Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:13:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik  (Przeczytany 14001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolio007

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Maja 2018, 22:13:10 »
Proszę nie niszczyć monet
Żarty żartami, a dwuzłotówka z bateryjką(?) w środku dalej na Pana aukcji wisi...

modsog, DzikiZdeb, Glider, Stanisław - rozumiemy, dziękujemy :)
pozycja wycofana

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Maja 2018, 23:00:30 »
Walec krytyki ruszył, więc pozwolę sobie napisać kilka słów w obronie tej aukcji. Jeszcze zanim organizator ogłosił ten wpis na forum, aukcja zwróciła moją uwagę w serwisie Onebid. Pozycje były widoczne z dużym wyprzedzeniem. Ten model prezentowania oferty wprowadził w Polsce GNDM i uważam go za bardzo wygodny, bo pozwala planować wydatki na nadchodzących aukcjach. Wracając jednak do meritum. Aukcja zwróciła moją uwagę, bo zupełnie nie kojarzyłem p. Karbownika a zaprezentowana na aukcji oferta odbiega w mojej ocenie na plus w stosunku do innych "domów aukcyjnych" powstałych na Onebid po podwyżkach allegro. Swoją ocenę opieram na ofercie medali i odznaczeń, ponieważ na monetach zupełnie się nie znam i nawet nie zaglądałem do tych działów. Jeśli p. Karbownikowi uda się sztuczka i przez kilka kolejnych aukcji będzie podwyższał ich poziom, to może wyjść z tego coś ciekawego. W każdym razie uważam, że dobrze zaczął. Wystarczy porównać tą aukcję do aukcji p. Bereski, która wiele zapowiadała a wyszło przeciętnie.

Odnosząc się do dyskusji na temat falsyfikatów w ofercie tej aukcji pozwolę sobie tylko zaznaczyć, że w archiwum p. Niemczyka na hasło "kopia" wyskakuje 339 wyników, w WCN 331 wyników, a w GNDM 191 wyników. Co oznacza tylko i wyłącznie tyle, że w tym temacie nie ma świętych. Ostatnio zgłosiłem do GNDM, że planują na aukcji nr 5 wstawić coś co jest zupełnym wynalazkiem. (Sytuację opisałem na blogu http://www.skelnik.pl/odznaka-sady-rzeczypospolitej-polskiej/) Uprzejmie podziękowali i poinformowali, że wstawią na allegro. W kontekście dyskusji jaka miała miejsce w tym wątku można postawić pytanie, czy takiemu domowi jak GNDM (czy KK) nie wypada handlować takimi dziwadłami wcale, czy tylko nie wypada tego robić na aukcji w Onebid?

Na koniec, żeby nie wyszło, że jestem klakierem p. Karbownika pozwolę sobie zwrócić uwagę na niekonsekwencję w usunięciu falsyfikatów monet, przy jednoczesnym pozostawieniu na aukcji falsyfikatu odznaki Dywizji Podlaskiej za męstwo https://onebid.pl/pl/auction/446/lot/202/odznaka-pamiatkowa-dywizja-podlaska-za-mestwo-kopia. Skoro zdecydowali się Państwo na usunięcie falsyfikatów, to już trzeba być konsekwentnym.

Reasumując, trzymam kciuki żeby aukcja dobrze poszła i udało się zgromadzić materiał na kolejne jej edycje.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Maja 2018, 23:26:50 »
Nie sądzę by chodziło tu o wywalcowanie Pana Karbownika. Myślę, że nie pomylę się bardzo stwierdzając, że trzeba nam takich aukcji jako konkurencji i przeciwwagi dla Allegro, gdzie działa pełna wolna amerykanka, czy ofert okrzepłych domów aukcyjnych, którym się jakby zanadto nie chce być atrakcyjnymi. Jednocześnie zauważalny jest zapał, by uczynić ofertę interesującą dla szerokiego grona potencjalnych nabywców. Podoba mi się odpowiedzialne podejście do krytyki na temat falsyfikatów i samoróbek. Proszę uwierzyć, że umieszczanie takiego śmiecia powoduje, że firma jest z nim kojarzona i trudno potem taki wizerunek odbudować, bo trzeba odzyskać wiarygodność.
Krytyka może jest trudna do przyjęcia, ale na dłuższą metę będzie procentować.
Dodatkowo, taka reklama jak lawina komentarzy mogłaby kosztować sporo, a Pan Karol ma to u nas za darmo.
Z mojej strony zaproponowałbym jeszcze inne formy płatności oprócz przelewów, ale to już Państwa decyzja. Być może OneBid oferuje płatność kartą, dom aukcyjny nie daje takiej opcji, choć przelew bankowy określony jest jako preferencja. Brak tej opcji wyklucza mnie automatycznie z grona potencjalnych uczestników aukcji.

P.S. Przejrzałem pobieżnie te kopie sprzedawane przez WCN i stwierdziłem, że większość przejrzanych przeze mnie kopii to wyraźnie oznakowane oficjalne produkty mennicze, galwany, nowodieły oraz stosunkowo niewielka liczba kopii, które można by omyłkowo wziąć za autentyki. Były też kserokopie książek, banknotów i dokumentów, które też wyskoczyły na hasło "kopia".
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2018, 23:50:52 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Maja 2018, 09:35:43 »
Walec krytyki

ma swoje pozytywne aspekty bo jak to już zostało skomentowane p. Karbownikowi wyjdzie to na dobre. To, że wycofa te X wątpliwych moralnie pozycji, nawet niech będzie, że opisanych jako kopie i ciekawostki ze znakiem zapytania nie ubędzie mu chyba wiele zysku ($)? Osiągnie za to miejmy nadzieję jakąś renomę i za jakiś czas zadowolony z sukcesu I aukcji wróci z poszerzonym asortymentem, który zainteresuje nas wszystkich - aktualnie niestety nic tam dla siebie nie widzę ciekawego. Mi najbardziej rzuciła mi się w oczy ta dwójka - o ile dobrze pamiętam na grupie kupię/sprzedam monety na fb ktoś ją chyba już wystawiał i tam też został zmieszany z błotem za próbę wypchnięcia takiego szi*u. A chyba nie ma porównania takiej fejsbukowej grupki do serwisu OneBid, który przygarnął pod swoje skrzydła chyba najlepsze salony numizmatyczne w Polsce?
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2018, 09:56:09 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Maja 2018, 15:02:53 »

Z mojej strony zaproponowałbym jeszcze inne formy płatności oprócz przelewów, ale to już Państwa decyzja. Być może OneBid oferuje płatność kartą, dom aukcyjny nie daje takiej opcji, choć przelew bankowy określony jest jako preferencja. Brak tej opcji wyklucza mnie automatycznie z grona potencjalnych uczestników aukcji.



Wyslalem Ci prywatna wiadomosc z informacja czego ja uzywam placac (przelewem) z USA za aukcje w Europie/Azji

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Maja 2018, 20:17:35 »
Nie ma kopij współczesnych monet obiegowych. Sa tylko to tylko fałszerstwa. Wykonywać to można kopje monet nie będących w obiegu. Jednakże muszą one być trwale oznaczone,tyle prawo. Ja rozumie ,ze ktoś nie umie odróżnić monety starej oryginalnej od fałszywej. Ale monety będące obecnie w obiegu to , znać powinien chyba każdy. Tym bardziej osoby handlujące monetami. Ostatnio allegro i giełdy w naszym kraju zalewają falsyfikaty współczesnych lustrzanek i żółtych 2 złotówek z lat 1996 ,1997,1998. wykonanych w Chinach. Jak myślicie , kto zlecił ich wykonanie i kto je sprowadza do Polski. Polscy pseudo biznesmeni.

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Maja 2018, 07:59:56 »
A  jednak pozycja 157 nie została wycofana. Chęć zarobku jest większą niż ochrona dobrego imienia. No cóż dzisiaj liczy się tylko mamona nic więcej.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Maja 2018, 08:37:51 »
Wyslalem Ci prywatna wiadomosc z informacja czego ja uzywam placac (przelewem) z USA za aukcje w Europie/Azji

Tomek

Dzięki
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

TomekP

  • Gość
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Maja 2018, 17:57:01 »
Tak jakby ktoś zapomniał, dziś odbyła się ta aukcja ;) niestety, prawie 40% pozycji nie znalazło nabywców... Ja w ramach udziału strzelilem do tymfa krakowskiego - udało się :)
A jak inni?

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Maja 2018, 18:15:47 »
Zapomniałem :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Maja 2018, 20:31:30 »
Kiedy przełączyłem na te aukcje było już po niej niestety ,chociaż dla mnie za wiele ciekawych pozycji to  na niej nie było :( ps.wygrała aukcja Niemczyka

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 1 Aukcja - Antykwariat Numizmatyczny Karol Karbownik
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Maja 2018, 20:56:16 »
Współdzielenie terminu z najważniejszymi graczami na rynku to nie jest dobry pomysł.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet