Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 10:30:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmagania z oświetleniem  (Przeczytany 61135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chyl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: Zmagania z oświetleniem
« Odpowiedź #135 dnia: 04 Marca 2018, 08:35:04 »
Drugie i trzecie zdjęcie jest b. dobre..., a które zdjęcie wg Ciebie odzwierciedla, lub jest zbliżone do rzeczywistego wyglądu monety?

Wszystko zależy od rodzaju światła przy którym oglądałbyś monetę. W zasadzie każde z nich odzwierciedla jej wygląd  tyle, że na dwóch ostatnich zdjęciach udało się równomiernie doświetlić powierzchnię monety  a pierwsza fotka jest miejscami prześwietlona. Powierzchnia monety jest pofalowana i nawet oglądając gołym okiem trudno jest  dostrzec na raz wszystkie szczegóły .

Dwa ostatnie zdjęcia  mają minimalnie inny balans bieli i różnią się jasnoscią.

Dotychczas korzystałem z automatycznego balansu bieli lub wzorca który niestety był fotografowany przy zupełnie innych warunkach oświetleniowych. Fotografowanie wzorca przy każdej ekspozycji daje nam dokładne odwzorowanie barw.

Kolejnym problemem był fakt , że  przenosząc fotki na inne komputery zupełnie inaczej wyglądały.  Okazało się , że miałem rozkalibrowany monitor. Dodatkowo bardzo mocno podkręcona jasność. Wczoraj pożyczyłem kalibrator i ustawiłem sprzęt. Teraz odwzorowanie kolorów to bajka  :).


« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2018, 08:58:32 wysłana przez chyl »

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Zmagania z oświetleniem
« Odpowiedź #136 dnia: 04 Marca 2018, 11:17:26 »
W jakim formacie wykonuje Pan ujęcia? W JPEG, RAW?

chyl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: Zmagania z oświetleniem
« Odpowiedź #137 dnia: 04 Marca 2018, 11:19:46 »
W jakim formacie wykonuje Pan ujęcia? W JPEG, RAW?

RAW

 

R E K L A M A
aukcja monet