Aktualności: Nowa wersja silnika SMF 2.0.15!

• 19 Luty 2019, 18:38:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Okresowe czyszczenie kont zakładanych przez boty  (Przeczytany 19857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qcho

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Okresowe czyszczenie kont zakładanych przez boty
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Lipiec 2018, 11:30:05 »
A poza tym sądzę, że należy przejść na ręczną rejestrację.

Niestety to nic nie zmieni ponieważ użytkownik i tak powstanie tylko nie będzie mógł pisać postów - a to nie jest problemem,
ponieważ te boty tylko się rejestrują i nic nie piszą. Jak zaczną pisać bzdury to wprowadzę ręczną rejestrację.
jarek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Lipiec 2018, 16:57:28 »
Niestety to nic nie zmieni ponieważ użytkownik i tak powstanie tylko nie będzie mógł pisać postów - a to nie jest problemem,
ponieważ te boty tylko się rejestrują i nic nie piszą. Jak zaczną pisać bzdury to wprowadzę ręczną rejestrację.

Jakim cudem powstanie, gdy zostanie wyłączona automatyka rejestracyjna? Proszę mi to wyjaśnić.

Ręczna rejestracja polega na tym, że chętny pisze do Pana mail z informacją, że zbiera trojaki, uwielbia to forum, nazywa się Krzyś i chce mieć nick krzycho1990. A Pan mu zakłada konto i daje tymczasowe hasło.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

qcho

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Sierpień 2018, 13:31:01 »
Myślałem, że chodzi Panu o ręczne potwierdzenie rejestracji przez administratora. Taka opcja istnieje na forum, ale wtedy tak jak pisałem konto i tak jest tworzone, tylko
aktywacji dokonuje administrator, a nie użytkownik.

Co do pisemnej rejestracji: już kiedyś się wypowiadałem, że jestem jej przeciwny.

Żeby ułatwić administratorom zadanie dadałem opcję powiadamiania mailowego o każdym nowym użytkowniku. Właściwie już po nazwie można się domyśleć czy to bot.
jarek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Sierpień 2018, 17:58:22 »
http://forum.tpzn.pl/index.php?action=profile;u=70227

A poza tym sądzę, że należy przejść na ręczną rejestrację.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Listopad 2018, 12:06:12 »
Odnoszę wrażenie, że coś znalazło środek na przebicie się przez obecne zabezpieczenia. To chyba trzecia czy czwarta tego typu wiadomość w ostatnich dniach:

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12827.msg92455/topicseen.html#msg92455

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Listopad 2018, 13:22:33 »
Dostaję wiadomości o otwarciu nowych kont, które zawsze sprawdzam i często kasuję w zarodku. Właśnie się obudziłem, bo jest piąta rano, a tu alarmy dzwonią. Może dość paniki? No bo co z tego. Że się pojawił bot? Ja takie boty widuję czasem dwa razy dziennie. Dobranoc.
Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek

meszuzel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Listopad 2018, 15:02:22 »
Ale macie pewność, że to boty a nie prawdziwe osoby, które zakładają konta, tylko po to, aby pozycjonować konkretne strony?
Na monety.pl też od jakiegoś czasu jest wysyp nowych kont i te co do których nie mam wątpliwości usuwam, ale Ci "ludzie" stają się coraz sprytniejsi i za każdym razem trudniej z nimi walczyć.

Zawsze jest tak samo. Nowe konto, przywitanie w dziale powitań a po 2-3 tyg. w stopce w opisie link lub linki do stron ... bardzo rożnych i czasem bardzo nieprzyzwoitych.

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Listopad 2018, 17:52:09 »
Wywalam wszystkie podejrzane.

meszuzel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Listopad 2018, 12:37:54 »
Ja od pewnego dnia, kiedy to zupełnie niesłusznie usunąłem jedno konto  ;) ostrożniej podchodzę do tematu. :)

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Listopad 2018, 14:43:40 »
Ja od pewnego dnia, kiedy to zupełnie niesłusznie usunąłem jedno konto  ;) ostrożniej podchodzę do tematu. :)
I słusznie. ;)
Ale wtedy ten ktoś poprosił o zmianę decyzji.

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Listopad 2018, 17:11:50 »
Ale macie pewność, że to boty a nie prawdziwe osoby, które zakładają konta, tylko po to, aby pozycjonować konkretne strony?
Boty losują pola z list wyboru, których znaczenia nie znają/nie są w stanie rozpoznać, w tym wypadku kraj. Człowiek, który chciałby pozostać anonimowy, zostawiłby Polskę, ewentualnie w ogóle by tego nie ruszał. A te ostatnie (i nie tylko) kwiatki mają do wyboru do koloru jakieś Wyspy Szczęśliwe, w które trudno nawet utrafić.

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Listopad 2018, 17:28:29 »
Boty losują pola z list wyboru, których znaczenia nie znają/nie są w stanie rozpoznać, w tym wypadku kraj. Człowiek, który chciałby pozostać anonimowy, zostawiłby Polskę, ewentualnie w ogóle by tego nie ruszał. A te ostatnie (i nie tylko) kwiatki mają do wyboru do koloru jakieś Wyspy Szczęśliwe, w które trudno nawet utrafić.
...i Rosja.

meszuzel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Listopad 2018, 12:13:12 »
A IP porywa sie z wyborem, czy to wszystko na ślepy traf?
U mnie większość IP to mazowieckie (wiele zależy jeszcze od operatora i czy nie logują sie poprzez proxy i inne programy zmieniające IP) , jak wpada bot, co na szczęście trafia rzadko, to IP bywa bardzo egzotyczny, ale i tematów zakłada po kilkadziesiąt.

Za rzadko chyba bywam u Was, bo nie widzę tych ataków :)

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Styczeń 2019, 20:36:12 »
prosze mi podac jakies forum na ktorym pisze sie maila do admina z prosba o zalozenia konta.
Ponieważ mam przykład, więc załączam:

qcho

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Styczeń 2019, 21:11:14 »
Hmm, ale to jest aktywacja a nie załozenie. Aktywacje przez admina tez mozemy wlaczyc, tylko ze naszym malym problemem nie sa konta ktore sa aktywne i pisza posty, tylko samo zakladanie kont przez boty, a to tego problemu nie rozwiaze. Z reszta jak bedziemy juz na wyzszym SMF to jest cala paleta modow na takie bolaczki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jarek