Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:30:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Duzy zestaw trojakow ZIIA oraz SB na Allegro  (Przeczytany 2001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nolke11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Duzy zestaw trojakow ZIIA oraz SB na Allegro
« dnia: 15 Grudnia 2017, 18:39:26 »
Witam,
Dołączę się do dyskusji i ,co koledzy myślą o tych monetach z tej aukcji i o trojaku 1565.
Wyżej kolega dał akurat skan tego trojaka z tej aukcji.
http://allegro.pl/super-mega-kolekcia-menniczy-18-monet-i7079599591.html
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2017, 20:44:57 wysłana przez cancan62 »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Duzy zestaw trojakow ZIIA oraz SB na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudnia 2017, 20:59:46 »
Monety ogolnie nie wywoluja obaw co do autentycznosci. Niestety wylozone sa jak ryby na straganie i nie do konca mozna miec pewnosc, ktory awers jest od ktorego rewersu. Trojaki Batorego raczej dosc pospolite, oprocz jednego, same emisje ryskie. Nie znalazlem ani jednego zdjecia rewersu tego wilenskiego.

Stany dobre, chyba, zeby byly porysowane podczas czyszczenia, ale tego na zdjeciu nie widac.
Sam trojak szyderczy pokryty grynszpanem, wymaga profesjonalnego czyszczenia.
Na temat innych trojakow ZIIA nie wypowiadam sie, gdyz nie mam czasu wertowac teraz katalogu.

Co do samej oferty, to cena na razie 9100 PLN nie osiagnela jeszcze ceny minimalnej, wiec nie wiadomo za ile to mozna kupic. Czy te monety sa tyle warte? Wedlug mnie, jesli sa bez defektow, to byc mozej tak. Czy ja bym je kupil? Nie na podstawie tych zdjec i nie w takiej masie.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Duzy zestaw trojakow ZIIA oraz SB na Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia 2017, 21:38:54 »
Nie znając polkovnika29 i biorąc pod uwagę aktualną kwotę, na której się pewnie nie skończy, to ja bym się trzymał z daleka.

 
Doctrina multiplex, veritas una

nolke11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Duzy zestaw trojakow ZIIA oraz SB na Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudnia 2017, 12:17:31 »
Dziękuję koledzy za odpowiedz ,fakt faktem, dwie monety są rzadkie z tego zestawu ,a cena 9300 według mnie jest max. za ten zestaw ,chociaż jeszcze nie przeszła jako minimalna.
Ten allegrowicz już od dawna sprzedaje ,zestawy różnych monet ,nie które zestawy zawierały setki sztuk.

 

R E K L A M A
aukcja monet