Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 08:12:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzym - opinie  (Przeczytany 12192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudnia 2017, 16:50:08 »
Po części jesteśmy Rzymianami  :)
Rzym nie upadł on jest w nas i wokół nas.
Heh, mnie od dawna fascynuje Rzym - i kulturowo i oczywiście numizmatycznie. No i moje życie tak się potoczyło, że obecnie mieszkam w Imperium Romanum, a do Barbaricum mam zaledwie 3-4 km w linii prostej :-) Żeby nie było, limes jest u mnie widoczny w terenie (w lesie), a żeby ułatwić obeznanym z tematem odgadnięcie mojej lokalizacji, to dodam że właśnie ta odległość to mnie dzieli od powiedzmy takiego rzymskiego Biskupina... (nie chodzi o okres lecz sposób podejścia do tematu, bo sam "Biskupin" jest kamienny).

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Grudnia 2017, 17:25:43 »
Xanten?
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 204
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudnia 2017, 14:39:16 »
za pragmatyczność, organizację i infrastrukturę.

I poczucie humoru : https://www.rt.com/uk/414580-romans-tantalus-bowl-joke/

Nie każde mocarstwo ma dystans do siebie. Pewien znany tweeterowiec i przywódca w jednym, ma czasem z tym kłopoty;)
Ancora imparo

areworka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Stycznia 2018, 13:18:38 »
Termy były nie tylko miejscem relaksu, ale też głównym ośrodkiem życia towarzyskiego, a nawet kulturalnego Rzymu. Oprócz kąpieli oferowały mieszkańcom możliwość skorzystania z biblioteki, przestronne sale o wyśmienitej akustyce, w których słuchało się recytujących poetów lub mówców, parki, a nawet boiska sportowe. Standardem było zdobienie term dziełami sztuki, takimi jak posągi, malowidła i mozaiki. Budowle te powstawały w Rzymie w okresie cesarstwa, a do największych i najwspanialszych należały termy Karakalli, Dioklecjana i Konstantyna – wszystkie o powierzchni kilkunastu hektarów. Ich majestatyczne ruiny zachowały się do dziś.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Stycznia 2018, 14:24:52 »
Termy były nie tylko miejscem relaksu, ale też głównym ośrodkiem życia towarzyskiego, a nawet kulturalnego Rzymu. Oprócz kąpieli oferowały mieszkańcom możliwość skorzystania z biblioteki, przestronne sale o wyśmienitej akustyce, w których słuchało się recytujących poetów lub mówców, parki, a nawet boiska sportowe. Standardem było zdobienie term dziełami sztuki, takimi jak posągi, malowidła i mozaiki. Budowle te powstawały w Rzymie w okresie cesarstwa, a do największych i najwspanialszych należały termy Karakalli, Dioklecjana i Konstantyna – wszystkie o powierzchni kilkunastu hektarów. Ich majestatyczne ruiny zachowały się do dziś.

Bot czy człowiek? ;-) Tekst skopiowany z http://www.writeandtravel.pl/rzym-antyczny-najwazniejsze-zabytki-wiecznego-miasta

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Rzym - opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Stycznia 2018, 15:15:39 »
Wygląda na istotę animowaną.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet