Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 07:30:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Talar Wikariacki 1741  (Przeczytany 8531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Stycznia 2018, 17:39:39 »
Problem polega na tym, że ta firma zapakowała mnóstwo falsyfikatów w swoje pudełka, i nie sądzę, że były to pojedyncze "wpadki", swego czasu wyglądało to na taki pomysł na biznes. Proszę zajrzeć do starszych wątków o falsyfikatach ortów, ile jest tam pudełek PCG.

Dla mnie pudełko tej firmy to ostrzeżenie, graniczące z pewnością, że z monetą coś jest nie tak (autentyczność, nota, inwazyjne czyszczenie, itd.)

Proponuje wyjąć talara z pudełka, szkoda pieniędzy, za które można potencjalnie sprzedać tę monetę (zakładając pochodzenie z ww aukcji).

newaxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Stycznia 2018, 17:51:23 »
Dziękuję za radę.

W pełni rozumiem Pana tok myślenia. Jednak to nie jest ORT. Nie robią falsyfikatów hurtowo.

Jest ustawiona cena minimalna na aukcji, wiec uzyskam przynajmniej tyle ile chce uzyskac. Co sie pozniej stanie z tą monetą już mnie nie interesuje.

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Stycznia 2018, 17:55:10 »
Kolego newaxx spokojnie  ;)

Moneta jest oryginalna. I to jest ważna, acz jedyna dobra informacja jej dotycząca.
To, że ktoś przy niej majdrował to przyszło mi na myśl od razu - opis sprzedawcy z Niemiec to potwierdza. Z rantem monety coś jest nie tak i widać to ze zdjęć również.

Proszę się nie dziwić taką, a nie inną reakcją Kolegów na grading oraz na jego ocenę stanu. Tutaj na tym forum co rusz pojawiają się monety w slabach i to nawet renomowanych firm, które nawet nie leżały obok prawdziwych monet. A w przypadku starych monet - tych sprzed 1939 to w gradingu PCG chyba połowa monet jak nie więcej jest trefna. Ta ocena punktowa na slabie w przypadku Pana monety wprowadza w błąd kupującego - informuje bowiem, że moneta jest w stanie niemal idealnym.
A od ideału dzieli ją galaktyka ;) To tyle.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:00:15 »
Prosze wybaczyc, jesli poczul sie Pan urazony. To jest forum otwarte dla wszystkich, wiec i uzytkownicy sa anonimowi, zarowno ci co pytaja jak i ci, co komentuja.
Musi Pan jednak sie zgodzic, ze kupil Pan monete wyjeta z bizuterii i obrobiona, jak opisal NSW Leipzig. Wyslal ja Pan do firmy gradingowej, ktora ma renome conajmniej watpliwa i wielokrotnie nie dosc, ze zamyka w swoich trumnach zlom opisujac jako stan menniczy, ale robi to z falsami. Lepiej by Pan zrobil wkladajac toto w zwykly kapsel, czy holder. Dla ludzi cokolwiek obeznanych z monetami, ich opinia nie znaczy nic. Wrecz przeciwnie, wprowadza dodatkowe watpliwosci co do autentycznosci danej monety.

Osobiscie uwazam wystawianie na sprzedaz monet w taki sposob, jak Pan to zrobil, za nie do konca uczciwe. Sprzedawca wie, ze ma stan 3+/2- (fast vz) i do tego obrobiony ze wszystkich stron i zaslania sie niewiedza oraz gradingiem, ktory tyle ma wspolnego z rzeczywistoscia, co nic. Bo przeciez ich grading nie wyniosl monety wlasciwie zniszczonej na poziom menniczy. Sa ludzie, ktorzy nie kupia monety wyjetej z bizuterii, bo to kancera.

Kupujacy ma wiec obowiazek wypatrzyc to wszystko na zdjeciach. W przedwojennej Polsce mowilo sie: "kto ma oczy z korka, ten doklada z worka".
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

newaxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:02:37 »
@Pabloss, co do oceny gradingu w 100% się zgadzam. Od ideału dużo ją dzieli. Każdy ma po to oczy żeby ocenić jej stan i wycenić według własnego uznania. A w przypadku wątpliwości jestem po to, żeby wykonać dodatkowe zdjęcia.

Myślę osobiście, że stanem nie ustępuje monetą tym z notą II/II- na stronie WCN. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
newaxx


cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:08:33 »
Stan monety nie oddaje uszkodzen nie pochodzacych z obiegu, jedynie zuzycie. Moneta w stanie drugim, jesli jest powiedzmy porysowana, nadal jest stanem drugim, ale uszkodzonym. Grading oddaja to opisujac uszkodzenie i stan "szczegolow".
Niektorzy odejmuja jeden, lub wiecej punktow za uszkodzenia, osobiscie nie uznaje tej praktyki.

Panska moneta jest uszkodzonym stanem 2-/3+. Szczegoly moga nadal byc 2-/3+, ale brzeg jest po usunieciu z bizuterii i pola wygladzone.
Niestety, lekcje numizmatyki sa czesto kosztowne, ale i cenne.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:27:49 »
Czy PCG robiło falsyfikaty hurtowo, czy nie, to ja nie wiem. Wiem natomiast, że hurtowo pakowało je w slaby. Orty były tylko przykładem. Jak widać, nie tylko ja reaguję alergicznie na to pudełko ;) A w zasadzie widząc takie opakowanie, bo trudno nazwać to gradingiem, jestem przekonany, że z monetą czy choćby z jej oceną z całą pewnością jest coś nie tak.
Życzę udanej sprzedaży.

newaxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:39:23 »
Witam,

Za Państwa namową postanowiłem jednak wyciągnąć monetę ze slabu.

Zaktualizowana aukcja znajduje sie pod tym adresem: http://allegro.pl/show_item.php?item=7125542964

Dodałem również zdjęcia rantu.
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2018, 18:40:56 wysłana przez newaxx »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Stycznia 2018, 18:50:21 »
postanowiłem jednak wyciągnąć monetę ze slabu.
Bardzo dobrze Pan zrobił, to pudełko naprawdę bardziej odstraszało niż przyciągało ewentualnych chętnych.

Mimo wszystko wrzucił bym na Pana miejscu bezpośrednio na allegro także zdjęcie rewersu, link do dodatkowych zdjęć jest mało zauważalny.

newaxx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Talar Wikariacki 1741
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Stycznia 2018, 19:00:43 »
To przez to nowe allegro.

Zdjecie rewersu dodane.
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2018, 19:02:16 wysłana przez newaxx »

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Talar Wikariacki 1741
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Stycznia 2018, 21:05:58 »
Od siebie dodam tylko, że jeśli moneta byłaby warta gradingu to ten sprzedawca z Niemiec sam by ją ogradował w PCGS, gdzie zazwyczaj to robi. Ponieważ jest w moich sprzedawcach obserwowanych i od niego czasem, chociaż rzadko kupuję to wiem to właśnie z obserwacji sprzedawanego asortymentu.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Talar Wikariacki 1741 - GRADING MS61
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Stycznia 2018, 23:55:28 »
Za Państwa namową postanowiłem jednak wyciągnąć monetę ze slabu.

Sądzę że Pan dobrze zrobił, moneta mimo pewnych defektów (kwestia jubilerska ;) ) jest naprawdę bardzo ładna i wydaje mi się, że atrakcyjna dla osób zbierających tego typu monety. A napewno otrzyma Pan za nią więcej, niż w trumience firmy o której pisaliśmy wyżej. Życzę powodzenia w sprzedaży.
Qui Non Proficit, Deficit.


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet