Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:47:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prezentacja kolekcji  (Przeczytany 8399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Prezentacja kolekcji
« dnia: 02 Lipca 2008, 23:04:20 »
NA e-numizmatyce Greg70 przedstawił ciekawy, schludny i ładny sposób przechowywania naszych pupili:


Co o tym myślicie?
Ja mam holdery opisywane długopisem i następnie holdery w pudełkach... Tak ładnie to nie wygląda...Co prawda monet też mam mało.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

dominer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipca 2008, 23:27:01 »
ja rowniez mam dlugopisem...na drukowanie kolejnych karteczek jakos nigdy nie znalazelm czasu...

pozatym teraz wogole zastanawiam sie czy aby takie zgrabne walizeczki z 6 paletami nie sa wygodniejsze-widzialem kilka kolekcji w ten sposob zapakowanych i musze przyznac ze taka paleta z np poltoraczkami poukladanymi kolejno wyglada naprawde dobrze..

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipca 2008, 23:53:23 »
Jakoś do palet się nie mogę przekonać, no i sporo miejsca zajmują i sąd dość drogie w przeliczeniu na 1 monetę.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Patriota

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipca 2008, 00:09:15 »
ja mam palete na gny i lezy tam 5 trojakow i cos tam jeszcze. Byłem sie zapytac w zakładzie stolarskim czy gosciu mi zrobi szafke i co? nie tylko z płyt wiurowych to podziekowałęm.Bede chodziszł i szukał. Podoba mi sie jak monety leza luzem na palecie ewentłalnie w kapslu ale i tak wyciagam i macam.

dominer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipca 2008, 00:12:29 »
Jakoś do palet się nie mogę przekonać, no i sporo miejsca zajmują i sąd dość drogie w przeliczeniu na 1 monetę.

co do ceny - nie sposob sie nie zgodzic..

jesli chodzi o miejsce to juz nie taka prosta sprawa - przykladowo np 200 boratynkow , to caly segregator biurowy ze stronami na holdery..na paletach to raptem 3 palety...jednak zajmujace sporo mniej miejsca..

Patriota

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipca 2008, 00:55:04 »
Paleta to nie tak duzo kasy 9zł -35 sztuk to jak dlamnie (jakos monet nie ilosc) to jest bardzo duzo.

Zdzis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipca 2008, 22:59:31 »
Mam podobnie jak Patriota - paleta na gieeny za 10 złotych, każda moneta w osobnym "okienku", bez kapsli ani holderów. Drukowanie opisu tak jak na zdjęciu jest bardzo pracochłonne, ale kolekcja wygląda profesjonalnie ;)

chgo

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Capri Genus
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipca 2008, 12:58:24 »
Z tym drukowaniem to jest pewna pułapka...
Kiedys sobie podrukowalem na laserze i po roku
toner przeszedl z karteczek na wewnetrzna strone
kieszonki klasera! Z atramentem jeszcze mi sie tak
nie przytrafiło.
Pozdrawiam
Krzysiek

Etienne

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipca 2008, 14:56:28 »
Krzysiek, ale tutaj, jeśli dobrze widzę to karteczki są przyklejone taśmą do holderów więc wewnętrzna strona kieszonki nie ma się jak ubrudzić. ;)

Pozdrawiam,
Paweł.
TPZN nr 004

chgo

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Capri Genus
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipca 2008, 23:37:58 »
No tak fakt :)
Napisałem tak tylko bo mi sie przypomnialo, jak to sobie zmarnowałem 2 klasery...
Pozdrawiam
Krzysiek

RafalPD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Prezentacja kolekcji
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudnia 2008, 00:06:55 »
ja mam palete na gny i lezy tam 5 trojakow i cos tam jeszcze. Byłem sie zapytac w zakładzie stolarskim czy gosciu mi zrobi szafke i co? nie tylko z płyt wiurowych to podziekowałęm.Bede chodziszł i szukał. Podoba mi sie jak monety leza luzem na palecie ewentłalnie w kapslu ale i tak wyciagam i macam.

Jak chcesz to dam Ci namiar do goscia tory dla mnie robil regalik z szufladami na monety dopasowany do palet

 

R E K L A M A
aukcja monet