Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Styczeń 2018, 18:26:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okresowe czyszczenie kont zakładanych przez boty  (Przeczytany 1371 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #15 : 07 Styczeń 2018, 09:07:51 »

To co robimy z kontami, gdzie jest zero wiadomosci a "ostatnio online" albo nigdy, albo 3500 dni temu?
Ja bym wyciął w pień te "nigdy", a te zalogowane choćby bardzo dawno - zostawił (to mogą być konta nawet dość zaawansowanych numizmatyków, którzy nie czują potrzeby wypowiadania się na forum, a używają kont np. do konsultacji prywatnych na PW, znam takie przypadki).
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 07 Styczeń 2018, 13:52:31 »

Po drugie - ważniejsze - sam kilkukrotnie przechodziłem przez taką rejestrację na innych forach i zawsze mnie to irytowało.

I właśnie o to chodzi! Wtedy zapisują się tylko ci, którym naprawdę zależy.

Jeśli idzie o martwe konta, to ciąłbym wszystkie, które się nigdy nie zalogowały i wszystkie starsze niż sto dni (dwieście, rok), gdzie jest zero wiadomości.

Nie ma przymusu pisania, ale skoro czytać można bez rejestracji, to krzywda się nikomu nie stanie.

Natomiast patrzę podejrzliwie na rejestrację kogoś, kto na forum w ogóle się nie ujawnia, a konta używa do "konsultacji prywatnych na PW".

Oczywiście patrzę przez pryzmat swoich doświadczeń, bo kilka razy miałem na PW sytuacje zatrącające o prowokację. Piszę "zatrącające" tylko dlatego, bo jest niewielka szansa, że się mylę i był to w istocie osobliwy żart albo zwykła głupota.

Spojrzałem teraz jeszcze w statystyki:

Kod:
Podsumowanie miesięcy   Nowi użytkownicy  
Styczeń 2018                137            
Grudzień 2017                977            
Listopad 2017                730            

Chciałbym wiedzieć, ilu z tych prawie dwóch tysięcy (!) nowych użytkowników z ostatnich 70 dni, to użytkownicy realni, którzy napisali chociaż jeden post.

_____

I jeszcze zerknąłem na listę użytkowników. Wyszło mi, że realny użytkownik rejestruje się raz na 3-4 dni. Tak więc ręczna rejestracja to żaden problem. Widzę też dobrze ponad 800 "zerowców" do natychmiastowego usunięcia. Aczkolwiek osobiście byłbym brutalniejszy i usuwałbym także każdego "jedynkowca", którego udział tym forum ograniczył się do tego, że 5 lat temu zaoferował do sprzedaży garść drobniaków z PRL-u.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
qcho
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 068
Zainteresowania:
Naśladownictwa i imitacje trojaków

« Odpowiedz #17 : 08 Styczeń 2018, 10:27:24 »

Po dwóch dniach widać, że filtry działają. Brak nowych fejkowych użytkowników.

Poczyściłem dodatkowo konta bez komentarzy i z podejrzanych domen ( szczególnie yandex.ru ).
Zostały do przejrzenia jeszcze konta zbanowane, ale to już wieczorkiem zrobie.

Co do podsumowania nowych kont w statystykach to myślę, że od teraz będą to realne liczby.

Myślę, że na tym na razie poprzestaniemy - jednocześnie bacznie obserwując nową sytuacje Mrugnięcie

* users.JPG (39.57 KB, 970x251 - wyświetlony 28 razy.)

jarek
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM