Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:23:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcje WCN realizacja wysyłki  (Przeczytany 6432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Aukcje WCN realizacja wysyłki
« dnia: 06 Lutego 2018, 13:26:22 »
Witam, chciałbym Państwa podpytać, czy często sie Wam zdarzają opóźnienia wysyłki wylicytowanych na aukcjach WCN monet?
Brałem udział w kilku i za każdym razem, są spore opóźnienia w księgowaniu należności, co za tym idzie wysyłce. Nie są to opóźnienia dotkliwe, ale mało komfortowa to sytuacja, gdy informacja o braku odnotowanej wpłaty wymusza sytuację, w któej trzeba dzwonić i pytać czy pieniądze dotarły. Po takim telefonie na ogół jest od razu zmiana statusu...Generalnie zastrzeżeń wielkich nie mam, może to standard i trzeba być cierpliwym?
pozdrawiam
P.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lutego 2018, 13:51:10 »
Raz do nich dzwoniłem ale było to spowodowane tym, że wpłaciłem pieniądze na ich "stare" konto (ponowiłem po prostu przelew w banku na inną kwotę) a w mailu dostałem info o innym kocie. Pani i tak szybko klepnęła transakcję. Tak to albo odnotowują wpłatę w piątek (rzadziej) albo w poniedziałek-wtorek. Na monetki czekam +/- tydzień. Raczej już się przyzwyczaiłem, choć z drugiej strony kto od zakupu ma swoją monetkę dzień-dwa po?
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lutego 2018, 16:18:49 »
Jesli idzie o korespondencje, to zauwazylem od niedawna cokolwiek wiecej opoznienia. Jesli idzie o transakcje, to nie dostrzeglem zadnej zmiany na gorsze. Moze z wyjatkiem zablokowania ich konta Paypal.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego 2018, 17:32:57 »
:-) Ledwie napisałem ten post a juz status się zmienił na wysłane :-) Może mają swoich wywiadowców na forum  :P
Czyli generalnie to norma i standard to i dobrze, chociaż oczekiwanie na przesyłkę zawsze jest męczące i zawsze trwa ,,za długo" ;-)

gumer

  • Gość
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lutego 2018, 17:41:59 »
Trzeba być cierpliwym. WCN to spore przedsiębiorstwo, a nie leżak na lokalnym ryneczku :) U mnie zwykle wszystko trwa 5-6 dni roboczych. A ile u Pana, bo w Pana wpisie jest tylko o "sporym" opóźnieniu, a to jest pojęcie względne.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2018, 17:43:45 wysłana przez gumer »

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lutego 2018, 14:16:14 »
Właśnie dziś z nimi rozmawiałem. Księgują wg. kolejności wpłaty, a jak jest dużo klientów, to mam wrażenie, że po prostu nie nadążają...
Wiem na przykład, że mimo iż wpłaciłem pieniążki dzień po ostatniej aukcji, przesyłka w tym tygodniu już raczej nie dojdzie.
Plus tej sytuacji: w międzyczasie jeszcze coś u nich nabyłem i zaproponowano mi połączenie przesyłek, tj. w rezultacie oszczędzę parę złotych.
WCN i tak jest dość szybkie i skrupulatne. "Najciekawiej" jest z przesyłkami z zagranicy. Z Ameryki może iść 4 dni, ale może też i 2 miesiące, nie ma reguły...

ZM

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lutego 2018, 14:21:09 »
Poczta uczy nas pokory. Kupcie sobie Panowie cos w Chinach i wtedy czekajcie a docenicie tempo realizacji przesylek czy wplat przez WCN.
Moja filozofia jest prosta, jesli nie zginelo po drodze, to ma to juz tyle lat, ze tydzien, dwa to niewiele. :)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lutego 2018, 14:29:25 »
Oj zakupy w Chinach (a i w USA) to prawdziwe wyzwanie, czyli już nie narzekam na WCN ;D Ostatnie zamówienie sprzętu fotograficznego z Chin (plecak fotograficzny) doszło po 47 dniach (deklarowane 25), ale ponoć trafiłem na okres jakiegoś chińskiego święta. W sumie długo oczekiwałem ale zapłaciłem 1/2 ceny. Co do zakupów w USA to rożnie fakt.  Dawno nie kupowałem, ale kiedyś otrzymałem książkę płacąc najtańsza wysyłkę  po 8 dniach, a  znowuż inna przesyłka ( w sumie listowa, ale lotnicza) była w drodze 30 dni. Z czego chyba z 10 przeleżała w Polsce...
Co do poczty..naszej krajowej, wolę publicznie nie głosić opinii, chociaż ostatnimi czasy trochę jest jakby lepiej, można nawet zapłacić na poczcie kartą płatniczą...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lutego 2018, 16:39:26 »
Oj zakupy w Chinach (a i w USA) to prawdziwe wyzwanie, czyli już nie narzekam na WCN ;D Ostatnie zamówienie sprzętu fotograficznego z Chin (plecak fotograficzny) doszło po 47 dniach (deklarowane 25), ale ponoć trafiłem na okres jakiegoś chińskiego święta. W sumie długo oczekiwałem ale zapłaciłem 1/2 ceny. Co do zakupów w USA to rożnie fakt.  Dawno nie kupowałem, ale kiedyś otrzymałem książkę płacąc najtańsza wysyłkę  po 8 dniach, a  znowuż inna przesyłka ( w sumie listowa, ale lotnicza) była w drodze 30 dni. Z czego chyba z 10 przeleżała w Polsce...
Co do poczty..naszej krajowej, wolę publicznie nie głosić opinii, chociaż ostatnimi czasy trochę jest jakby lepiej, można nawet zapłacić na poczcie kartą płatniczą...
Ostatnio, to znaczy przed Bozym Narodzeniem, kupilem smar hamujacy do mikroskopu, bo juz mnie reka bolala od podtrzymywania go od opadania. Do tej pory ani slychu, wiec wyslalem ponaglenie do Kraju Srodka i dostalem odpowiedz, ze srodek, owszem jest ale swiat nowego roku i zamkneli kram do dwudziestego-ktoregos lutego. Potem jednak, by oddac im sprawiedliwosc, odpowiedzieli, ze zal im niewymownie i moga mi oddac pieniadze, ktore ja mam potem ponownie wplacic jesli jednak przesylka dotrze. To staly temat, bo panicznie sie boja negatywnych ocen, ktore im podobno podnosza koszta ebajki. Za to ja musze sie kilkakrotnie fatygowac, by im te przelewy robic i odbierac. Za kazdym razem doplacam, bo trace na wymianie walut. Nie chodzi tu jednak tylko o cene, ale tak powaznie, to nawet nie wiem, gdzie mialbym taki smar kupic.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lutego 2018, 18:27:32 »
A jaki to mikroskop? MOże wystarczy klucz imbusowy by dokręcić śrubę ?
Chyba, ze to stary typ, ale i tak nie powinien opadać, chyba, że smar kompletnie się utlenił..

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lutego 2018, 19:24:46 »
Co do poczty..naszej krajowej, wolę publicznie nie głosić opinii, chociaż ostatnimi czasy trochę jest jakby lepiej,
Ostatnio czekałem na przesyłkę z Niemiec. Śledziłem ją dzięki numerowi na stronie poczty P. Gdy znalazła się w WER Zabrze z ciekawości wpisałem ta frazę w googlu i włos mi się zjeżył... na szczęście wypuścili ją dalej tego samego dnia. To co ludzie wypisywali to pewnie tyczyło się sprzętu elektronicznego zakupionego w Chinach czy np. w USA.
Tak więc na PP generalnie nie narzekam (błogosławione awizo, z którym można nazajutrz pójść do okienka w przeciwieństwie do uganiania się za kurierem jak ten mnie w domu nie zastanie), choć z małym wyjątkiem:
Kiedyś bardzo zależało mi na szybkiej dostawie i zamówiłem wysyłkę Paczką24. Czasem bywa, że coś co kosztuje 50 złotych wystała się za 25zł bo czas nagli a nigdzie u siebie tego się nie dostanie. Przesyłka szła... bardziej odpowiednie słowo to wlokła się do mnie 9 dni. Reklamację na szczęście uznali.
można nawet zapłacić na poczcie kartą płatniczą...
Jak im się nie zepsuje. Przed robotą chciałem wysłać przesyłki i na szybko popędziłem z pustym portfelem. Terminal się wziął i zdup... zepsuł :D Galop do pobliskiej Biedronki z bankomatem to coś zdrowego :)
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2018, 19:37:26 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lutego 2018, 21:22:09 »
A jaki to mikroskop? MOże wystarczy klucz imbusowy by dokręcić śrubę ?
Chyba, ze to stary typ, ale i tak nie powinien opadać, chyba, że smar kompletnie się utlenił..

Smar sie wysmarowal, ale sprawdze temat klucza i sruby, choc chyba bym zauwazyl jakby cos bylo.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Aukcje WCN realizacja wysyłki
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lutego 2018, 21:39:23 »
A jaki to mikroskop? MOże wystarczy klucz imbusowy by dokręcić śrubę ?
Chyba, ze to stary typ, ale i tak nie powinien opadać, chyba, że smar kompletnie się utlenił..

Smar sie wysmarowal, ale sprawdze temat klucza i sruby, choc chyba bym zauwazyl jakby cos bylo.

Przy śrubie makro (mikro czasami w stereoskopach tych z wyższej pólki występuje), z boku powinien być otwór dla mocowania śruby, zwiększania oporu, to ona jest odpowiedzialna za ,,opadanie" mikroskopu. Smar tak łatwo się nie ,,wysmarowuje" chyba, że po 20-30 latach :-), albo gęstnieje (ale to raczej skleja mechanizmy). Na 90% to kwestia dokręcenia odpowiedniej śruby. Na ogół klucz imbusowy wystarcza :-)

 

R E K L A M A
aukcja monet