Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
17 Listopad 2018, 10:36:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 100 dukatówka Zygmunt III Waza 1621 - aukcja CNG Triton  (Przeczytany 7277 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pabloss
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Polska od XVI wieku, SAP, II RP

« : 09 Grudzień 2017, 18:44:42 »

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2323&lot=1127

Arcydzieło, perła wśród monet, można patrzeć i patrzeć...
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #1 : 10 Grudzień 2017, 15:38:00 »

piękna , ale.... dla większości z nas niedostępna =cena nie mówiąc o rzadkości i dostępności

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
dusiolek
Stały bywalec
United States United States

Zainteresowania:
Monety Polski: SAP i zabory

« Odpowiedz #2 : 11 Styczeń 2018, 17:20:36 »

no i poszla za $1.8m (+ 20 lub 22.5% w zaleznosci gdzie zlozono wygywajacy bid). Ja probowalem na dukata 1642, Torun ale ... nie bedzie u mnie :-(

Pozdrowienia, Tomasz
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #3 : 11 Styczeń 2018, 18:45:52 »

Tak między Bogiem a prawdą to nasz lewacki rząd powinien ją kupić zamiast topić chociażby 100 mln w żydowski cmentarz, zwłaszcza gdy dbający o nekropolie polskie na Wschodzie próżno oczekują wsparcia dla nich (oczywiście to moje osobiste zdanie).

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
dusiolek
Stały bywalec
United States United States

Zainteresowania:
Monety Polski: SAP i zabory

« Odpowiedz #4 : 11 Styczeń 2018, 19:10:32 »

Tak między Bogiem a prawdą to nasz lewacki rząd powinien ją kupić zamiast topić chociażby 100 mln w żydowski cmentarz, zwłaszcza gdy dbający o nekropolie polskie na Wschodzie próżno oczekują wsparcia dla nich (oczywiście to moje osobiste zdanie).
Wow !!!!! tego sie tutaj nie spodziewalem - ale jak widac "duch w narodzie nie ginie" :-)

DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #5 : 11 Styczeń 2018, 19:15:13 »

rząd powinien ją kupić
Ja osobiście wolałbym, żeby faktycznie dali coś więcej na Kresy i to nie tylko na nekropolie - kolejna studukatówka w muzeum i co dalej? Wystawią/nie wystawią (koszta ubezpieczenia itp), jak dla mnie jedna w Krakowie wystarczy.

Tak swoją drogą ciekawe, co stało się z egzemplarzem Chełmińskiego - ponad sto lat i nigdzie nie wypłynął.
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #6 : 11 Styczeń 2018, 19:52:12 »

rząd powinien ją kupić
Ja osobiście wolałbym, żeby faktycznie dali coś więcej na Kresy i to nie tylko na nekropolie - kolejna studukatówka w muzeum i co dalej? Wystawią/nie wystawią (koszta ubezpieczenia itp), jak dla mnie jedna w Krakowie wystarczy.

Tak swoją drogą ciekawe, co stało się z egzemplarzem Chełmińskiego - ponad sto lat i nigdzie nie wypłynął.

Oczywiście zgadzam się, jednak mimo wszystko uważam, że ta moneta powinna wrócić do Polski. Jakby nie było to symbol naszej dawnej potęgi, powinien trafić do Warszawy na Zamek i przypominać że kiedyś tworzylismy takie arcydzieła numizmatyczne.

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #7 : 11 Styczeń 2018, 20:12:14 »

Moja garsc przemyslen:
Smutno mi, ze nie bylo mnie stac na kupno takiego skarbu. Ale gdyby mnie bylo stac, to musialbym ja chyba podarowac narodowi polskiemu, bo tam przynalezy. Gdybym ja podarowal temu narodowi, to w najlepszym wypadku wyladowalaby w muzeum (mam nadzieje) i byc moze ktos moglby ja tam zobaczyc, oczywiscie jesli odwazono by sie ja wystawic. Tam juz Panie i Panowie pinujacy juz by sie upewnili, by uczynic to przezycie niezapomnianym. Wiecie, co mysle. To nie muzea sa dla publicznosci, lecz ona dla muzeow, a najlepiej, zeby siedziala w domu.
Ale gdybym jednak zdolal przezwyciezyc patriotyczny ciag do oddania jej narodowi, to z pewnoscia nigdy bym jej nie wwiozl do Polski, bo tu stalaby sie zakladniczka systemu.

Moze wiec lepiej, ze mnie na nia nie stac, zbyt wiele rozterek. Pozostane przy trojakach.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Mad_Tiger
Stały bywalec
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet Obiegowych Uśmiech
Zainteresowania:
Monety Obiegowe II RP, PRL oraz III RP

...

« Odpowiedz #8 : 11 Styczeń 2018, 21:01:00 »

jak dla mnie jedna w Krakowie wystarczy.

Dwie Uśmiech jedna u Czapskich druga na Wawelu Uśmiech

"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Mój skromny zbiorek monet zagranicznych:
http://pl.ucoin.net/uid32181 Mad_Tiger
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #9 : 12 Styczeń 2018, 07:59:15 »

Jakby nie było to symbol naszej dawnej potęgi, powinien trafić do Warszawy na Zamek i przypominać że kiedyś tworzylismy takie arcydzieła numizmatyczne.
Nie bywam regularnie w Warszawie, więc nie wiem, czy gabinet numizmatyczny na Zamku jest regularnie otwarty (kiedyś, pamiętam były z tym problemy)? Jeśli tak, to taki nabytek na pewno byłby perełką w ich kolekcji i przyciągnął nowych zwiedzających.

Co do przypominania potęgi, to trudno twierdzić, że dostępność monet w obrocie rynkowym, nie robi odpowiedniego wrażenia :-) Za każdym razem, kiedy któryś z egzemplarzy pojawia się na aukcji, od razu idzie na pierwsze strony katalogów, okolicznościowych kalendarzy itp, itd - nawet jak ktoś nie widział wcześniej żadnej polskiej monety, zatrzyma się i zadziwi.

Oczywiście może Pan powiedzieć, że leżąc w gabinecie, może zainteresować ludzi spoza dość wąskiego kręgu numizmatyków. Może tak, może nie - gabinety numizmatyczne to jednak specyficzne placówki, odwiedzane raczej przez miłośników tematu, niż przez statystycznych bywalców muzealnych.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #10 : 12 Styczeń 2018, 08:00:23 »

Być może, nie siedzę dokładnie w temacie i wydawało mi się, że egzemplarz wawelski to 90-dukatówka. Ale pewnie ma Pan rację.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 12 Styczeń 2018, 15:21:40 »

Co do przypominania potęgi, to trudno twierdzić, że dostępność monet w obrocie rynkowym, nie robi odpowiedniego wrażenia :-)

Dowodem sam ten wątek.

Czy ktoś założył wątek o tym egzemplarzu, który sobie spokojnie leży w Krakowie?

Niech sobie zatem krąży po świecie ta studukatówka na zdrowie razem z paroma innymi koleżankami.

Byle tylko nie trafiły na zwariowanego Japończyka, który przetopi je na kulki do pachinko Mrugnięcie

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Tuk Tukat
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legtymacja TPZN nr.104
Zainteresowania:
Polska Królewska obecnie drobnica ZW III , Księstwo Warszawskie, II RP

« Odpowiedz #12 : 12 Styczeń 2018, 16:44:47 »

Są trzy zachowane 3 sztuki Uśmiech 100 dukatówki .

Janek
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #13 : 12 Styczeń 2018, 16:53:43 »

Co do przypominania potęgi, to trudno twierdzić, że dostępność monet w obrocie rynkowym, nie robi odpowiedniego wrażenia :-)

Niech sobie zatem krąży po świecie ta studukatówka na zdrowie razem z paroma innymi koleżankami.

Byle tylko nie trafiły na zwariowanego Japończyka, który przetopi je na kulki do pachinko Mrugnięcie

Szanse chyba raczej male na to, bo bylyby to dosc drogie kulki, ale kto bogatemu zabroni?
Gorzej jak trafi na jakiegos waryata Mrugnięcie megalomana.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #14 : 12 Styczeń 2018, 16:59:14 »

Są trzy zachowane 3 sztuki Uśmiech 100 dukatówki .
Niech Pan jeszcze raz przeczyta opis aukcji :-)

Według mojego rozumienia
a) Jest 6, wawelska to 90-tka;
b) Jest 6, wawelska to 100-tka, tożsama z egzemplarzem Chełmińskiego;
c) Jest 7, wawelska to 100-tka, inna niż egzemplarz Chełmińskiego.
d) Jest jeszcze inaczej?

Tak swoją drogą, to czy faktycznie istnieją wszystkie wymienione przez Kamińskiego/Kurpiewskiego frakcje tj. 30-40-50-60-70-80-90-100 dukatówki bite tym samym stemplem, czy autorów trochę poniosło?
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM