Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:45:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Grosze Zygmunta III  (Przeczytany 37698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Stycznia 2018, 22:32:16 »
Tomku, nie wiem, czy to ma znaczenie dla Twojego katalogu, ale pozycja LN 97.2b przedstawia grosza z błędem SIGSIM (ten po prawej). Zwracam na to uwagę, gdyż nic o tym nie wzmiankowałeś.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

TomekP

  • Gość
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Stycznia 2018, 23:35:49 »
Jacku, masz rację, to powinien być wariant c, nb. jakiś czas temu rozmawiałem o nim ze znajomym, a teraz przeoczyłem. Oczywiście poprawię, dzięki!

Tytus

  • Gość
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Stycznia 2018, 14:19:30 »
Cytuj
Jasna sprawa ;) Poprosiłbym jeszcze o dane metrologiczne  ;)

Mój grosz waży 1.57 g, średnica 20 mm  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2018, 14:43:29 wysłana przez cancan62 »

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

WazaCoins

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
grosz ciekawy
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Maja 2018, 10:57:28 »
Witam.wpadła mi ciekawa odmiana grosza 1626r 4 kropki z przodu i dwie kropki po dacie.może ktoś spotkał się z podobną monetą.z góry dziękuję za informacje.


nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: grosz ciekawy
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Maja 2018, 18:03:25 »
Kiedyś był podobny temat i o ile pamietam też chodziło o podobnego grosza. Wówczas pojawiła sie lawina komentarzy użytkowników o sensowności zwracania uwagi na takie detale monety. Dodam że moim skromnym zdaniem ma to znaczenie w przypadku zbierania jednego określonego typu monety.

Pozdrawiam Maciej

Tomek81

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: grosz ciekawy
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Maja 2018, 18:50:55 »
...moim zdaniem jest sens wrzucać takie okazy i dyskutować odnośnie ich "wyjątkowości" - przecież są tacy, których to interesuje (tak jak mnie, sam posiadam - jak dla mnie ciekawy wariant z tego typu kółeczkami w napisie LI.T z tego rocznika, chociaż aż tak wyjątkowy nie jest). Jednakże lepszym do tego miejscem jest np. wątek o Groszach Zygmunta III http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,11708.0.html niż dział dt. identyfikacji...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: grosz ciekawy
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Maja 2018, 07:16:53 »
Kiedyś był podobny temat i o ile pamietam też chodziło o podobnego grosza. Wówczas pojawiła sie lawina komentarzy użytkowników o sensowności zwracania uwagi na takie detale monety. Dodam że moim skromnym zdaniem ma to znaczenie w przypadku zbierania jednego określonego typu monety.

Pozdrawiam Maciej

Zgadzam się w zupełności i dodam, że decyzja co jest interesujące w wariantach monet należy do każdego indywidualnie. Jak Pan Maciej napisał, dla zbieracza groszy ZIII, taki wariant może być nadzwyczaj ciekawy. Myślę, że istotnym jest umieszczenie takiego wariantu w kotekście.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Operator81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Maja 2018, 15:43:09 »
witam..zakupilem grosza gdanskiego..wydaje mi sie iz jest to rok 1623. przy uchu krola znajduje sie kropka..spotkaliscie sie juz z takim?

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Maja 2018, 15:49:36 »
Dziura po cyrklu
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Operator81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Maja 2018, 16:54:31 »
jeszcze druga rzecz..w https://www.fortresscatalogue.com/index2.php?search_request=1623+grosz&command=first&page_number=0&page=Coins_Catalogue_test  są takie ale bez obwódki wokoł króla a ten ma obwódkę..prośba o ID

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Maja 2018, 17:33:37 »
Proszę wziąć pod uwagę, że to może być rocznik 1625.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Operator81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Czerwca 2018, 09:20:15 »
witam wszystkich..czy w jakimś katalogu istnieje odmiana grosza gdańskiego 1624, gdzie na rewersie po dacie znajduje się dwukropek :, przejrzałem wszystkie dostępne źródła i na taki nie trafiłem. pozdrawiam

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Czerwca 2018, 09:43:41 »
witam wszystkich..czy w jakimś katalogu istnieje odmiana grosza gdańskiego 1624, gdzie na rewersie po dacie znajduje się dwukropek :, przejrzałem wszystkie dostępne źródła i na taki nie trafiłem. pozdrawiam
tzn jakie, żeby nie szukać dwa razy
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Operator81

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
Odp: Grosze Zygmunta III
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Czerwca 2018, 10:16:32 »
zwróć uwagę na zdjęcie, tam jest 1624:+, a te które widziałem w źródłach dostępnych w necie jest 1624 +, przejrzałem fortresscatalogue i wszelkie możliwe aukcje jakie były do tej pory i takiego nie namierzyłem. mam jeszcze dwa z tego rocznika i są bez :

 

R E K L A M A
aukcja monet