Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Luty 2018, 18:32:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Numizmatyk wolnomularz zamordowany  (Przeczytany 890 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Obolvs
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 079

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 09 Luty 2018, 16:13:22 »

Czerwony kapelusz to znak-sygnał. Nie wolno nosić czerwonych kapeluszy bo cień podejrzenia zawsze pada na nosiciela kapelusza w takiej barwie, o czym przekonała się kiedyś biedna i Bogu ducha winna staruszka.

Te spisy są niepełne z tego co się orientuję i stale uaktualniane, a nieboszczyk już nie powie co miał dokładnie w kolekcji i co mu zagrabiono. Jeśli jednak już ugryźliśmy numizmatykę amerykańską to w "czerwonej książeczce" specjalnie dużych ilości rzadkich monet nie sposób znaleźć.
Zdziwiłby się Pan, Panie Zenonie, ale za wielką wodą nie muszą się numizmatycy specjalnie wysilać. Nie dalej jak dziesięć lat temu do płatków śniadaniowych, której marki nie wymienię, losowo producent wrzucał dwa rodzaje monet obiegowych w blistrach. Jeden z nich okazał się próbą technologiczną US Mint...
Nie zaryzykowałbym więc porównania europejskiej numizmatyki z amerykańską. Zupełnie inna specyfika.

Na koniec taka uwaga do Miłościwego Pana L.S. Człowiek jest na boskim sądzie, a Pan się tu wydzicza od wczoraj na forum i usilnie szuka czarnego kota tam, gdzie go nie ma. Darowałby Pan sobie.

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 09 Luty 2018, 17:09:31 »

Na koniec taka uwaga do Miłościwego Pana L.S. Człowiek jest na boskim sądzie, a Pan się tu wydzicza od wczoraj na forum i usilnie szuka czarnego kota tam, gdzie go nie ma. Darowałby Pan sobie.

Ja się "wydziczam"? To Pan tu wstawił notkę z "klikalnym" tytułem jak z jakiegoś szemranego brukowca, a kiedy się pytam, jaki był sens podania akurat tutaj tej sensacyjnej informacji, nie umie Pan na to proste pytanie odpowiedzieć.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:
Średniowiecze bardzo szeroko pojęte, mennictwo Wazów

« Odpowiedz #17 : 09 Luty 2018, 17:12:47 »

sygnet wolnomularski i ma on byc glownym znakiem rozpoznawalnym.
Ja wychowany na PRL owskiej klasyce uważam, że głównym znakiem rozpoznawalnym może okazać się jednak czerwony kapelusz Język
Zastanowił się Pan, że tak powiem?
Duży uśmiech Duży uśmiech
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #18 : 09 Luty 2018, 17:21:10 »

Ja wychowany na PRL owskiej klasyce uważam, że głównym znakiem rozpoznawalnym może okazać się jednak czerwony kapelusz Język
Ukryj go, nikomu nie mów! Nie dowie się nikt! Zakop! Nie dowie się nikt!
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #19 : 09 Luty 2018, 17:25:11 »

Jest (...) zdjęcie jakiegoś sygnetu, podobno wolnomularskiego, ale ja nawet nie widzę, co tam na nim wyobrażono. Cyrkiel? Nie wydaje się, by był to wyrób unikalny
Taki, Panie, wolnomularski pierścień, to sobie można kupić w każdym sklepie z wolnomularskimi pierścieniami.

Np. tu: https://www.masonicsupplyshop.com/masonic-rings/
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 09 Luty 2018, 17:30:44 »

Pan też dziczy? Oj, dziko się tu zrobiło...

A swoją drogą to skąd wiadomo, że ten farmazon to jednak nie był blondyn?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
zenonmoj
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #21 : 09 Luty 2018, 17:36:13 »

Jeśli jednak już ugryźliśmy numizmatykę amerykańską to w "czerwonej książeczce" specjalnie dużych ilości rzadkich monet nie sposób znaleźć.
(...)
Nie zaryzykowałbym więc porównania europejskiej numizmatyki z amerykańską. Zupełnie inna specyfika.
Czy ja wiem... Ja bym może zaryzykował.
To w sumie dość logiczne: krótki okres czasu (dobrze udokumentowany) i duża ilość obiegowej "masówki" - co z kolei wymusza koncentrację na stanach zachowania (konsekwencją czego są "trumienki"...) i rozdrobnienie na szczegóły wariantów emisji poszczególnych roczników.  Mrugnięcie
Proszę np. spróbować upolować tanio "dużego centa" w znakomitym stanie zachowania. To niemal niemożliwe. W każdym razie mi się jeszcze ta sztuka nie udała! Ten aspekt jest naprawdę bardzo specyficzny, ale to już nie specyfika materii numizmatycznej, ale raczej amerykańskiego rynku...

Pozdrawiam
Zenon M.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 09 Luty 2018, 17:39:32 »

No proszę, nic Pan nie mówi, a tu 33 stopień w promocji. Każdy oszczędny Inspektor Generalny może zaoszczędzić 152 dolary.

https://www.masonicsupplyshop.com/mas1148/

Obolvs
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 09 Luty 2018, 17:55:21 »

a kiedy się pytam

To ja się tutaj pytam!

Chalupski
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
monety obiegowe

Zbierajmy monety!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 09 Luty 2018, 19:04:32 »

A ja mam pytanie z całkiem innej beczki.
Dlaczego daje Pan tu odnośniki do profilu na FB zamiast wskazać bezpośrednio na bloga?

Jurek
Obolvs
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 09 Luty 2018, 23:34:32 »

Panie Jerzy, myślę, że pańska ciekawość została już zaspokojona, a jeśli jeszcze nie to wkrótce zostanie zaspokojona.

cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVIw. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #26 : 10 Luty 2018, 14:32:00 »

Oczywiście zapomniałem o:
"W twarz, w twarz?"

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...
Jacek
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM