Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:40:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ograniczenie działu "Sprzedam".  (Przeczytany 6509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gumer

  • Gość
Ograniczenie działu "Sprzedam".
« dnia: 26 Lutego 2018, 19:00:19 »
Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy rejestrują się tylko po to, żeby umieścić na forum ogłoszenie o sprzedaży. Na niektórych forach jest blokowana możliwość publikowania postów w dziale "Sprzedam" dla nowych użytkowników. Odblokowuje się to po napisaniu iluś tam postów, przeważnie od 20 do 50. Może warto zrobić to samo tutaj, bo wkrótce będziemy mieli tu słup ogłoszeniowy.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2018, 19:19:06 »
Postulowałem w zeszłym tygodniu, żeby wprowadzić uznaniową flagę "pasożyt", jak na FAC. Ilość postów ani długa ilość czasu od utworzenia konta niestety nie działają.

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12147.msg85777.html#msg85777

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego 2018, 19:21:52 »
Na forum zegarkowym, na którym jestem faktycznie jest możliwość komentowania (czyli m.in. zakładania tematów) w dziale kupno/sprzedaż od 50 postów. Nie przeszkadza mi to kupować bo piszę do sprzedającego pw.
Ponadto wyeliminowali problem nabijania postów poprzez wyłączenie ich zliczania w takich działach jak np. "Przywitaj się" czy "Hydepark". Liczą się tylko te merytoryczne działy. Tutaj trzeba by trochę pokombinować ale jest to (chyba - nie znam możliwości "endżinu" forum) możliwe do zrobienia.
Dołożenie trzeciego czynnika jak wspomniany już próg czasowy od zarejestrowania (np. 3 miesiące, pół roku) mógłby faktycznie w znacznym stopniu przytemperować 5-minutowych użytkowników, którzy oferują szuflady monet.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2018, 19:32:58 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego 2018, 20:42:08 »
Panowie, szanuje Wasze zdania, ale osobiscie nie widze niczego zlego w tym, co sie teraz dzieje. Jesli ktos wrzuci smiecie na sprzedaz, to je usuwam. Jesli sa to uczciwe monety, nawet taniocha, to przeciez nic w tym zlego.
Osobiscie nie czuje sie w jakis sposob zagrozony, czy obezwladniony ogloszeniami, a moze ktos tam znajdzie cos dla siebie.
Nie jest ich tak wiele, wbrew pozorom.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2018, 22:02:55 »
Jestem tego samego zdania. Nie ma tych ogłoszeń aż tak wiele, by nie można było sobie z tym na bieżąco poradzić...
Jak coś jest nie tak, to albo jest oznaczane jako złom, albo wylatuje, albo jest odpowiednio komentowane.
Ostatnia wiadomość tego typu zawiera zresztą różne obiegówki. Całkiem nie moja bajka i nic szczególnego, ale nie złom, więc niech sobie jest.

ZM

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2018, 22:09:37 »
Nie wiem jak inni "czytaja" to forum, ale ja wchodze na "nie przeczytane watki", a jak juz przejze to co mnie interesuje to naciskam ten wspanialy przycisk "zaznacz wszystkie jako przeczytane" - ta wiec  sprzedaz czegos tam wcale mnie nie rusza :-)

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

gumer

  • Gość
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lutego 2018, 05:42:51 »
To może demokratyczna ankieta?

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lutego 2018, 06:21:04 »
Ja się nie podejmę kodowania żadnych ograniczeń cenzuralnych, nie umiem. Co najwyżej mogę zlikwidować cały dział i kasować lewe reklamy. Jeśli ma być ankieta, to tylko dla członków TPZN. Ktoś z członków popiera wniosek kolegi Gumera?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lutego 2018, 07:09:53 »
Nie popieram "automatycznego" ograniczania.
Stali bywalcy wiedzą jak ten dział powinien funkcjonować, a "nowych" nie chciałbym odstraszać - może przy okazji czegoś się nauczą, a jak nie, to ich strata. Czasami zresztą różne takie ogłoszenia mogą stanowić powód i zachętę do dyskusji...

Zenon M.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lutego 2018, 09:55:59 »
Ja również nie widzę potrzeby wprowadzania dodatkowych obostrzeń. Jak na razie dajemy radę i na bieżąco
reagujemy w przypadku nadużyć.

Zezwolenia związane z ilością napisanych postów obecnie na forum są wyłączone - jednak jest taka opcja i można
ją będzie wprowadzić i skonfigurować jeśli to będzie konieczne.
jarek

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lutego 2018, 15:01:20 »
Mi również posty w dziale sprzedam nie przeszkadzają , więc nie ma co ich ograniczać .
Janek

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Ograniczenie działu "Sprzedam".
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lutego 2018, 07:46:07 »
Również byłbym ostrożny z wprowadzaniem ,,automatu", jednak dział Sprzedam dla wielu nowych użytkowników jest zachętą do potencjalnego głębszego wejścia w temat.

 

R E K L A M A
aukcja monet