Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 09:20:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Allegro wyzerowało moje konto.  (Przeczytany 10252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Allegro wyzerowało moje konto.
« dnia: 01 Stycznia 2018, 23:36:56 »
W związku z tym, że z zeszłym roku nie sprzedałem nic na w/w portalu i nie otrzymałem żadnego komentarza, moje punkty za pozytywne komentarze uzbierane przez ponad osiem lat zostały wyzerowane.
Teraz moje konto jest czyste jak łza lub jak kto woli ... coś innego.
Pozdrawiam, Gerard

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 736
    • Blog o półtorakach
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Stycznia 2018, 23:48:58 »
Pff już od dawna przestałem uważać allegro za jakiś cud miód. To tylko serwis do kupna opon, śmiesznych gadżetów i nic poza tym.
Ponadto jeszcze rok temu mogłem kupować na aukro.cz z mojego konta. Teraz nie - musiałem założyć nowe konto (oczywiście bez gwiazdek) i pepiczki traktują mnie jak polaczka-cwaniaczka, który 5 minut temu założył konto.
W sumie wszelkiej maści rzeczy kupuje teraz przez ceneo - od kilku do kilkunastu % taniej plus czasami darmowa przesyłka niż na alledrogo.
Monety jakie są, takie są ale lepsze egzemplarze i tak idą zazwyczaj przez WCN lub Onebid i gdyby nie jeden sprzedawca to już w ogóle nic ciekawego by tam nie było.

Pies ich trącał.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 737
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2018, 04:15:23 »
Przyznam sie, ze nie rozumiem tego postepowania Allegro. Osobiscie mam trudnosci, by zobaczyc jaki stan komentarzy, bo nigdzie go nie moge znalezc. Rozumiem, ze aktualnie kupujacy nie dostaje komentarzy, wiec wlasciwie nie ma to znaczenia dla mnie, bo chwilowo nic nie sprzedaje.
Cala ta sytuacja nie ma sensu i wyglada mi to na nagonke, by sprzedawac jak najwiecej i napedzac Allegro koniunkture.

wszedlam na to ceneo, o ktorym dotychczas nie wiedzialem, ale przepraszam, to pomylka jesli idzie o numizmatyke.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 04:17:11 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2018, 08:26:10 »
W związku z tym, że z zeszłym roku nie sprzedałem nic na w/w portalu i nie otrzymałem żadnego komentarza, moje punkty za pozytywne komentarze uzbierane przez ponad osiem lat zostały wyzerowane.
Musiał Pan nie zwracać na to uwagi, bo wyzerowali to jakoś w tamtym roku i to chyba raczej bardziej na wiosnę niż później (nie pamiętam dokładnie). Pomysł jest bez sensu dla użytkowników, ale dla serwisu oznacza dodatkowy obrót - hurtownicy łapiący po 5-10% negatywnych komentarzy mogą spać spokojnie, ich towary będą schodzić teraz jak ciepłe bułeczki.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2018, 08:31:24 »
W sumie wszelkiej maści rzeczy kupuje teraz przez ceneo - od kilku do kilkunastu % taniej plus czasami darmowa przesyłka niż na alledrogo.
Ceneo to tylko porównywarka cen w różnych serwisach i nadaje się idealnie właśnie do opon i tym podobnych. Ale już używanej literatury Pan tym nie ugryzie (ja tam kupuję przeważnie właśnie książki).


kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2018, 11:55:55 »
Cytuj
Musiał Pan nie zwracać na to uwagi, bo wyzerowali to jakoś w tamtym roku i to chyba raczej bardziej na wiosnę niż później (nie pamiętam dokładnie). Pomysł jest bez sensu dla użytkowników, ale dla serwisu oznacza dodatkowy obrót - hurtownicy łapiący po 5-10% negatywnych komentarzy mogą spać spokojnie, ich towary będą schodzić teraz jak ciepłe bułeczki.

Szanowny Panie Pawle,
Jestem na Allegro trochę dłużej od Pana. Na eBayu też ze 14 lat. I tak myślę, że w systemie komentarzy nie ma złotego środka. Na eBayu sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu. Ale jak kupujący nabroi, to blokują mu konto. I drugiego na swój adres zamieszkania nie założy! Odwrotnie jak było na Allegro. Z drugiej strony, jak na Allegro sprzedało się 12 lat temu jakiemuś oszołomowi, to komentarz negatywny wisiał po wsze czasy. Normalnie, by się przedawniło - na Allegro nie! No i Allegro teraz  zwiększyło narzędzia do anulowania jawnie niesłusznych ocen kupujących. Co się tyczy przedsiębiorców, to ci którzy znacząco poprawili jakość obsługi i jakość sprzedawanego towaru, dawne grzechy zostały im odpuszczone i widzimy aktualną ich statystykę. I vice versa. No i Allegro wywalając to kilkadziesiąt (jak nie więcej) milionów komentarzy
zaoszczędziło miejsca na serwerach! :)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2018, 15:50:42 »
Na eBayu sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu.
Myli się Pan. Zawsze komentarze na ebay szły w dwie strony.

Z drugiej strony, jak na Allegro sprzedało się 12 lat temu jakiemuś oszołomowi, to komentarz negatywny wisiał po wsze czasy.
Ale też i nikt nie brał takich pojedynczych negatywów poważnie. Dopiero jak ktoś miał spory procent, zapalało się czerwone światełko - jeśli przez dłuższy czas nic złego się nie działo, a sprzedaż z danego konta szła cały czas, dawało to czysty obraz poprawy jakości.

Co się tyczy przedsiębiorców, to ci którzy znacząco poprawili jakość obsługi i jakość sprzedawanego towaru, dawne grzechy zostały im odpuszczone i widzimy aktualną ich statystykę. I vice versa.
Tego vice versa przyznaję zupełnie nie rozumiem. Czyli że dobrze, że sprzedający widzą teraz całkowicie czyste, zerowe konta kupujących?

No i Allegro wywalając to kilkadziesiąt (jak nie więcej) milionów komentarzy zaoszczędziło miejsca na serwerach! :)
Niech będzie nawet miliard * 150 bajtów na komentarz = 150 GB. No faktycznie, oszczędność jak na Anno Domini 2017, niesamowita ;-) Rozumiem natomiast inny problem techniczny - czas zapytań po tablicy tej wielkości. Z drugiej strony nikt tego nie przeglądał cały czas, tylko na wyraźne żądanie.

Jestem na Allegro trochę dłużej od Pana. Na eBayu też ze 14 lat.
Zostawiłem na koniec, bo nie wiem, co by taka licytacja miała dać, na pewno nie jest to argument. Pewne zjawiska można zaobserwować po kilku miesiącach. Jeśli jednak coś to Panu daje konto na all mam od czerwca 2001, na ebay - od stycznia 2003.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 16:18:42 wysłana przez DzikiZdeb »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 737
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2018, 15:58:12 »
Na eBayu sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu.

Ostatni komentarz jako kupujacy otrzymalem na ebayu 13-go grudnia.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Stycznia 2018, 18:37:27 »
Na EBay komentarze zamieszczają obie strony,  z tym, że sprzedający nie może wystawić komentarza negatywnego tylko pozytywny. Ale system ochrony obu stron działa bardzo precyzyjnie, bez obawy można realizować płatności i to bezpiecznie, bo PayPal jest stosunkowo bezpiecznym systemem, uciążliwym dla sprzedającego niestety. Wiem to od znajomych bo na EBay tylko kupuję. Na Allegro dorobek komentarzy się zeruje, ale pomimo wszystko jest informacja od kiedy dany kontrahent jest użytkownikiem tego portalu aukcyjnego. I to jedyna ,,pociecha". Nowy system sprzyja osobom mało rzetelnym, chociaż jak Państwo zauważaliście jakość usług i wiarygodność sprzedających i kupujących znacznie się poprawiła. Natomiast czemu ma służyć rezygnacja z Caffe Allegro?  To już wszyscy krytykują.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 053
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2018, 19:01:36 »
Dzieki za poruszenie tego tematu - wlasnie sprawdzilem i tez mi cos wyzerowali i mam numer 5, wszystkie poprzednie dane (kupno/sprzedaz) - zniknely.

Kiedys bardziej sledzilem co sie dzieje z Allegro (jestem juz na tym servisie 17 lat i 7m :-), eBay chyba jeszcze dluzej) - ale ogolnie przez ten czas kopiowali zmiany z aBaya jak leci (dyskusji na ten temat bylo sporo) - jak na przyklad ukrycie ID kupujacego, czy wlasnie sposob na komentarze

Niestety co do wykonania - zostawia duzo do zyczenia.
Schowane ID - dalej latwo rozpoznac na allegro, jako ze nie jest to wygenerowany losowo ciag, ale wymazany srodek ID uzytkownika
Co do komentarzy - eBay nie wymazuje komentarzy (i liczby z nimi zwiazanej), ale ma po prostu dodatkowy "licznik" ktory pokazuje "jakos sprzedazy przez ostani rok (nie kalendarzowy)".  Wiec na eBayu mam dalej swoje 600+ komentarzy a jako sprzedawca jakis tam rating 12 (tyle rzeczy sprzedalem jak widac)


Pozdrawiam, Tomasz

Pozdrowienia, Tomasz

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:08:16 »
Cytuj
Tego vice versa przyznaję zupełnie nie rozumiem. Czyli że dobrze, że sprzedający widzą teraz całkowicie czyste, zerowe konta kupujących?
Nie Szanowny Panie, jeżeli sprzedający kiedyś był rzetelny i teraz obniżył loty to widzimy jego aktualną statystykę! Konto kupującego to teraz o kant d..y rozbić! O niczym nie świadczy. Jak dopuścili do kupna niepełnoletnich, niezarejestrowanych, to o czym mówimy?

Cytuj
Niech będzie nawet miliard * 150 bajtów na komentarz = 150 GB. No faktycznie, oszczędność jak na Anno Domini 2017, niesamowita ;-) Rozumiem natomiast inny problem techniczny - czas zapytań po tablicy tej wielkości. Z drugiej strony nikt tego nie przeglądał cały czas, tylko na wyraźne żądanie.
Widział Pan tą ikonkę uśmiechu? To była ironia...

Cytuj
Ostatni komentarz jako kupujacy otrzymalem na ebayu 13-go grudnia.
A ja dzisiaj i co?

Cytuj
Na EBay komentarze zamieszczają obie strony,  z tym, że sprzedający nie może wystawić komentarza negatywnego tylko pozytywny. Ale system ochrony obu stron działa bardzo precyzyjnie, bez obawy można realizować płatności i to bezpiecznie, bo PayPal jest stosunkowo bezpiecznym systemem, uciążliwym dla sprzedającego niestety.
Jednak bardziej chroni sprzedających.
W sprawie PayPala wypowiadał się ostatnio niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe. Nie było to dla PayPala pozytywne...

Cytuj
Natomiast czemu ma służyć rezygnacja z Caffe Allegro?  To już wszyscy krytykują.
A kto będzie hodował na własnej piersi narzędzie, gdzie wszyscy totalnie krytykują Allegro. Wskazują wszystkie durne pomysły, nepotyzm, sprzedawców falsów, i wiele, wiele innych.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:15:43 »
 Czegoś tutaj nie rozumiem.Przecież napisał Pan że sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu.A teraz pisze Pan że otrzymał komentarz.



« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 20:17:31 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Stycznia 2018, 08:26:31 »
Cytuj
Czegoś tutaj nie rozumiem.Przecież napisał Pan że sprzedający nie może wystawić komentarza kupującemu.A teraz pisze Pan że otrzymał komentarz.

Pomyłka, tak jak napisał przedmówca. Sprzedający nie może wystawić kupującemu negatywnego komentarza.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 737
Odp: Allegro wyzerowało moje konto.
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Stycznia 2018, 14:28:03 »
Pomyłka, tak jak napisał przedmówca. Sprzedający nie może wystawić kupującemu negatywnego komentarza.

To prawda i nie ma to sensu na portalu, ktory jest wlasciwie targowiskiem otwartym dla wszystkich.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet