Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:03:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH  (Przeczytany 11342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« dnia: 04 Października 2017, 22:12:49 »
oto ostatni mój nabytek w stanie bardzo słabym

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Października 2017, 22:15:48 »
..

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Października 2017, 22:24:34 »
kondycja monety jest taka jak każdy widzi , aczkolwiek korci mnie ogromnie aby spróbować pozbyć się nalotów z jej powierzchni .... może jakieś konstruktywne rady z Waszej strony

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Października 2017, 22:31:00 »
elektroliza, ale i tak wyjdzie chropowaty  ;)
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Października 2017, 22:34:31 »
Zeżarty  nic z niego nie będzie niestety :(
Janek

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Października 2017, 22:42:40 »
myślałem o czymś " lżejszego kalibru " bo szkoda było by tego krążka gdyż zbyt często w sprzedaży go nie ma ....

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Października 2017, 22:48:00 »
Perhydrol?
Myjka ultradźwiekowa raczej nic tu nie da.

Jest metoda gotowania w oleju.
Podobno skuteczna ale ja nie probowalem.
Efekty jednak mnie przekonuja.
Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Października 2017, 22:53:22 »
tak , skłaniałem się do użycia perhydrolu , czasem daje zaskakujące efekty aczkolwiek takich destruktów jeszcze w nim nie obrabiałem z tąd moje pytanie (nawiasem mówiąc żal by było go stracić )

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Października 2017, 00:00:33 »
kondycja monety jest taka jak każdy widzi , aczkolwiek korci mnie ogromnie aby spróbować pozbyć się nalotów z jej powierzchni .... może jakieś konstruktywne rady z Waszej strony
Powierzchni juz nie ma, nalot mozna sprobowac lekko wyszczotkowac, mozna tez wymoczyc w wodzie destylowanej lub w oliwce, ale lepiej nie bedzie raczej wygladal.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Października 2017, 08:28:20 »
Panie Lex z tej monety nic nie będzie. Po czyszczeniu stan się jej nie poprawi. Nie kupuj monet w takim stanie. Do zbioru kupuj monety w stanie dobrym. Po nabraniu doświadczenia przekonasz się ze miałem racje.

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Października 2017, 09:55:32 »
Panie Stanisławie drogi , o jakim doświadczeniu w wypadku tej monety Pan pisze bo nie bardzo pojmuję Pańskiego toku rozumowania

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Października 2017, 17:43:33 »
Szanowny Panie czyszczenie monet nie polepsza ich stanu zachowania , a może pogorszyć, właśnie tych wykonanych z miedzi . Ja nigdy nie czyszczę swoich monet. Kupuje monety tylko w dobrych zachowania, minimum w stanie 3 plus.Nie kupuje tez wykopków. Jeśli kiedyś zmieni Pan zainteresowania ,będzie chciał się Pan ,ich pozbyć. Na monety w takim stanie zachowania nie ma chętnych. Pisze Pan ,ze rzadko ta moneta pojawia się na rynku. Lepiej chyba poczekać kilka lat, kupić monetę w dobrym stanie zachowania która cieszy oko, niż wycierucha.

lex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Października 2017, 18:39:11 »
Panie Stanisławie drogi , po pierwsze primo proszę czytać ze zrozumieniem to co napisałem , po drugie primo ilość postów ( czytaj licznik  ) na żadnym forum nie stanowi wyznacznika wiedzy , wieku , doświadczenia itp. , tak więc próba polemiki czy też bardzej udowadniania iż Pańska racja ma być ważniejsza jest co najmniej nie na miejscu i po trzecie primo jeżeli Pan zbiera monety od stanu 3 w zwyż to tak naprawdę Pańska sprawa i ja tego nie oceniam więc reasumując mój wywód w tym względzie dam Panu teraz ja radę - jeżeli w danej kwestii czy temacie nie ma się nic istotnego do powiedzenia to poprostu w dobrym tonie jest pomilczeć SZANOWNY PANIE STANISŁAWIE - DOBRA RADA  W STANIE 3+

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Października 2017, 21:06:21 »
Cytuj
Panie Stanisławie drogi , po pierwsze primo proszę czytać ze zrozumieniem to co napisałem , po drugie primo ilość postów ( czytaj licznik  ) na żadnym forum nie stanowi wyznacznika wiedzy , wieku , doświadczenia itp. , tak więc próba polemiki czy też bardzej udowadniania iż Pańska racja ma być ważniejsza jest co najmniej nie na miejscu i po trzecie primo jeżeli Pan zbiera monety od stanu 3 w zwyż to tak naprawdę Pańska sprawa i ja tego nie oceniam więc reasumując mój wywód w tym względzie dam Panu teraz ja radę - jeżeli w danej kwestii czy temacie nie ma się nic istotnego do powiedzenia to poprostu w dobrym tonie jest pomilczeć SZANOWNY PANIE STANISŁAWIE - DOBRA RADA  W STANIE 3+

Szanowny Panie lex, widzę, że jest Pan bardzo hojny w udzielaniu rad, pozwoli więc Pan, że ja również udzielę Panu kilku.

1. Upomina Pan kol. Stanisława iż ten czyta bez zrozumienia („proszę czytać ze zrozumieniem”), a ja mam wrażenie, że to właśnie Pan ma z tym niejaki problem. Pisze Pan np. „ilość postów ( czytaj licznik  ) na żadnym forum nie stanowi wyznacznika wiedzy , wieku , doświadczenia itp.”. Proszę jeszcze raz dokładnie przeczytać dwa króciutkie posty pana Stanisława. Czy jest tam gdzieś przechwałka, że jest on bardziej doświadczony i ma większą wiedzę, bo ma więcej postów. Chyba to jednak nie on czyta bez zrozumienia.

2. Sądząc po treści Pańskich wpisów, mam wrażenie, że jest Pan rzeczywiście młodym kolekcjonerem. Post kol. Stanisława nie był w najmniejszym stopniu dla Pana obraźliwy. Nazwanie Pańskiej monety „wycieruchem” jest po prostu faktem. Nie wiem dlaczego wziął Pan to tak bardzo do siebie. To, że kol. Stanisław chciał podzielić się z Panem swoim doświadczeniem było z jego strony uprzejmością, za którą powinien Pan podziękować. Zamiast tego otrzymał arogancką i niegrzeczną odpowiedź.

3. Jeśli ktoś tak bezceremonialnie kogoś poucza i daje „dobre rady”, powinien chyba zwrócić uwagę na ortografię swojej wypowiedzi. Jak to wygląda jeśli pouczenia zawierają błędy ortograficzne („po prostu” pisze się oddzielnie). Poza tym niezbyt dobre wrażenie robią spacje po obydwu stronach przecinków. No, ale to już są drobiazgi.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 1/2 GROSZA PRUS POŁUDNIOWYCH
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Października 2017, 21:10:58 »
Popieram post Pana Dariusza. Uwazam, ze dalsza dyskusja nie wprowadzi niczego nowego. Zamykam watek.

W przyszlosci prosze o wieksza kulture.
« Ostatnia zmiana: 05 Października 2017, 22:39:50 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet