Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:27:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fals miliaresiona Romana III na allegro  (Przeczytany 8963 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

minimus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
Fals miliaresiona Romana III na allegro
« dnia: 04 Marca 2018, 09:19:15 »
Szanowni koledzy biorący udział w aukcji allegro:
http://allegro.pl/roman-iii-argyrus-miliaresion-1030-r-super-rzadki-i7208285426.html

Czy naprawdę sądzicie, że za kilka stów kupicie oryginalny miliaresion Romana III Argyra?  Przypominam, że moneta taka w ładnym stanie (EF) została sprzedana na aukcji firmy Stacks w Nowym Jorku 12.01.2009 roku za 17 250 USD plus prowizja.
Może zanim przystąpiliście do tej aukcji wypadałoby zrobić przegląd falsów w internecie. Moneta, którą licytujecie jest tam wielokrotnie opisywana jako fals. Poniżej ten sam fals bity w miedzi




Był on sprzedawany na ebay w listopadzie 2005 roku jako kopia. A poniżej oryginalny miliaresion z coinarchives:



Został on sprzedany przez Lanza 7.12.2016 roku za 1300 euro plus opłaty.
Wystarczy porównać twarze Matki Boskiej i Chrystusa na falsie z oryginałem, a na pewno nie pomylimy się w ocenie.
Jeszcze raz zapytam. Czy to takie trudne przeprowadzić samemu drobne śledztwo, żeby rozróżnić falsyfikat?
minimus

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marca 2018, 09:30:22 »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marca 2018, 07:31:57 »
Nie wygląda by sprzedający miał specjalne pojęcie o tym co sprzedaje. nawet tego milaresiona wcisnął do antycznego Rzymu. Wygląda na to, że rozprowadza tylko te falsy i korzysta z opisu przez kogoś przygotowanego.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marca 2018, 08:23:36 »
Wszystko na to wskazuje.Zwłaszcza ,że ma szeroki asortyment towaru a monety to tylko ułamek.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marca 2018, 09:52:14 »
Wszystko na to wskazuje.Zwłaszcza ,że ma szeroki asortyment towaru a monety to tylko ułamek.
Jak dla mnie, to wszystko wskazuje na klon czy drugie konto pewnej pani z Warszawy (nick na literę "p"), której wystawki niejednokrotnie tu omawialiśmy. Znowu Warszawa i jak dla mnie ten sam, charakterystyczny sposób wykonywania zdjęć. Zdjęcia są tak zrobione, że monety wydają się dużo atrakcyjniejsze niż zapewne są w rzeczywistości - pomijając już sam aspekt, czy są fałszywe, czy nie.

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marca 2018, 11:28:51 »
Co do śledztwa wydaje mi się ,że jest to ,,kolega'' pANI  o nicku ,,pastylka" .Odsyłam Kolegów do tego linku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12115.0.html .Proszę porównać także podobienstwa w opisie oraz prezentacji zdjęć .A ponadto osoba ta ustawia czasami ceny minimalne u tej pANI .Pozdrawiam

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marca 2018, 15:03:16 »
Co do śledztwa wydaje mi się ,że jest to ,,kolega'' pANI  o nicku ,,pastylka" .Odsyłam Kolegów do tego linku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12115.0.html .Proszę porównać także podobienstwa w opisie oraz prezentacji zdjęć .A ponadto osoba ta ustawia czasami ceny minimalne u tej pANI .Pozdrawiam

Ten pan i ta pani są w sobie zakochani i ta pani tego pana zna ;).

Na poważnie: fałszywka fałszerstwa Beckera dość oczywista i raczej wykonana metodą odlewu, ale miliarense Argyrusa to już robota niezłego fachowca, ze stempla, i jeszcze podwójnie uderzonego dla zatarcia szczegółów, gdyby jeszcze popracował nad wagą krążka naprawdę mógł postraszyć kolekcjonerów. Prawdziwa moneta wybita na tak małym krążku nigdy nie ważyłaby 2,8 gr, bo takiej wagi nie ma żadna oryginalna moneta wybita pełnym stemplem.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2018, 15:29:00 wysłana przez Julek C »

minimus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marca 2018, 18:39:41 »
My tu sobie gadamy, a cena rośnie. Za miliaresiona jest już 455 zł. Kiedyś kupowałem kilka takich falsów w celach edukacyjnych. Płaciłem po 25 zł/sztukę. Wygląda na to, że ta pani będzie miała przebitkę jak 20 do 1. Niezły interes. Żyć nie umierać. Mamy odpowiedź w sprawie zalewu falsów. Na Ebayu jest ich tyle, że już przestałem je zapisywać. Istny zalew.
Pozdrawiam, minimus

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marca 2018, 21:04:30 »
Ale napisał Pan do sprzedawcy?

Potem będzie się tłumaczył, że nie jest specjalistą, że dlaczego nikt nie zwrócił mu uwagi etc. i będzie wyglądało, że moralnie jest w porządku, skoro osoby, które wiedzą, że to fals, o tym nie informują.
Myśli Pan, że taki mail do sprzedawcy cokolwiek zmieni i wycofa aukcję? Gdyby to był renomowany sprzedawca monet to z pewnością, ale ten raczej na takiego nie wygląda. Ale próbować oczywiście trzeba...
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2018, 21:10:32 wysłana przez cancan62 »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marca 2018, 21:13:35 »
Ale napisał Pan do sprzedawcy?

Potem będzie się tłumaczył, że nie jest specjalistą, że dlaczego nikt nie zwrócił mu uwagi etc. i będzie wyglądało, że moralnie jest w porządku, skoro osoby, które wiedzą, że to fals, o tym nie informują.
Myśli Pan, że taki mail do sprzedawcy cokolwiek zmieni i wycofa aukcję? Gdyby to był renomowany sprzedawca monet to z pewnością, ale ten raczej na takiego nie wygląda. Ale próbować oczywiście trzeba...
Z Kaligulą się za drugim czy trzecim mailem udało - tutaj też jest szansa, tylko powinna rozmawiać osoba siedząca w Bizancjum i mówiąca twardymi argumentami.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 21:19:41 wysłana przez zenonmoj »

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marca 2018, 22:30:50 »
Fakt, to trzeba zrobić, tzn. powiadomić. Ale chyba chodzi o proste sformułowanie, ,,sprzedaje pan falsyfikaty", na jakieś wysublimowane argumenty merytoryczne nie wiem czy zareaguje.

,,Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"..

 to jednak ponadczasowe...
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2018, 22:34:53 wysłana przez PREM »

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marca 2018, 14:44:57 »
http://allegro.pl/roman-iii-argyrus-miliaresion-1030-r-super-rzadki-i7208285426.html .Jednak została sprzedana  :( ps. prawdopodobnie p...a to pANI pastylka 450 zł tzw.cena minimalna ;)

numizatka

  • Gość
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marca 2018, 09:13:04 »
Hejka! Na allegro to polowa sprzedawcow kombinuje i sprzedaja zwykle repliki nie majace ZADNEJ wartosci...

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marca 2018, 18:22:49 »
Na innego potworka p......a podbiła cenę na 620 zł, nawet ona nie wierzyła w siłę iluzji :

http://allegro.pl/rzym-tetryk-i-270-273-kwinar-ultra-rzadki-i7211933563.html

Niejaki Karl Wilhelm Becker na przełomie XIX i XX wieku zabawiał się wytwarzaniem stempli antycznych i średniowiecznych monet (stworzył ich ok 600), w tym kilkadziesiąt fantazyjnych, nigdy nie istniejących monet (w stylu Konstantyna w czapce). Ręce opadają.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2018, 19:18:50 wysłana przez Julek C »

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Fals miliaresiona Romana III na allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marca 2018, 19:16:18 »
Nie normalnie nie wierzę  :) Tyle za ten badziew ?
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

 

R E K L A M A
aukcja monet