Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:42:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowinki z AliExpress nad Wisłą  (Przeczytany 9854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« dnia: 22 Października 2017, 06:48:51 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Października 2017, 12:00:41 »
Chyba zły link, bo otwiera mi się piętnaście oryginalnych drobiazgów.
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Października 2017, 12:52:58 »
Ja też uważam, że na "pierwszy rzut oka" nie ma tam nic niepojącego.
Pozdrawiam, Gerard

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Października 2017, 14:17:28 »
Mnie otwiera się 30 monet, część z oznaczeniem "f".
Qui Non Proficit, Deficit.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Października 2017, 16:27:53 »
Mnie otwiera się 30 monet, część z oznaczeniem "f".

Nie wiem czemu innym Panom otwoerało się coś innego, bo tu powinno być 30 aukcji, z których polskie to raczej wszystkie kopie z oznaczeniem "f", lub bez. W opisie jest, co prawda, słowo "restrike", ale łatwo się pomylić w pośpiechu.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Października 2017, 17:26:04 »
Cytat: cancan62 link=topic=11736.msg81954
Nie wiem czemu innym Panom otwoerało się coś innego,
Ponieważ ebaj ebajowi nierówny. Nie wiem, czy oni nawet sami rozeznają się do końca, co i dlaczego komu na którym ebaju się wyświetla. Wynika to z tego, że na początku każda wersja (.com, co.uk, .de itp) pokazywała tylko swoje oferty, potem zaczęli to jakoś migrować wszerz i wzdłuż, ale nie do końca im wyszło. Stąd też ważne pewnie jest, z jakiego ebaja się przeważnie korzysta, na jakim się ostatnio logowało, na jakim się zakładało konto, a może i ważne są inne czary typu w jakim znaku zodiaku się urodziło.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Października 2017, 13:39:57 »
Już wiem, otóż przebiegły sprzedawca wykluczył dla tych kopii przesyłkę do Polski, Białorusi i Ukrainy, czyli państw, gdzie ludzie się znają na tych monetach.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudnia 2017, 21:53:00 »
Aktualizacja z Aliexpress. Czy SEAR notuje?
Doctrina multiplex, veritas una

Obolvs

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Legitymacja: TPZN nr 079
    • Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudnia 2017, 16:59:04 »
Czy SEAR notuje nie wiem, wiem jednak, że rzymskie żetony burdelowe to fakt. Może ktoś uczony w starożytnym Rzymie przybliżyłby ten temat.

Na marginesie, ale w kontekście kopulacji. Poszukuję usilnie od wielu miesięcy mosiężnej figurki takiej jak na poniższych zdjęciach. Nie są one najlepsze, ale myślę, że będzie wiadomo czego się spodziewać.
Jest to figurka dwóch kopulujących świń. Szukałem na AliExpress, ale nic takiego znaleźć nie mogę... Jeśli by ktoś natrafił na taką figurkę to bardzo proszę o pilny kontakt - lesniczooowka/at/gmail.com


DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudnia 2017, 17:13:36 »
rzymskie żetony burdelowe to fakt.
Mniej więcej taki fakt jak ten, że w Pompejach przypadał jeden lupanar na ileśtamset mieszkańców. Nie mamy żadnego konkretnego zapisu do czego te żetony służyły, a gros z nich ma zupełnie neutralne przedstawienia, przeważnie będące typowymi popiersiami władców z dynastii julijsko-klaudyjskiej.





Ponieważ wszystko wskazuje na to, że komplet żetonów składał się z 16 numerowanych kolejno egzemplarzy, prawdopodobnie mamy do czynienia z jakąś grą. Wersja z igraszkami ma zapewne jest odpowiednikiem naszych kart do gry z rewersami przedstawiającymi swawolne panie. To, czy ktoś tego użyje do zwykłego pokera, czy do innych, bardziej intymnych zastosowań, nie przesądza o głównym założeniu całej zabawy.

Obolvs

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Legitymacja: TPZN nr 079
    • Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudnia 2017, 17:29:50 »
Zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro na początku była chuć to zaiste na jednego obywatela musiała przypadać 0,0001 murwy i mogły to być żetony burdelowe.
Nawet tytularny kardynał Kościoła rzymskokatolickiego Jan Kazimierz korzystał z usług murw na Floriańskiej w Krakowie.
W piwnicy świdnickiej pod ratuszem i na Siennej też można było się nieźle zabawić z dorotkami i innymi gamratkami.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudnia 2017, 20:39:11 »
Zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro na początku była chuć to zaiste na jednego obywatela musiała przypadać 0,0001 murwy i mogły to być żetony burdelowe.
Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby popatrzeć na dowody, niezależnie od tego, jak nam się dana teoria podoba. W żaden sposób nie odniósł się Pan do pozalupanarowej proweniencji żetonów z Augustem czy Liwią. Idąc za taką interpretacją archeolog z XXXVIII wieku zaliczy połowę XX-wiecznych warsztatów samochodowych do domów uciech cielesnych, ponieważ znajdzie na ich ścianach plakaty upadłych madonn z wielkim cycem.

Lupanary oczywiście istniały, miały się dobrze itd., natomiast na wykorzystanie wzmiankowanych żetonów w w/w instytucjach dowodów brak.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2017, 20:52:08 wysłana przez DzikiZdeb »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudnia 2017, 20:45:58 »
Żetony są dobre w kasynie. Wygodne do obstawiania, od razu w stosownych nominałach, więc nikt w trakcie gry gorączkowo nie rozmienia ani nie rzuca garści drobniaków etc.
Dobrze by tu pasowały nominały w asach - od asa do denara, jednakże na zdrowy rozsądek powinno być więcej żetonów o równych nominałach - I, II, IV, VIII... a nie jest. Chociaż kto ich tam tych Rzymian wie, może im nie przeszkadzały stawki po 13 asów. Chociaż właśnie przez takie nierówne rachunki taka teoria mnie nie przekonuje.

Oczywiście można wymyślić, że to np. coś w rodzaju bonów rozrywkowych dla żołnierzy - tak jak są chociażby bony na obiad. Nie daje się pieniędzy, żeby żołnierz nie wydał ich na coś głupiego, na przykład na książkę. Ale po co wtedy te numerki na odwrocie?
Gdyby to istniało coś, co się dzieli regularnie na szesnaście. Obywatele szesnastu dzielnic Rzymu otrzymujących darmowe zboże. Szesnaście centurii w czym - bo ja wiem - kohorcie czy legionie... A tu nic.

Obolvs

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Legitymacja: TPZN nr 079
    • Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudnia 2017, 00:19:10 »
Panie Dziki Pawle niech mnie Pan tak nie cytuje bo mnie to zawstydza i ilekroć to Pan czyni to się rumienię jak dziewica klepnięta w pośladek.

Jak nie ma dowodu to jest legenda, a w legendę należy wierzyć i szlus ;)

Nie mam samochodu, więc nie bywam w warsztatach samochodowych i nie wiem czy są tam plakaty z gołymi cycami.
Jeżdżę na kuniu, parkuję kunia w stajni, naprawiam u kowala, leczę lewatywą osobiście. W stajni nie wieszam plakatów, ale rozstawiam łapki na myszy polne. Czy to oznacza, że stajnia jest rzeźnią? Nie jest, ale może być.

Co do dziewiętnastowiecznych burdeli, jeśli w danym państwie takie przybytki były legalnie działającymi biznesami to żetony (jeśli takie istniały) mogły służyć celom rozliczeniowo-porządkującym.
Per analogiam do znaków rozliczeniowych Kopalni "Paryż" w Dąbrowie Górniczej. Pisał o nich p. A. Musiał w 141 numerze "GROSZA". W razie potrzeby służę skanem artykułu.
Absztyfikant spragniony uciech cielesnych po przybyciu do rzymskiego elitarnego burdelu wybierał w cenniku daną usługę lub usługi, płacił i dostawał żeton z wizerunkiem takiej lub innej usługi.
Po zaspokojeniu prymitywnych instynktów albo przed, wręczał wszetecznicy żeton/y. Małpa po dniówce rozliczała się z burdelmamą oddając żetony w zamian otrzymując jakiś % ceny za usługi.

Tak to widzę, a że nie ma dowodów to nie znaczy, że tak nie mogło być lub tak nie było. Co więcej, z dowodami jest tak, że mogą wypłynąć w każdej chwili. To tylko kwestia czasu.
Chorwaccy Ustasze dekapitując Serbów siekierami nie prowadzili statystyk ani specjalnie nie dokumentowali swoich zbrodni. Bandyci z OUN-UPA nabijając na widły polskie niemowlęta również tego nie dokumentowali.
Ale Niemcy już skrupulatnie dokumentowali efekty działania swojej machiny zagłady. Czy to, że nie wszystkie dowody zachowały się bo zostały skutecznie zniszczone oznacza, że zbrodni nie było?

---

Wracając do figurki z kopulującymi świniami. Chodzi mi o dokładnie taką samą jak ze zdjęć, które zamieściłem. Drewniana zupełnie odpada.
Maciora patrzy w lewo, knur patrzy lekko w prawo. Kopulacja odbywa się na cokole z zielonego (malachitowego) marmuru.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowinki z AliExpress nad Wisłą
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudnia 2017, 07:05:29 »
płacił i dostawał żeton z wizerunkiem takiej lub innej usługi.

Myślę, że nie docenia Pan bogactwa rzymskiej kultury, zakładając, że w tej materii Rzymianie doszli do zaledwie 16 rodzajów usług.

Zawsze mogli trafić na żeton z najjaśniejszym panem i wtedy realizowano usługi 1a-16a, polegające na staniu na baczność wraz z wybranką przed popiersiem cesarskim.

 

R E K L A M A
aukcja monet