Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 16 Kwietnia 2024, 21:47:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Poznajmy się (nieco) lepiej  (Przeczytany 10834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 058
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Poznajmy się (nieco) lepiej
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopada 2017, 17:23:21 »
to moje - wyszlo ze jestem socjalista :-) choc jakos nie zabardzo sie nim czuje ale czasami tak jest, jakie pytania takie odpowiedzi,

niestety nie wiem jak zrobic aby pojawil sie obrazek, wiec dodaje link:

https://flic.kr/p/GhstQv
Oś ekonomiczna: Socjalista

81.7%
18.3%

Oś dyplomatyczna: Pokojowy

29.3%
70.7%

Oś cywilna: Liberal

74.2%
25.8%

Oś społeczna: Bardzo Postepowy

21.2%
78.8%

Tomek
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2017, 15:42:51 wysłana przez dusiolek »
Pozdrowienia, Tomasz

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Poznajmy się (nieco) lepiej
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopada 2017, 18:36:41 »
Bardzo Panów proszę o ich obrazki!
Proszę bardzo, acz z mieszanymi odczuciami. Spora część pytań jest skonstruowana tak, że nie sposób odpowiedzieć na nie tak, jak by się chciało :-)

Przykłady:
1. Popieram unie narodów, takie jak Unia Europejska.
No fajnie, tylko tak naprawdę jakie? Takie jak wolnorynkowe EWG w pierwszych dekadach swojego istnienia czy takie jak obecny strupieszały biurokratyczny moloch mierzący dopuszczalną wysokość płomienia świecy? Stawiam gruszki przeciwko pietruszkom, że autor ma na myśli pierwsze, mówi o drugim, a na dodatek przyznaje sporo punktów za wolnorynkowe myślenie tym którzy popierają

2. Niezagrażające innym przestępstwa (tj. zażywanie narkotyków) (...)
Uproszczenie z tezą. Wolnoć Tomku w swoim domku, ale jak po spożyciu siądziesz za kierownicę...

3. Klimatyczne okolice przyrody - było ze trzy pytania. Wiem, że dogmat o globalnym ociepleniu jest tak powszechnie przyjmowany, że herezją wydaje się mówienie o braku dowodów na jego istnienie, ale... czy na pewno to jest takie proste?

Poza tym są tutaj inne mechanizmy uogólniające, np.

1. Skoro nie za bardzo zachwycam się różnymi wolnościami (np. powyższą narkotykową) to z pewnością muszę popierać silny aparat represyjny w celu ich likwidacji/ograniczenia.

2. Prawicowe przekonania są od "populizmem", "nazizmem" w znaczeniu dość mało słownikowym, a bardziej - propagandowym.

To oczywiście nie wszystko, ale nie chcę się już znęcać nad tą ankietką.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 18:32:25 wysłana przez zenonmoj »

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 076
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Poznajmy się (nieco) lepiej
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopada 2017, 19:01:52 »
Wyniki mnie trochę zaskoczyły. Myślałem, że będę bliżej ściany (jakieś dziewięćdziesiąt parę procent w poszczególnych kategoriach), a tu proszę – 77%, 74%, 64% i 78%.  

A tak na marginesie – pytania są „lipne” i mało precyzyjne. Często trzeba odpowiadać na „czuja”. No bo co to znaczy: „Społeczność była lepsza wiele lat temu, porównując do obecnej”. Wiele lat temu, czyli ile? Tuż po unii lubelskiej, przed rewolucją francuską, czy może 50 lat temu. Albo inne. „Jeśli zgodzimy się na przyjęcie imigrantów, ważne jest aby zasymilowali się w naszej kulturze.” A co, jeśli ktoś uważa, że po pierwsze, w ogóle nie powinno się przyjmować imigrantów, a po drugie niektórzy imigranci nie są w stanie się zasymilować? To tak jakby zapytać kogoś, czy jego żona wie że jest idiotą:
a). od dawna
b). od niedawna
c). jeszcze o tym nie wie

Ale jeśli podejdziemy do tego z przymrużeniem oka i pytania potraktujemy po prostu jako zabawę, to można się oczywiście pochwalić wynikiem  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2017, 00:04:55 wysłana przez dariusz.m »

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Poznajmy się (nieco) lepiej
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopada 2017, 23:23:21 »
Mój wynik  ;)
Marcin

 

R E K L A M A
aukcja monet