Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Październik 2018, 09:23:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Artykuły z Biuletynów Numizmatycznych  (Przeczytany 3146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 10 Styczeń 2018, 17:33:47 »

A musi to być koniecznie książka? Przecież kokosów finansowych i tak Pan na tym nie zrobi.

Moim zdaniem znacznie lepszy byłby projekt internetowy: można na bieżąco poprawiać omyłki, uzupełniać, dodawać nowe zdjęcia, wymieniać stare zdjęcia na lepsze itp.

Poza tym taki projekt można realizować partiami, a chyba nic tak nie mobilizuje (zarówno autora, jak i osoby pomagające), jak świadomość, że coś już przybrało widzialny kształt.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Korczaszko
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Ojciec i Syn (Zygmunt I i II)

« Odpowiedz #16 : 10 Styczeń 2018, 18:24:17 »

Chciałbym połączyć książkę z katalogiem. Cały okres życia tego władcy podzielony na rozdziały, a każdy rozdział odpowiada innej mennicy. Na końcu rozdziału monety bite w danej mennicy, podzielone na typy, odmiany i warianty. We wstępie praca mennicy w tym okresie, ordynacje mennicze poszczególnych nominałów i okres ich wprowadzenia, oraz kilka ogólnych informacji potrzebnych do zrozumienia tematu. Jeśli chodzi o stronę internetową to chyba nie ja Mrugnięcie, jestem osobą która przedkłada formę pisaną nad elektroniczną. To jest projekt na dłuższy czas, ale udało mi się już zacząć Uśmiech. Potem konsultacje historyczne i numizmatyczne, a potem zobaczymy. Nie chodzi mi o zarobek, numizmatyka jest moją pasją, a ten okres jest niezmiernie interesujacy, warty poznania.

Człowiek uczy się całe życie, rodzi się głupi a umiera głupszy Uśmiech
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 10 Styczeń 2018, 19:11:42 »

Jeśli chodzi o stronę internetową to chyba nie ja Mrugnięcie, jestem osobą która przedkłada formę pisaną nad elektroniczną.

Wykosztuje się Pan na druk, po czym już po miesiącu okaże się, że jest parę tuzinów błędów do poprawienia, a sporo spraw można uzupełnić.

Nawet jeśli obstaje Pan, że ostatecznie powinna to być tradycyjna książka, to wcześniejsze umieszczenie materiału w internecie z pewnością tylko pomoże: ktoś zauważy błąd, ktoś coś doda, ktoś będzie miał lepsze zdjęcie etc.

A propos zdjęć. Zrozumiałem, że to dla Pana koncepcji bardzo ważny element. Zdjęcia też chce Pan drukować?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Korczaszko
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #18 : 13 Styczeń 2018, 00:29:50 »

Możliwe że ma Pan rację. Na razie przygotowuję tekst, zajmuje to dużo czasu przez ogromną ilość materiału. Potem w planie jest połączenie tego z katalogiem monet, czyli zdjęć będzie dużo Uśmiech. Na pewno nie obejdzie się bez konsultacji historycznych oraz numizmatycznych. A od wydania dzieli mnie jeszcze duuuuuuużo czasu. Jeszcze o tym nie myślę. Te zdjęcia, które dołączyłem to jeszcze surowy tekst, bez historycznej konsultacji i edycji redaktorskiej, ale od czegoś trzeba zacząć  Mrugnięcie
Ale muszę bardzo podziękować pewnym osobom z tego forum, bez ich pomocy chyba nawet bym nie zaczął. Wielkie dzięki Jacku i Panie Darku.

* 1.JPG (51.02 KB, 380x540 - wyświetlony 52 razy.)

* 2.JPG (82.38 KB, 382x541 - wyświetlony 55 razy.)

Korczaszko
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #19 : 13 Styczeń 2018, 00:46:28 »

Nadal poszukuję tego artykułu
8.   A. Białkowski – Ludzie i monety. Szkice biograficzne z dziejów mennictwa polskiego 1 połowy XVI wieku Kasper Ber (Biuletyn Numizmatyczny 2/1974)

Lub innych tekstów o tym przedsiębiorcy i mincmistrzu. W tekstach źródłowych różnie podają jego imię i nazwisko:
Kacper Ber
Kacper Bar
Kasper Behr
Kasper Beer
Kasper Beher

cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #20 : 13 Styczeń 2018, 00:52:40 »

To ich pięciu braci było? Mrugnięcie

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Korczaszko
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #21 : 13 Styczeń 2018, 01:27:06 »

Tylko jeden, ale ile trzeba się napracować, żeby się coś o nim dowiedzieć   Mrugnięcie
Jest jeszcze drugi, Henryk Slacker. Ale o nim tylko wiadomo, że był fundatorem kamiennej postaci Chrystusa ukrzyżowanego, która znajduje się w kościele Mariackim. Wykonał go dla niego Wit Stwosz.  
W książce J. Ptaśnika - Źródła do historii sztuki i cywilizacji w Polsce, Tom V Zeszyt III, Cracovia Artificum 1501-1550 (Kraków 1948), napisano, że Kasper Ber i Henryk Slacker byli kierownikami mennicy, czyli mincmistrzami, a w samej mennicy pracowało wtedy 22 lub 23 mincerzy, w tym 8 lub 9 Niemców.
I z całej książki tylko to mi jest potrzebne do projektu.
Dlatego tak ważne dla mnie jest załatwienie CAŁEGO artykułu o Kacprze Ber.

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM