Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 06:56:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Polska Królewska  (Przeczytany 10918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lutego 2018, 10:45:22 »
Jeżeli już przytacza Pan ceny z aukcji to proszę nie zapominać, że jest jeszcze coś takiego jak opłata aukcyjna zwana młotkową. Na przykładzie szóstaka = wart on jest nie 750 zł, a 840 zł (12 % młotkowe). Prowizja allegro od sprzedaży to 9%. 1200 zł - 9% =  1092 zł. I ta olbrzymia różnica, ten olbrzymi zarobek nie wygląda już tak okazale. I tak dalej... Ponadto z tego co mi wiadomo mamy (podobno) wolny rynek. I nie ma konieczności ustalania cen według klucza, ustawy, czy widzimisia naczelnego.
Cieszę się, że Pan zrobił to, co myślałem, że Pan zrobi, tzn. zwrócił uwagę na własne koszty. Nawet wyliczył pan to wszystko tak pięknie...
Dodam, gwoli ścisłości, że to młotkowe u różnych sprzedwców jest różne (aktualnie WCN to 5% (aukcje online) lub 12% (aukcje stacjonarne), GNDM już 15%).
Wrócę jednak do Pana obliczeń i podsumuję (jako potencjalnie zainteresowany): półtora roku temu zapłacił Pan 840 zł, dziś Pańska "propozycja" droższa jest o 252 zł. Skoro Pan "proponuje", to znaczy dla mnie, że tak Pan ocenia wartość.
Znów zapytam (jako potencjalnie zainteresowany): cóż takiego się stało, że w ciągu półtora roku szacunkowa wartość tej monety wzrosła o 30% ??
Dla mnie to nie jest propozycja, tylko typowy przykład tzw. "inwestowania w monety". Poprawność polityczna w obliczu aktualnej sytuacji zmusza mnie, abym nie cytował tu starego (z brodą) kawału o facecie (bez brody), który u tego samego sprzedawcy (z brodą) rano kupuje brylant dla żony, w południe go sprzedaje, a wieczorem po raz kolejny go kupuje...

Oczywiście, że nikt Panu tego (co kiedyś nazywano spekujacją) nie zabroni. Jak Pan słusznie zauważył "mamy (podobno) wolny rynek. I nie ma konieczności ustalania cen według klucza, ustawy, czy widzimisia naczelnego" - i bardzo dobrze, że tak jest!!!
Niech się Pan jednak nie dziwi, że akurat na tym forum na takie "drobne sprawy" zwracamy uwagę.


A skoro
POLOWANIE ODWOŁANE!!!
to proponuję inną muzyczkę:
https://www.youtube.com/watch?v=rl8XCYHmJYM
JELEŃ PADŁ...

Pozdrawiam serdecznie, bardzo serdecznie...

Zenon M.


Bardzo słusznie Pan zauważył.... właśnie tak oceniam wartość tej i innych monet. Zawsze wydawało mi się, że właściciel ma do tego prawo. Chyba nic się nie zmieniło :)

Jeżeli jest Pan potencjalnie zainteresowany, to po co prowadzimy dyskusję. Proszę napisać do mnie wiadomość prywatną i ponegocjujmy, tak jak robią to inni.

Pozdrawiam,


Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lutego 2018, 10:48:18 »
W poniższym linku z WCN stan szóstaka jest oceniony na 3+, proszę porównać z Pańskim 2+.
http://wcn.pl/archive/151973?q=Szóstak+1666+wilno

Przepraszam bardzo, ale gdzie Pan wyczytal, że szóstak który oferuje jest w stanie 2+
W opisie widnieje stan 2/2-
Proszę czytać uważnie :)

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lutego 2018, 11:36:12 »
Jeżeli jest Pan potencjalnie zainteresowany, to po co prowadzimy dyskusję. Proszę napisać do mnie wiadomość prywatną i ponegocjujmy, tak jak robią to inni.
Prowadzimy dyskusję dlatego, że jesteśmy na forum dyskusyjnym.
Odwiedzają to forum nie tylko "zaawansowani" kolekcjonerzy, ale też "początkujący", dla których tematy takie jak wycena, stan, rzadkość, oryginał/fals itp. są bardzo ważne i którzy szukają rzetelnych informacji.
Zapyta Pan: "A czegóż to można się nauczyć z tej dyskusji?"
Odpowiem: Chociażby tego, że oferty na allegro można sprawdzić i dowiedzieć się, ile za daną monetę zapłacono w ostatnim czasie gdzie indziej.
Jeśli natomiast mamy możliwość odniesienia się do konkretnych monet, sprawa staje się ciekawa - zwłaszcza, kiedy wszystkie porównane egzemplarze w tak krótkim czasie tak bardzo drożeją.
Szczerze mówiąc, zazdroszczę Panu tej szczególnej, osobistej magii: tylko to, że te monety przeszły przez Pana ręce sprawiło, że ich subiektywna wartość wzrosła o ok. 30%! Też bym tak chciał... - choć do bitcoina jeszcze Panu daleko.  ;)

NB. mimo iż jeleni mi nie żal (każdy może się nauczyć, a jak się nie zna, to niech nie kupuje...), to samego procederu "polowania na jelenia" po prostu nie lubię. Można na "kolekcję dziadka", można na "wykopek z szuflady", można na "nie wiem co to, sami oceńcie", można i na "piękny stan i dobrą proweniencję"...

I to by chyba było na tyle.
ZM

Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lutego 2018, 13:08:22 »
Jeżeli jest Pan potencjalnie zainteresowany, to po co prowadzimy dyskusję. Proszę napisać do mnie wiadomość prywatną i ponegocjujmy, tak jak robią to inni.
Prowadzimy dyskusję dlatego, że jesteśmy na forum dyskusyjnym.
Odwiedzają to forum nie tylko "zaawansowani" kolekcjonerzy, ale też "początkujący", dla których tematy takie jak wycena, stan, rzadkość, oryginał/fals itp. są bardzo ważne i którzy szukają rzetelnych informacji.
Zapyta Pan: "A czegóż to można się nauczyć z tej dyskusji?"
Odpowiem: Chociażby tego, że oferty na allegro można sprawdzić i dowiedzieć się, ile za daną monetę zapłacono w ostatnim czasie gdzie indziej.
Jeśli natomiast mamy możliwość odniesienia się do konkretnych monet, sprawa staje się ciekawa - zwłaszcza, kiedy wszystkie porównane egzemplarze w tak krótkim czasie tak bardzo drożeją.
Szczerze mówiąc, zazdroszczę Panu tej szczególnej, osobistej magii: tylko to, że te monety przeszły przez Pana ręce sprawiło, że ich subiektywna wartość wzrosła o ok. 30%! Też bym tak chciał... - choć do bitcoina jeszcze Panu daleko.  ;)

NB. mimo iż jeleni mi nie żal (każdy może się nauczyć, a jak się nie zna, to niech nie kupuje...), to samego procederu "polowania na jelenia" po prostu nie lubię. Można na "kolekcję dziadka", można na "wykopek z szuflady", można na "nie wiem co to, sami oceńcie", można i na "piękny stan i dobrą proweniencję"...

I to by chyba było na tyle.
ZM

Produkt jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, a nie tyle ile w przeszłości ktoś za niego bądź podobny zapłacił.
Co Pan ciągle o tych jeleniach. Nikt na nikogo nie poluje. Podkreślę to jeszcze raz (kolejny raz) jestem otwarty na propozycję.
Całe życie tak korzystałem z allegro, że kontaktowałem się i proponowałem swoją cenę za produkt jeżeli oferowana kwota wydawała mi się nieodpowiednia. Jest to chyba naturalne.

Czy naprawdę według Pana powoływania się na miejsce zakupu waloru to nieuczciwa praktyka, czy wprowadzająca w błąd potencjalnego nabywcy?

Zgadzam się...to by było na tyle.

Pozdrawiam,

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lutego 2018, 14:02:07 »
Produkt jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, a nie tyle ile w przeszłości ktoś za niego bądź podobny zapłacił.
Nie do końca z tym się zgodzę. Jestem w stanie zapłacić za te monety tyle, na ile są w tej chwili wycenione, dokładnie tak samo, jak ojciec alkoholik może w dzień wypłaty przepić ją całą, nie dbając o to, czy jego dzieci będą miały co jeść przez miesiąc. Pytanie pozostaje, czy to znaczy, że powinienem, czy mam kontrolę nad tym, ile te monety są dla mnie naprawdę warte. Czyli wartość ich dziś, jest funkcją ceny, którą, nie jest w stanie zapłacić nabywca, ale ile jest skłonny za nią zapłacić. I tu się zaczynają schody, gdyż publisia, napędzana niewiedzą, zapewne chciwością i nierzetelną informacją kombinuje, że można będzie zarobić na tych fantach.
Niestety nie kończy się na dzisiejszej transakcji, bo to, ile za nie zapłacę dziś, kształtuje do pewnego stopnia ich cenę jutro. Czyli już raz sprzedano za tyle, więc dziś musi być droższe, A TO NIEPRAWDA!

To co się kupiło dziś za grube pieniądze, jutro może nie mieć żadnej wartości. Przypomina to temat szaleństwa tulipanowego w Holandii na przełomie kilku miesięcy w XVII wieku.

Nie jestem specjalistą handlowcem i nie znam naukowych nazw mechanizmów rynku, ale wiem, że jest zasada mówiąca, że sprzedawca ustalający wysoką cenę "wywoławczą", manipuluje potencjalnych nabywców do przyjęcia jej za rzeczywistą wartość towaru. Jest to spowodowane jakimś mechanizmem w psychice, który tak właśnie działa. I znów, nie jest to w żaden sposób nielegalne.

Apeluję tu do wszystkich nabywców monet na Allegro, cay aukcjach wszelkiej maści, żeby badali historię i rzeczywiste cechy monet. Jeśli sami nie wiedzą, niech pytają na forach, jak chućby to i przede wszystkim, niech myślą.

Numizmaty nie są inną, pewniejszą formą inwestycji, niż papiery wartościowe, czy złoto. Są dokładnie taką samą formą. Wartość monet nie rośnie z czasem, rośnie i maleje napędzana i hamowana SENTYMENTAMI RYNKU I NAIWNOŚCIĄ NABYWCÓW.
Jest to nawet bardziej ryzykowna inwestycja niż akcje firm, bo na rynek numizmatyczny wciąż napływają nowe egzemplarze z ostatnich znalezisk.

I TO BY BYŁO NA TYLE.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lutego 2018, 14:44:21 »
Zresztą dziwi trochę podejście, że uda się uzyskać wyższe ceny niż na firmowych aukcjach, gdzie w wielu przypadkach emocje powodują przeplacenie za daną monetę. Oczywiście to możliwe, ale raczej nie w przypadkach dość popularnych monet.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Lutego 2018, 15:34:55 »
Dziękuję za dyskusję i krytyczne słowa. Postanowiłem obniżyć ceny. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Lutego 2018, 17:02:29 »
Witam!
Mam nadzieję, mam nadzieję, że nie wziął Pan sobie zbytnio do serca mojego, przyznaję, dość sarkastycznego tonu.
Jeśli czuje się Pan urażony, to proszę mi to wybaczyć - jestem zazwyczaj dość zapalczywym dyskutantem, tak już mam...
Jednak ad rem: moim zdaniem najciekawsza w całej dyskusji była wypowiedź kolegi cancan62, o tym że "to, ile za nie zapłacę dziś, kształtuje do pewnego stopnia ich cenę jutro" ale już niekoniecznie, że jak "już raz sprzedano za tyle, więc dziś musi być droższe".
Z tym chyba musimy się wszyscy zgodzić. Jako dość ekstremalny przykład z własnego podwórka podam tego oto bardzo rzadkiego (niepublikowanego) "podwójnego sesterca" Postumusa (z legendą rewersu LAETITIA bez AVG lub SC w odcinku), którego latem 2016 roku nabyłem na eBay'u za cenę znacznie niższą (a konkretnie za $113.28, skoro już konkretnymi sumami tu operujemy) niż osiągnięta przez ten egzemplarz na aukcji. Przyznam, że sam się zdziwiłem...
https://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=109286



Pozdrawiam
Zenon M.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2018, 18:10:43 wysłana przez zenonmoj »

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Lutego 2018, 18:01:32 »
Do tej pory nie wypowiadałem się, bo zdjęcia na allegro nie są na tyle dobre, aby na poważnie dyskutować o ocenie stanu (przynajmniej w tych rejonach...).
Co do przykładów:

Tutaj http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12052.msg84736.html#msg84736 co najmniej II

Pozdrawiam
ZM
Rzeczywiście niedoskonałość zdjęć może sprawić nam wiele kłopotów przy ocenianiu monet. Nie każdy potrafi zrobić dobre zdjęcie..., sam przyznaję, że mam z tym ciągłe problemy, dlatego zdecydowanie wolę oceniać stan zachowania monety na żywo, i tak mi się wydaję, że raczej robię to dobrze.
Chętnie pomogę co do określenia stanu zachowania moich monet:
1) 2/2+
2) 2+/2
3) 2+/1-
4) 1-
Niestety nie potrafię jeszcze w sposób zadowalający uwydatnić na zdjęciach połysku menniczego monety.
Marcin

Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Lutego 2018, 21:46:01 »
Witam!
Mam nadzieję, mam nadzieję, że nie wziął Pan sobie zbytnio do serca mojego, przyznaję, dość sarkastycznego tonu.
Jeśli czuje się Pan urażony, to proszę mi to wybaczyć - jestem zazwyczaj dość zapalczywym dyskutantem, tak już mam...
Jednak ad rem: moim zdaniem najciekawsza w całej dyskusji była wypowiedź kolegi cancan62, o tym że "to, ile za nie zapłacę dziś, kształtuje do pewnego stopnia ich cenę jutro" ale już niekoniecznie, że jak "już raz sprzedano za tyle, więc dziś musi być droższe".
Z tym chyba musimy się wszyscy zgodzić. Jako dość ekstremalny przykład z własnego podwórka podam tego oto bardzo rzadkiego (niepublikowanego) "podwójnego sesterca" Postumusa (z legendą rewersu LAETITIA bez AVG lub SC w odcinku), którego latem 2016 roku nabyłem na eBay'u za cenę znacznie niższą (a konkretnie za $113.28, skoro już konkretnymi sumami tu operujemy) niż osiągnięta przez ten egzemplarz na aukcji. Przyznam, że sam się zdziwiłem...
https://www.cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=109286

Pozdrawiam
Zenon M.

Urażony?Nie mam powodu, żeby się na Pana obrażać. Dyskutujemy, rozmawiamy i dopóki robimy to na poziomie - polemika, spieranie się, przedstawianie swoich racji i argumentów jest jak najbardziej wskazane.

Pozdrawiam,
Hubert - patron myśliwych :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Polska Królewska - piękne stany
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Lutego 2018, 21:54:10 »
Zaimponowala mi Panska odpowiedz, ale nadal nic nie kupie.
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2018, 21:36:28 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet