Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:55:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PROBUS Atrybucje  (Przeczytany 62027 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Maja 2018, 10:39:08 »
Hipoteza z pomyleniem zdjęć jest prawdopodobna bo stylistycznie zarówno awers wyglada ok jak i rewers ale ta kombinacja jest już podejrzana.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Maja 2018, 10:40:35 »
wysłąlem zapytanie
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Maja 2018, 08:41:50 »
no to mamy zagwozdkę, na moje pytanie o prawidłowosc fotografi sprzedawca odpisał
Dear Sir,

no it is all ok with this coin.


André
hmm wiec płacę
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Maja 2018, 09:09:09 »
ale próbując dopasowac kształt monet awers i rewers . coś to dziwmnie wyglada... zawsze moge wszcząć spór na paypal :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Lipca 2018, 18:55:46 »
no jednak wpadł nie notowany probus  wariant
antioch
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Lipca 2018, 23:28:21 »
Panie Pawle gratuluje sympatycznego strzału i rzekłoby się unikalnego Probusa.

Pozdrawiam Maciej

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Lipca 2018, 16:38:24 »
Panie Pawle,

jak już wspominałem wcześniej w emailu, faktycznie wygląda na to, że nie ma oznaczenia oficyny w centralnym polu, więc jest to nienotowany wariant RIC 925.

gratuluję!

Barnaba

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Sierpnia 2018, 07:39:14 »
odlew ?
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Sierpnia 2018, 09:52:46 »

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Sierpnia 2018, 19:08:17 »
a ttu druga strona tego odlewu :D :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Sierpnia 2018, 13:46:11 »
Coś dla Probusowców (i nie tylko)

Aukcja ponad ośmiuset monet z kolekcji Gysena

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5126&category=158574

Panie Lechu, dziękuję bardzo za czujność, ale - jak zapewne może się Pan domyśleć - wtajemniczeni Probusowcy już dawno o tej aukcji wiedzą, od dawna jej wyczekują, od dawna wiedzą dokładnie co na niej będzie i od dawna przygotowują się do niej mentalnie i finansowo:)

Jedyną niewiadomą były ceny wywoławcze. Na szczęście okazały się one niskie (przynajmniej w odniesieniu do monet Probusa), co uzasadnia nadzieję, że niektóre sztuki być może uda się kupić okazyjnie. O wiele sztuk niestety trzeba będzie toczyć zażartą walkę, a niektóre pójdą po cenach astronomicznych:(

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Sierpnia 2018, 19:17:49 »
Panie Lechu, ma Pan racje co do trudności z przewidywaniem.

Jednak Gysen powiedział mi już 4 maja br. dokładnie które Probusy przekazał Jacquierowi na aukcje wrześniowa, wiec ja wiedziałem od dawna co dokładnie będzie na aukcji i Nie ma to nic wspólnego z przewidywaniem:)

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Sierpnia 2018, 20:10:35 »
Jedyną niewiadomą były ceny wywoławcze. Na szczęście okazały się one niskie (przynajmniej w odniesieniu do monet Probusa), co uzasadnia nadzieję, że niektóre sztuki być może uda się kupić okazyjnie. O wiele sztuk niestety trzeba będzie toczyć zażartą walkę, a niektóre pójdą po cenach astronomicznych:(
Niestety, w przypadku nie-Probusów ceny wywoławcze nie są niskie...
 :(
ZM

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Sierpnia 2018, 21:48:11 »
W takim razie, skoro ma Pan tak dobre kontakty, dziwię się, że nie dogadał się Pan z nim wcześniej, co do najbardziej Pana interesujących okazów (chyba że się mylę  ;) ).

Bo i dlaczego dawać zarobić pośrednikowi?

Ja też dziwię się, że nie udało nam się dogadać bezpośrednio i że Philippe woli dać zarobić pośrednikowi. Proszę mi wierzyć, ze próbowałem wiele razy wyciągnąć od niego bezpośrednio lepsze sztuki. Udało sie wyciągnąć tylko siedem. Nie wypada mi komentować Jego decyzji ani motywów. Musiałem się z nią ostatecznie pogodzić. Ale gdy już podjął decyzję co do sprzedaży swej kolekcji przynajmniej mnie lojalnie o swoich krokach informował od początku, więc o pewnych rzeczach wiedziałem z wyprzedzeniem.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2018, 11:39:20 wysłana przez barnaba »

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: PROBUS Atrybucje
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Sierpnia 2018, 10:04:56 »
Cytuj
Ja tez sie dziwie Ze nie udalo sie dogadać bezpośrednio i ze woli dać zarobić pośrednikowi.

A ja się dziwię, że się dziwicie Panowie. Gysen żegna się z numizmatyką i robi to świadomie, nie pozostawiając spadkobiercom problemu ze zbyciem kolekcji. Tacy spadkobiercy, którzy nie czują związku z tego typu dziedzictwem, nie są zazwyczaj zdolni do właściwego potraktowania odziedziczonej kolekcji i jedyne co ich interesuje, to szybka sprzedaż, co jest szkodliwe dla samej kolekcji (nie mam tu na myśli ceny takiej "amatorskiej" sprzedaży).

Nie wyobrażam sobie burzy uczuć jakie muszą targać kolekcjonerem, który przez sporą część życia z pieczołowitością dokładał do zbioru kolejne smakowite krążki, a teraz rozstaje się z nimi z własnej woli. Koszmar egzystencjalny najwyższego lotu.

Gysen rozstaje się ze swoją bogatą kolekcją, ale czyni to w sposób dobrze przemyślany. Sprzedaż w jednym domu aukcyjnym, gdzie renoma sprzedawcy przekłada się często na wysokie ceny, jest jedną strona medalu, ale raczej nie to jest najważniejsze. Sprzedaż w jednym miejscu pozostawia po sobie ślad w postaci zwartego katalogu, który sam w sobie będzie skromną tabliczka pamiątkową po tej wysmakowanej kolekcji monet z drugiej połowy III wieku. Należy tylko żałować, że Gysen nie był w tym przedsięwzięciu konsekwentny i wcześniej sprzedał już część monet ( często tych ciekawszych i rzadszych wariantów), których nie ujrzymy obecnie w zwartym katalogu aukcyjnym. Szkoda...

 

R E K L A M A
aukcja monet