Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:06:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta

Czy jestem zainteresowany kupnem katalogu półtoraków w wersji drukowanej

Tak - w formie "broszurowej"
6 (23.1%)
Tak - w wersji eleganckiej
11 (42.3%)
Nie - wolę wersję elektroniczną
2 (7.7%)
Nie - w ogóle mnie to nie interesuje.
7 (26.9%)

Głosów w sumie: 24

Autor Wątek: Katalog półtoraków w wersji książkowej  (Przeczytany 3052 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Katalog półtoraków w wersji książkowej
« dnia: 05 Grudnia 2017, 19:18:03 »
Witam. Od pewnego momentu coraz rzadziej pojawiają się nowe odmiany półtoraków. Z tego tez powodu powoli nachodzi mnie myśl przelania myśli na papier. Tylko pytanie czy warto. Ale na to pytanie  odpowie ankieta, przynajmniej mam taką nadzieję.

Interesuje mnie też czy w razie czego była by możliwość skorzystania z czegoś takiego jak kickstarter - znacząco przyspieszyłoby to ukazanie się takiego wydawnictwa.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Katalog półtoraków w wersji książkowej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudnia 2017, 19:59:57 »
Tak, ale katalogów to już wystarczy. Może uda się Panu coś lepszego napisać niż zestawić monety odwołując się do mniej lub bardziej subtelnych różnic.  Może spróbowałby Pan osadzić to wszystko w szerszym kontekście, napisać monografię. Taką książkę kupiłbym na pewno, katalog nie...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Katalog półtoraków w wersji książkowej
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudnia 2017, 20:02:37 »
Monografie jak już stworzy Cezary. A ja z braku czasu nie stworzę mu konkurencji. Nie mniej dziękuję za opinię.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Katalog półtoraków w wersji książkowej
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2017, 07:29:00 »
W ankiecie się Panu nie wypowiem, bo siłą rzeczy nie znam dokładnie stanu badań i w związku z tym nie wiem, jakie jest zapotrzebowanie na taki katalog. Na pewno książka omawiająca szerzej różne aspekty historyczno-numizmatyczne bicia półtoraków miałaby większe szanse sprzedaży niż tradycyjny katalog. Natomiast spróbować na pewno warto (rozumiem, że nie chodzi o sens ekonomiczny, kokosów Pan nie zbije, niezależnie od powodzenia publikacji) - w trakcie pisania na pewno wyjdą Panu nowe zagadnienia, które do tej pory jakoś uchodziły Pana uwadze i na pewno sprawi Panu dużo przyjemności ich zgłębianie. Tak jest zawsze - dopiero przy próbie całościowego podejścia do tematu wychodzi, ile rzeczy warto jeszcze zgłębić. Gromadzenie funduszy przed wydaniem wiele Panu nie da - zawsze więcej czytelników kupi gotową książkę niż przedpłaci za jej zapowiedź. W czasach, kiedy drukarnie cyfrowe umożliwiają druk niewielkich nakładów najlepiej podzielić wydanie na małe partie i wydawać je sukcesywnie w miarę zainteresowania. Rozwiązanie takie ma same plusy - mniejsza kwota na wydanie, brak zalegającego po tapczanach nadmiarowego nakładu czy też możliwość wprowadzenia poprawek do kolejnego dodruku (także tych wskazanych przez czytelników). Aha, no i musi Pan zdobyć swój nr ISBN, ale to obecnie żaden problem - nie trzeba już pisać podań do BN, wszystko załatwia się on-line na https://e-isbn.pl/

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Katalog półtoraków w wersji książkowej
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudnia 2017, 13:00:44 »
pozwolę sobie podbić.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Katalog półtoraków w wersji książkowej
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Stycznia 2018, 16:48:34 »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet