Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:15:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: WCN e-aukcje  (Przeczytany 3038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
WCN e-aukcje
« dnia: 19 Maja 2018, 21:49:11 »
Zakładam temat, w którym mam nadzieję, że będą poruszane sprawy związane z e-aukcjami WCN.

Na obecnie trwającej aukcji znalazłem czworaka litewskiego 1565, który wcześniej był już dwukrotnie sprzedany w tej firmie. Nie ma w tym nic dziwnego, poza inną oceną stanu zachowania.
2011 nr 43794 stan 3/3+
2013 nr 80588 stan 3/3+
teraz nr 159311 stan 3/3-

Jak widać rewers jest inaczej oceniony i to nie o pół stopnia, a praktycznie o cały stopień. Ze zdjęć nie widać zupełnie, co mogło wpłynąć na inną ocenę. Wspominam o tym, bo kilka razy widziałem, że WCN te same monety inaczej ocenia. Raz podwyższa stan, innym razem obniża, a wielokrotnie nawet nie wspominają, że X moneta pochodzi z wcześniejszej aukcji. Co powinno być dodatkowym atutem.

Jak myślicie, co wpływa na taką postawę? Brak czasu, chęci na sprawdzenie własnego archiwum, lekceważące podejście na zasadzie i tak się sprzeda?
Norbert

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: WCN e-aukcje
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maja 2018, 22:16:51 »
Myślę, że po prostu ktoś nie sprawdził wcześniejszych notowań, lub się z nimi nie zgodził.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: WCN e-aukcje
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maja 2018, 23:24:41 »
Jeśli stan zachowania z lepszego staje się gorszy, łatwo to uzasadnić degradacją monety. Gorzej jeśli stan zachowania poprawia się z aukcji na aukcję. Taki przypadek opisałem kiedyś na swojej stronie. Żeton oferowany przez WCN za pierwszym razem miał stan I. Za drugim razem już I Uncirculated. Kiedy trafił do GNDM awansował na I Mint State.

http://www.skelnik.pl/czy-na-numizmatyce-mozna-stracic/

Poza tym WCN znany był z kopiowania starych opisów co powodowało, że bywały one sprzeczne z tym co oferowano. Ostatnio zauważyłem (ale przeglądam ich ofertę wybiórczo, ponieważ nie interesują mnie monety), że jest w tej sprawie chyba jakiś postęp i opisy są tworzone na nowo.

 

R E K L A M A
aukcja monet