Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 23:10:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcje na Ebay ciekawostka  (Przeczytany 2740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Aukcje na Ebay ciekawostka
« dnia: 27 Stycznia 2018, 13:35:56 »
Zakupując ostatnio na Ebay monety i nie tylko zauważyłem ciekawą sprawę. Mianowicie (kupuję tylko na aukcjach europejskich i rzadko rosyjskich) wiele przedmiotów takich jak monety, zwłaszcza o rodowodzie starszym niż XV wiek, czyli antycznych i średniowiecznych sprzedawanych z  podana lokalizacją z różnych krajów (Cypr, Austria, Niemcy, Norwegia, etc.) przychodzi z Bułgarii :-)
Nawet po ostatniej z aukcji ,,norweskiej" otrzymałem informację, że z przyczyn ,,organizacyjnych" przedmiot zostanie wysłany z Bułgarii...
Wydaje mi się, że to kwestia powszechności nielegalnych wykopalisk w Bułgarii, które są ponoć plagą dla archeologów  i regulacji prawnych w tej materii. Podanie innego kraju uniemożliwia policji bułgarskiej namierzenie takiej aukcji. Przedmioty są w 100% rzetelne i to nie falsyfikaty, ale ta lokalizacja wysyłki z jednego kraju albo i nawet miejscowości ( ostatnio z dwóch aukcji otrzymałem dwie monety sprzedane przez różnych sprzedających ale wysłane z tej samej miejscowości) zaobserwowali Państwo takie przypadki?

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Aukcje na Ebay ciekawostka
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2018, 20:08:16 »

To sprawa oczywista. Jakoś dziwnym trafem nikt nie sprzedaje monet znalezionych w GB z lokalizacją na Cyprze.

:-) ja naiwnie myślałem, że może to monety z obrotu antykwarycznego, sklepu numizmatycznego etc. Takie są przecież i na Cyprze. Zakup folisów bizantyjskich wydawał mi się przy takiej lokalizacji jak Cypr normalny, przy lokalizacji Norwegia myślałem o tym, że sprzedaje je jakiś numizmatyk czy sklep numizmatyczny, ale ja zawsze byłem naiwny :-) A to wszystko z Bułgarii, gdzie podobno wykopują numizmaty wiadrami...
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 04:34:53 wysłana przez zenonmoj »

 

R E K L A M A
aukcja monet