Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
17 Lipiec 2018, 13:34:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poznajmy się (nieco) lepiej  (Przeczytany 2883 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 06 Listopad 2017, 16:18:20 »

A w koncu, sprytnie rozne ich literki i cyferki uzywamy Mrugnięcie

Naprawdę pisze Pan po arabsku rok ٢٠١٧?

Bo to co się potocznie nazywa cyframi arabskimi ma mniej więcej tyle wspólnego z Arabami, co polka (taki taniec) z Polską.

jak komus wychodzi patryiota (rozumiem polski) to jak ten ktos zbiera rzym? ladnie to tak?

Po pierwsze, patriota wyszedł mi na 60%, a po drugie to kto powiedział, że ja nie zbieram polskich pieniędzy. Pan myśli, że co ja mam w portfelu?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
mimarzec
Użytkownik
**
Denmark Denmark

Zainteresowania:
Szostaki JIIK

« Odpowiedz #16 : 06 Listopad 2017, 18:14:56 »

Panie Lechu,

a ja myslalem, ze moj poprzedni post jakos te rozmowe ulozy w sposob nie wlaczajacy wytykania.

Rok pisze 'naszymi' znakami ale juz rozumienie, ze ich ciag oznacza to a nie co innego jak najbardziej wywodzia sie z:
https://en.wikipedia.org/wiki/Arabic_numerals

A jesli chodzi o patryiote to pytanie bylo odwrotne: jak tu zbierac Rzym nie Polske.

Pytanie bylo lekkie nie CIEZKIE w znaczenia. A widze, ze obracamy na granicy, ktora caly watek zamienia w malo przyjemny.

Ja chyba sie wylacze wobec tego z tego Uśmiech

Michal
robertino
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
banknoty polskie i z Polską związane,monety Polska Królewska, WMG

« Odpowiedz #17 : 06 Listopad 2017, 18:18:35 »

a po drugie to kto powiedział, że ja nie zbieram polskich pieniędzy. Pan myśli, że co ja mam w portfelu?
Pewnie karty: bankomatową i debetową  Mrugnięcie
dusiolek
Stały bywalec
United States United States

Zainteresowania:
Monety Polski: SAP i zabory

« Odpowiedz #18 : 06 Listopad 2017, 18:23:21 »

to moje - wyszlo ze jestem socjalista :-) choc jakos nie zabardzo sie nim czuje ale czasami tak jest, jakie pytania takie odpowiedzi,

niestety nie wiem jak zrobic aby pojawil sie obrazek, wiec dodaje link:

https://flic.kr/p/GhstQv
Oś ekonomiczna: Socjalista

81.7%
18.3%

Oś dyplomatyczna: Pokojowy

29.3%
70.7%

Oś cywilna: Liberal

74.2%
25.8%

Oś społeczna: Bardzo Postepowy

21.2%
78.8%

Tomek
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 06 Listopad 2017, 18:33:16 »

a ja myslalem, ze moj poprzedni post jakos te rozmowe ulozy w sposob nie wlaczajacy wytykania.

Rok pisze 'naszymi' znakami ale juz rozumienie, ze ich ciag oznacza to a nie co innego jak najbardziej wywodzia sie z:
https://en.wikipedia.org/wiki/Arabic_numerals

Nie bardzo rozumiem, co ma prawda wspólnego z jakimś "wytykaniem"? O co Panu właściwie chodzi? Co ja takiego Panu zrobiłem? Proszę mi to jasno wytłumaczyć. Przynajmniej tyle mi się należy.

Odsyła mnie Pan do angielskiej Wiki, a tam przecież wyraźnie piszą:

The decimal Hindu–Arabic numeral system was developed in India by around AD 700. The development was gradual, spanning several centuries, but the decisive step was probably provided by Brahmagupta's formulation of zero as a number in AD 628.

Brahmagupta nie był Arabem, ani nawet muzułmaninem.

Poza tym ja nie napisałem, że tzw. cyfry arabskie nie mają absolutnie nic wspólnego z Arabami. Polacy też się mocno przyłożyli do popularności polki, ale jej nie wymyślili. Polka nie jest więc polskim tańcem, choć nazwa może sugerować co innego. Podobnie jak nazywanie naszych dzisiejszych cyfr "arabskimi".

Czy te stwierdzenia Pana w jakiś sposób obrażają? Nie wierzę.

Czy ja robię aferę z Pana "niewinnego pytania", jak patriota może zbierać Rzym? Przecież tam bez trudu można dopatrzeć się sugestii, że patriotyzm to tak naprawdę odmiana szowinizmu, a to chyba bardziej obraźliwe dla patrioty niż prawda o cyfrach arabskich dla liberalnego socjalisty.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #20 : 06 Listopad 2017, 19:36:41 »

Bardzo Panów proszę o ich obrazki!
Proszę bardzo, acz z mieszanymi odczuciami. Spora część pytań jest skonstruowana tak, że nie sposób odpowiedzieć na nie tak, jak by się chciało :-)

Przykłady:
1. Popieram unie narodów, takie jak Unia Europejska.
No fajnie, tylko tak naprawdę jakie? Takie jak wolnorynkowe EWG w pierwszych dekadach swojego istnienia czy takie jak obecny strupieszały biurokratyczny moloch mierzący dopuszczalną wysokość płomienia świecy? Stawiam gruszki przeciwko pietruszkom, że autor ma na myśli pierwsze, mówi o drugim, a na dodatek przyznaje sporo punktów za wolnorynkowe myślenie tym którzy popierają

2. Niezagrażające innym przestępstwa (tj. zażywanie narkotyków) (...)
Uproszczenie z tezą. Wolnoć Tomku w swoim domku, ale jak po spożyciu siądziesz za kierownicę...

3. Klimatyczne okolice przyrody - było ze trzy pytania. Wiem, że dogmat o globalnym ociepleniu jest tak powszechnie przyjmowany, że herezją wydaje się mówienie o braku dowodów na jego istnienie, ale... czy na pewno to jest takie proste?

Poza tym są tutaj inne mechanizmy uogólniające, np.

1. Skoro nie za bardzo zachwycam się różnymi wolnościami (np. powyższą narkotykową) to z pewnością muszę popierać silny aparat represyjny w celu ich likwidacji/ograniczenia.

2. Prawicowe przekonania są od "populizmem", "nazizmem" w znaczeniu dość mało słownikowym, a bardziej - propagandowym.

To oczywiście nie wszystko, ale nie chcę się już znęcać nad tą ankietką.

* canvas.png (37.89 KB, 800x600 - wyświetlony 51 razy.)
dariusz.m
Stały bywalec
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Polskie Towarzystwo Numizmatyczne
Zainteresowania:
polskie szelągi

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 06 Listopad 2017, 20:01:52 »

Wyniki mnie trochę zaskoczyły. Myślałem, że będę bliżej ściany (jakieś dziewięćdziesiąt parę procent w poszczególnych kategoriach), a tu proszę – 77%, 74%, 64% i 78%.  

A tak na marginesie – pytania są „lipne” i mało precyzyjne. Często trzeba odpowiadać na „czuja”. No bo co to znaczy: „Społeczność była lepsza wiele lat temu, porównując do obecnej”. Wiele lat temu, czyli ile? Tuż po unii lubelskiej, przed rewolucją francuską, czy może 50 lat temu. Albo inne. „Jeśli zgodzimy się na przyjęcie imigrantów, ważne jest aby zasymilowali się w naszej kulturze.” A co, jeśli ktoś uważa, że po pierwsze, w ogóle nie powinno się przyjmować imigrantów, a po drugie niektórzy imigranci nie są w stanie się zasymilować? To tak jakby zapytać kogoś, czy jego żona wie że jest idiotą:
a). od dawna
b). od niedawna
c). jeszcze o tym nie wie

Ale jeśli podejdziemy do tego z przymrużeniem oka i pytania potraktujemy po prostu jako zabawę, to można się oczywiście pochwalić wynikiem  Uśmiech

* neokonserwatyzm.JPG (171.03 KB, 800x900 - wyświetlony 41 razy.)

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 06 Listopad 2017, 20:05:52 »

Spora część pytań jest skonstruowana tak, że nie sposób

Wszyscy wiemy, że pytania są tendencyjne Mrugnięcie i w dodatku nie wiadomo, co tak naprawdę autor miał na myśli, a o czym z kolei myślał tłumacz.

Ale to jest Z A B A W A.

Wiem, że dogmat o globalnym ociepleniu

Tym bardziej, że nawet po przyjęciu dogmatu o globalnym ociepleniu oraz ludzkim w nim udziale, można być gorącym zwolennikiem nie robienia niczego, by ten proces odwrócić.

Z kolei zaś będąc takim zwolennikiem można być nim co najmniej na dwa skrajnie różne sposoby: a) z powodu wiary, że wszystko samo się jakoś ułoży i jak zwykle, ktoś na tym zyska a ktoś straci, b) z powodu niewiary, że człowiek może tu coś istotnego zrobić, więc nie ma sensu się napinać.

A tak w ogóle to osiągnął Pan rekordowe 70% zamordyzmu, więc niniejszym proponuję Pana kandydaturę na oberadmina tego forum.

Marienburg
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 97
Zainteresowania:
Trojaki Malborskie, mennica malborska, heraldyka

« Odpowiedz #23 : 07 Listopad 2017, 00:23:21 »

Mój wynik  Mrugnięcie

* 20171106_231939.png (210.55 KB, 958x710 - wyświetlony 52 razy.)

Marcin
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM