać swoją surowość.

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #154 dnia: 21 Listopada 2019, 16:52:09 »
A ja myślę, że jednak pokazać swoją fachowość. Jędnak ja się nie liczę, bo jestem nìepoprawnym romantykiem i idealistą.

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #155 dnia: 21 Listopada 2019, 16:54:58 »
Właśnie teraz może ją chcą pokazać, tylko aż przegięli :) ja na ich miejscu całą markę gradingową bym wyrzucił do śmieci i od nowa postawił jeśli chcą cokolwiek zmienić. Ale ja to ja

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Listopada 2019, 16:57:50 »
Na jednej grupie facebookowej pewien użytkownik pokazywał swoje PRLki. W GCN (bodajże) zostały zgradowane na MS60 albo au58. Uznał że chyba takie sa... Potem wysłał je "zagramanijce" i wróciły z PCGS jako MS64/63 (coś takiego). Cyfry piszę "z głowy", ale wiem że za oceanem ocenili je lepiej niż w ojczyźnie.

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #157 dnia: 21 Listopada 2019, 17:08:26 »
W Warszawie w sklepie leżala 2 zł Piłsudski 1936 w MSie. Nikt nie chciał kupić bo GCN, wróciła z MSem z PCGSu. Chodzi mi bardziej o to, że oni mają takie wahania, że jak chcą być "profesjonalni" to oceniaja w miarę albo osrywaja wręcz monety, ale mają za sobą lata praktyki w złym ocenianiu monet i nikt im i tak nie uwierzy.

Obol Pędzelkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Listopada 2019, 18:21:20 »
W Warszawie w sklepie leżala 2 zł Piłsudski 1936 w MSie. Nikt nie chciał kupić bo GCN, wróciła z MSem z PCGSu. Chodzi mi bardziej o to, że oni mają takie wahania, że jak chcą być "profesjonalni" to oceniaja w miarę albo osrywaja wręcz monety, ale mają za sobą lata praktyki w złym ocenianiu monet i nikt im i tak nie uwierzy.

Chyba wszyscy mają wahania. Czasami oglądam na YT filmy kolekcjonerów z USA. Biadolenie na zaniżanie ocen przez PCGS jest powszechne. Wysyłają im ponownie (czasem do NGC) i czasem się udaje, a czasem dostają niższe noty. ;D

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #159 dnia: 21 Listopada 2019, 18:38:44 »
Czy poza numizmatyką (głównie nowożytną) istnieją jeszcze w jakiejś dziedzinie zbieractwa starych przedmiotów schematy gradingowe?
Jankesi potrafią chyba zgrandingować wszystko: zabawki (https://cgagrading.com/ToyGrader/grading_scales.aspx) czy komiksy (https://www.cgccomics.com/comic-grading/grading-scale/) nie są zapewne najdziwniejszymi przykładami tej praktyki.

« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 09:05:23 wysłana przez zenonmoj »

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #160 dnia: 21 Listopada 2019, 21:01:35 »
Żal patrzeć co grading potrafi zrobić z mózgu...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Listopada 2019, 21:49:21 »
czekam na papier toaletowy Elvisa Presleya, w stanie MS70 i kredóweczka PF70 Ultra Cameo oraz cała seria Details od UNC poprzez AU, XF do VF
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #162 dnia: 22 Listopada 2019, 07:16:42 »
czekam na papier toaletowy Elvisa Presleya
Może być program telewizyjny z 1956 z jego podobizną? Powinien dobrze działać jako substytut. Tanio, 40% zniżki!
https://www.ebay.com/itm/TV-Guide-1956-Elvis-Presley-Issue-180-Encapsulated-Slabbed-EX-MT-GAI-GRADED-COA-/202450704869

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #163 dnia: 22 Listopada 2019, 08:38:27 »
czekam na papier toaletowy Elvisa Presleya
Może być program telewizyjny z 1956 z jego podobizną? Powinien dobrze działać jako substytut. Tanio, 40% zniżki!
https://www.ebay.com/itm/TV-Guide-1956-Elvis-Presley-Issue-180-Encapsulated-Slabbed-EX-MT-GAI-GRADED-COA-/202450704869

Ten papier może być niekomfortowy podczas podcierania.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Rekiny biznesu w akcji.
« Odpowiedź #164 dnia: 22 Listopada 2019, 10:51:40 »
Kurczę miałem gdzieś komiks Bogusia Polcha z Wiedźminem z 1993... cholera a ja go podpisałem, żeby mi w szkole nikt nie podpie***ł. I podkleiłem go taśmą klejącą bo okładka w pewnym momencie postanowiła uzyskać autonomie... Teraz już nie dostanie GEM MINT 10.0 :( :( :(
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

 

R E K L A M A
aukcja monet