Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
13 Grudzień 2018, 17:19:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Awantura wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej  (Przeczytany 5633 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #30 : 31 Styczeń 2018, 01:39:44 »

wszystko staje się jasne.

Bez przesady. Prostujmy, ale nie histeryzujmy. Jak na przeszło pół wieku okropnej antypolskiej żydowsko-niemieckiej polityki rezultat jest bardzo marny.

Wpisałem teraz w Google "Polish concentration camps" i wyszło mi nieco ponad 20 tysięcy stron - w dodatku większość tych wyników to przykłady błędnego użycia (choćby pojawiające się jako pierwsze hasła z Wikipedii), związane z aktualną awanturą, sprostowania etc.

Natomiast wpisanie "German concentration camps" daje 270 tysięcy wyników, czyli 13 razy więcej. A "Nazi c. c." to już ponad trzy miliony trafień.

Proszę spróbować: polish death camps Mrugnięcie

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
mimarzec
Użytkownik
**
Denmark Denmark

Zainteresowania:
Szostaki JIIK

« Odpowiedz #31 : 31 Styczeń 2018, 06:38:38 »

po za tym jest jeszcze kwestia czy nie mozna tematu podrazyc inaczej, jak nie 'polish cc' to moze mozna nam zarzucic, ze nie potrafimy spojrzec prawdzie w oczy o sobie samych i potrzebujemy ustawy by nikt w te oczy nie patrzyl....

taki zakret proboje wlasnie wziac NYT: https://www.nytimes.com/2018/01/29/opinion/poland-holocaust-bill-parliament.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Fopinion-editorials

troche racji moze maja ale ta ich racja dotyczy wszystkich narodow swiata........
Ł.Cieśla
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Trojaki Wschowa ZIIIWaza

« Odpowiedz #32 : 31 Styczeń 2018, 12:00:20 »

wszystko staje się jasne.

Bez przesady. Prostujmy, ale nie histeryzujmy. Jak na przeszło pół wieku okropnej antypolskiej żydowsko-niemieckiej polityki rezultat jest bardzo marny.

Wpisałem teraz w Google "Polish concentration camps" i wyszło mi nieco ponad 20 tysięcy stron - w dodatku większość tych wyników to przykłady błędnego użycia (choćby pojawiające się jako pierwsze hasła z Wikipedii), związane z aktualną awanturą, sprostowania etc.

Natomiast wpisanie "German concentration camps" daje 270 tysięcy wyników, czyli 13 razy więcej. A "Nazi c. c." to już ponad trzy miliony trafień.

Concentration to za trudne słowo dla statystycznego, współczesnego i stosunkowo młodego obywatela tego świata. Za wysoko stawia Pan poprzeczkę.
Ja wpisałem do Googlea:
polish death camps - 17,7 mln stron, (w tym stron w języku polskim 119 000);
german death camps - 11,6 mln stron, (w tym stron w języku polskim 169 000);
nazi death camps - 5,9 mln stron, ( w tym stron w języku polskim 51 300);
Histeryzuję?
Internet, wynalazek ostatnich 20 lat, więc można rzec, że te zmiany zachodzą na naszych oczach. 

Doctrina multiplex, veritas una
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 31 Styczeń 2018, 14:42:23 »

Ja wpisałem do Googlea:
polish death camps - 17,7 mln stron, (w tym stron w języku polskim 119 000);
german death camps - 11,6 mln stron, (w tym stron w języku polskim 169 000);
nazi death camps - 5,9 mln stron, ( w tym stron w języku polskim 51 300);
Histeryzuję?

Ale dlaczego bez cudzysłowu? Przecież szukamy konkretnej frazy. Nawet jeśli ktoś pisze konsekwentnie o "German death camps" to "polish" obok gdzieś tam też się znajdzie i wtedy Google poda zgodnie z prawdą, że te trzy słowa (polish death camps) są na jednej stronie, Na przykład na stronie, na której piszą, że "Polish government" żąda, by pisać "german death camps".

Z cudzysłowem nie jest dobrze, ale jest jednak znacznie lepiej

"Pdc" - 221 tysięcy (ale znów sporo to prostowania i oburzenia oraz rezultat aktualnej awantury - wystarczy zobaczyć co wyskakuje na samej górze: Wikipedia i teksty w rodzaju "Poland moves to make phrase 'Polish death camps' a criminal offence")

"Gdc" - 146 tys., ale tam nie zauważylem żadnych stron prostujących, że to nieprawda

"Ndc" - prawie 400 tys. też bez sprostowań

Jest też 12 tysięcy "Jewish death camps" - i okazuje się, że fraza ta jest czasem poważnie używana gdy np. mowa o Auschwitz.

Jeśli zaś chodzi o "spolonizowanie" obozów, to jednak władza komunistyczna ma tu swoje spore zasługi, choć do Niemców była konsekwentnie nastawiona wrogo. Wiązało się to z dość pokraczną próbą lansowania martyrologii polskiej przy jednoczesnym marginalizowaniu martyrologii żydowskiej. Jako dziecko w szkole nie słyszałem o Auschwitz, tylko o obozie w Oświęcimiu-Brzezince, w którym zabito cztery miliony więźniów. Obozy kojarzyły mi się z Polakami, naturalnie zabitymi tam w męczarniach, ale w związku z tym fraza 'polski obóz koncentracyjny' nikogo by wtedy nie raziła. Było bowiem oczywiste, że mówimy w tym wypadku 'polski' by podkreślić, że to obóz, w którym zabijają Polaków.

Nb. w czytanych powszechnie w szkole "Medalionach" Nałkowskiej słowo "Auschwitz" w ogóle się nie pojawia, natomiast wielokrotnie jest mowa właśnie o Oświęcimiu. Jest 'obóz oświęcimski', a gdy mowa jest o 'obozach niemieckich', okazuje się, że chodzi o Dachau i Oranienburg.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #34 : 31 Styczeń 2018, 18:24:12 »

"Awantura" rozkręca się w najlepsze i prowadzi do takich oto kuriozalnych pomysłów: https://niezlomni.com/kneset-przygotowuje-prawo-oskarzajace-polske-o-negowanie-holokaustu-dziennikarz-nie-moze-uwierzyc-czyli-co-zaraz-zaczna-nas-wszystkich-wsadzac/

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : 31 Styczeń 2018, 20:17:56 »

"Awantura" rozkręca się w najlepsze i prowadzi do takich o to kuriozalnych pomysłów

Niech prowadzi! Jak mawiają szachiści "groźba jest silniejsza niż wykonanie". Również byle szantażysta wie, że nie należy przesadzać. Lepiej straszyć kobietę, że się powie mężowi o jej dawnym romansie w pracy, niż że się ogłosi całemu światu, jakoby puszczała się nieustannie ze wszystkimi sąsiadami. W to drugie mało który mąż uwierzy i jeszcze będzie żonie współczuł, a szantażyście nałoży po buzi.

Tak więc bardzo bym sobie życzył, by Izrael ogłosił solennie i uroczyście całemu światu, że Polska swoją ustawą neguje Holocaust.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Ł.Cieśla
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Trojaki Wschowa ZIIIWaza

« Odpowiedz #36 : 31 Styczeń 2018, 21:37:36 »

Tak więc bardzo bym sobie życzył, by Izrael ogłosił solennie i uroczyście całemu światu, że Polska swoją ustawą neguje Holocaust.
Po takiej deklaracji Knesetu, nie mam już wątpliwości, że należy im w tym pomóc. 

Doctrina multiplex, veritas una
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM