Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Listopad 2018, 10:52:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fals miliaresiona Romana III na allegro  (Przeczytany 2917 razy)
minimus
Użytkownik
**
Zainteresowania:
Bizancjum, Rzym 364-476

« : 04 Marzec 2018, 09:19:15 »

Szanowni koledzy biorący udział w aukcji allegro:
http://allegro.pl/roman-iii-argyrus-miliaresion-1030-r-super-rzadki-i7208285426.html

Czy naprawdę sądzicie, że za kilka stów kupicie oryginalny miliaresion Romana III Argyra?  Przypominam, że moneta taka w ładnym stanie (EF) została sprzedana na aukcji firmy Stacks w Nowym Jorku 12.01.2009 roku za 17 250 USD plus prowizja.
Może zanim przystąpiliście do tej aukcji wypadałoby zrobić przegląd falsów w internecie. Moneta, którą licytujecie jest tam wielokrotnie opisywana jako fals. Poniżej ten sam fals bity w miedzi

Był on sprzedawany na ebay w listopadzie 2005 roku jako kopia. A poniżej oryginalny miliaresion z coinarchives:

Został on sprzedany przez Lanza 7.12.2016 roku za 1300 euro plus opłaty.
Wystarczy porównać twarze Matki Boskiej i Chrystusa na falsie z oryginałem, a na pewno nie pomylimy się w ocenie.
Jeszcze raz zapytam. Czy to takie trudne przeprowadzić samemu drobne śledztwo, żeby rozróżnić falsyfikat?
minimus
Divusric
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Rzym

Legitymacja 077

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04 Marzec 2018, 09:30:22 »

Sprzedawca ma więcej "unikatów"  http://allegro.pl/rzym-tetryk-i-270-273-kwinar-ultra-rzadki-i7211933563.html

Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 04 Marzec 2018, 13:21:50 »

Szanowni koledzy biorący udział w aukcji allegro:

Nie sądzę, by ktoś stąd licytował. A napisał Pan do sprzedawcy?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:
Średniowiecze bardzo szeroko pojęte, mennictwo Wazów

« Odpowiedz #3 : 05 Marzec 2018, 07:31:57 »

Nie wygląda by sprzedający miał specjalne pojęcie o tym co sprzedaje. nawet tego milaresiona wcisnął do antycznego Rzymu. Wygląda na to, że rozprowadza tylko te falsy i korzysta z opisu przez kogoś przygotowanego.
Divusric
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Rzym

Legitymacja 077

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 05 Marzec 2018, 08:23:36 »

Wszystko na to wskazuje.Zwłaszcza ,że ma szeroki asortyment towaru a monety to tylko ułamek.

Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.
JRobert
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #5 : 06 Marzec 2018, 09:52:14 »

Wszystko na to wskazuje.Zwłaszcza ,że ma szeroki asortyment towaru a monety to tylko ułamek.
Jak dla mnie, to wszystko wskazuje na klon czy drugie konto pewnej pani z Warszawy (nick na literę "p"), której wystawki niejednokrotnie tu omawialiśmy. Znowu Warszawa i jak dla mnie ten sam, charakterystyczny sposób wykonywania zdjęć. Zdjęcia są tak zrobione, że monety wydają się dużo atrakcyjniejsze niż zapewne są w rzeczywistości - pomijając już sam aspekt, czy są fałszywe, czy nie.
medieval K
Użytkownik
**
United Kingdom United Kingdom

Zainteresowania:
Zakon Krzyzacki,monety polskie(średniowiecze po II RP)

« Odpowiedz #6 : 06 Marzec 2018, 11:28:51 »

Co do śledztwa wydaje mi się ,że jest to ,,kolega'' pANI  o nicku ,,pastylka" .Odsyłam Kolegów do tego linku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12115.0.html .Proszę porównać także podobienstwa w opisie oraz prezentacji zdjęć .A ponadto osoba ta ustawia czasami ceny minimalne u tej pANI .Pozdrawiam
Julek C
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
antoniniany Aureliana

« Odpowiedz #7 : 06 Marzec 2018, 15:03:16 »

Co do śledztwa wydaje mi się ,że jest to ,,kolega'' pANI  o nicku ,,pastylka" .Odsyłam Kolegów do tego linku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12115.0.html .Proszę porównać także podobienstwa w opisie oraz prezentacji zdjęć .A ponadto osoba ta ustawia czasami ceny minimalne u tej pANI .Pozdrawiam

Ten pan i ta pani są w sobie zakochani i ta pani tego pana zna Mrugnięcie.

Na poważnie: fałszywka fałszerstwa Beckera dość oczywista i raczej wykonana metodą odlewu, ale miliarense Argyrusa to już robota niezłego fachowca, ze stempla, i jeszcze podwójnie uderzonego dla zatarcia szczegółów, gdyby jeszcze popracował nad wagą krążka naprawdę mógł postraszyć kolekcjonerów. Prawdziwa moneta wybita na tak małym krążku nigdy nie ważyłaby 2,8 gr, bo takiej wagi nie ma żadna oryginalna moneta wybita pełnym stemplem.
minimus
Użytkownik
**
Zainteresowania:
Bizancjum, Rzym 364-476

« Odpowiedz #8 : 06 Marzec 2018, 18:39:41 »

My tu sobie gadamy, a cena rośnie. Za miliaresiona jest już 455 zł. Kiedyś kupowałem kilka takich falsów w celach edukacyjnych. Płaciłem po 25 zł/sztukę. Wygląda na to, że ta pani będzie miała przebitkę jak 20 do 1. Niezły interes. Żyć nie umierać. Mamy odpowiedź w sprawie zalewu falsów. Na Ebayu jest ich tyle, że już przestałem je zapisywać. Istny zalew.
Pozdrawiam, minimus
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 06 Marzec 2018, 20:00:17 »

My tu sobie gadamy, a cena rośnie.

Ale napisał Pan do sprzedawcy?

Potem będzie się tłumaczył, że nie jest specjalistą, że dlaczego nikt nie zwrócił mu uwagi etc. i będzie wyglądało, że moralnie jest w porządku, skoro osoby, które wiedzą, że to fals, o tym nie informują.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:

« Odpowiedz #10 : 06 Marzec 2018, 21:04:30 »

Potem będzie się tłumaczył, że nie jest specjalistą, że dlaczego nikt nie zwrócił mu uwagi etc. i będzie wyglądało, że moralnie jest w porządku, skoro osoby, które wiedzą, że to fals, o tym nie informują.
Myśli Pan, że taki mail do sprzedawcy cokolwiek zmieni i wycofa aukcję? Gdyby to był renomowany sprzedawca monet to z pewnością, ale ten raczej na takiego nie wygląda. Ale próbować oczywiście trzeba...
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #11 : 06 Marzec 2018, 21:13:35 »

Myśli Pan, że taki mail do sprzedawcy cokolwiek zmieni i wycofa aukcję? Gdyby to był renomowany sprzedawca monet to z pewnością, ale ten raczej na takiego nie wygląda. Ale próbować oczywiście trzeba...
Z Kaligulą się za drugim czy trzecim mailem udało - tutaj też jest szansa, tylko powinna rozmawiać osoba siedząca w Bizancjum i mówiąca twardymi argumentami.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 06 Marzec 2018, 21:35:23 »

Myśli Pan, że taki mail do sprzedawcy cokolwiek zmieni i wycofa aukcję?

Nigdy tego nie liczyłem, ale myślę, że po moich mailach co najmniej kilkanaście aukcji na Allegro i na eBayu zostało zamkniętych. Zawsze coś.

Oczywiście byli i tacy, którzy nie reagowali. Ale wtedy ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć: powiadomiłem, pokazałem co, jak i dlaczego, więc teraz jest jasne, że taki a taki sprzedawca wystawia falsy z premedytacją, a nie przez niewiedzę, czy też dlatego, że on sam został wcześniej oszukany.

PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:

« Odpowiedz #13 : 06 Marzec 2018, 22:30:50 »

Fakt, to trzeba zrobić, tzn. powiadomić. Ale chyba chodzi o proste sformułowanie, ,,sprzedaje pan falsyfikaty", na jakieś wysublimowane argumenty merytoryczne nie wiem czy zareaguje.

,,Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"..

to jednak ponadczasowe...
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 06 Marzec 2018, 22:43:22 »

Ale chyba chodzi o proste sformułowanie, ,,sprzedaje pan falsyfikaty"

Wydaje mi się, że się Pan myli. Takie "sprzedaje Pan falsyfikaty" brzmi jak oskarżenie, więc adresat od razu nastawi się na konfrontację, będzie wyliczał swoje racje, prawdziwe albo zmyślone (że np. monetę na żywo widzieli eksperci) i ambicja nie pozwoli mu ustąpić, bo ustąpienie byłoby równoznaczne z "przyznaniem się".

Najlepiej przedstawić właśnie odpersonalizowane rzeczowe argumenty. O ile to możliwe, zdjęcia z cudzych aukcji z tym samym falsem etc. Tak by sprzedający miał np. szansę odpowiedzieć "a to mnie też nabrali", czy coś podobnego. Mniej istotne, czy to będzie szczere, bo tego i tak nie ma szansy ustalić. Grunt, żeby aukcja znikła.

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM