Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:19:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bereska - aukcja na onebid  (Przeczytany 12053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Bereska - aukcja na onebid
« dnia: 25 Marca 2018, 18:45:59 »
Witam. Zaraz po świętach odbędzie się następna aukcja na onebid. Jak na razie po tym co pokazały inne firmy jest trochę słabo. Ale życze powodzenia gdyż konkurencja na rynku jest  lepsza niż monopol.
Oto link do aukcji
https://onebid.pl/pl/aukcje/1889/399/3/0/0

w temacie półtoraków nie widzę nic specjalnego
znalazłem tylko taką perełkę:
https://onebid.pl/pl/auction/399/id/225337/zestaw-10-x-poltorak-bydgoszcz-zygmunt-iii-waza
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2018, 22:47:38 wysłana przez TomekP »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2018, 18:49:31 »
o i pojawił się kolejny wystawiający - numimarket ...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2018, 11:23:22 »
Oferta bez szału, ale być może początkujący znajdą dla siebie całkiem sporo. Brakuje tego czegoś co robi mocne wrażenie, bo niestety zestaw nikli nie robi takiego mocnego wow. A co do OneBida to coraz więcej tych aukcji :) ciekawi mnie to że numimarket tam wystawia- jest to jakieś wycofanie się ze swojej platformy mimo wszystko.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca 2018, 12:50:00 »
Szczerze to dobrze, że wystawiają. Przynajmniej jest jakiś ruch "w interesie" a, że nic ciekawego (dla nas) to jak nie dziś to jutro lub pojutrze się trafi.

To co wstawił kolega rubinowakrew jako ciekawostkę już poprawili - dla nieświadomych umieścili 2 razy foto samych awersów.
Za to np. w 5 aukcji GNDM nadal wisi 5 złotówka z 1928 podpisana jako "Nike 5 złotych 1928 bez znaku, Bruksela" pomimo, że herb Kościesza widnieje jak byk za stopą bogini zwycięstwa i mimo perswazji doświadczonych numizmatyków zniknąć nie chce ;)

Odnośnie numimarketu też jestem ciekaw. Czy wystawią jakieś dłużej wiszące cacka czy dadzą coś zupełnie nowego?
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marca 2018, 13:58:07 »
Poprawili bo do nich napisałem, podobnie zresztą jak do WCN gdzie był błąd opisowy.

Oczywiście dla nas im więcej takich aukcji tym lepiej. Może też ceny znormalnieją, albo sprzedając będziemy płacić niższe prowizje.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Samogitia

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 107
    • SpodStempla
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marca 2018, 19:25:17 »
To już wiem kto im zwrócił uwagę na Rygę, bo jak byłem odbierać zamówienie, to powiedzieli, że już poprawiona ;). Swoją drogą całkiem zgrabną Rygą.

Nike też już poprawiona ;)
Zbieranie monet uzależnia... https://spodstempla.pl/

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marca 2018, 20:08:49 »
oferta Berski jest na bardzo niskim poziomie dla IIRP.
tu nie ma nic ciekawego. monety w stanach 3,3-
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marca 2018, 09:42:48 »
Coś mi się wydaje, że po tym jak allegro się wycofało z 9% opłaty, to te wszystkie mniejsze firmy wrócą do handlowania właśnie tam, a w oddzielne aukcje będą się bawić tylko największe domy aukcyjne.

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marca 2018, 10:42:53 »
Coś mi się wydaje, że po tym jak allegro się wycofało z 9% opłaty, [...]

No to chyba coś mnie ominęło.
Po co płacić 9 %, jak można wystawić na łan bidzie i skroić kupującego na dodatkowe 15 czy 20%?
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marca 2018, 11:20:49 »
Bo to szybki obrót. A Onebid ma swoje wymagania co do aukcji (powyżej 100 tysięcy na jednej aukcji bodajże).

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marca 2018, 11:58:52 »
Bo to szybki obrót. A Onebid ma swoje wymagania co do aukcji (powyżej 100 tysięcy na jednej aukcji bodajże).
I co to za problem wystawić kilka złotek czy innych błyskotek po zawyżonych cenach i dopchać żużlem po 20/50 zł?
Ostatnie półtoraki (o dziwo cześć się niby sprzedała) u Pana Janasa zniechęciły mnie do szczegółowego przeglądania każdej aukcji.
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2018, 12:01:51 wysłana przez dukatkg »
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marca 2018, 12:24:59 »
Problem jest taki, że raczej jeśli dopchasz aukcję gruzem i nie wystawisz nic dobrego to współpraca z portalem pewnie się będzie słabo układać :P zresztą o dużej ilości gruzu to chyba widzimy co i jak w temacie, na tej aukcji nie ma wybitnego towaru.

BoneEader

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marca 2018, 12:44:09 »
Akurat za tanie monety na Onebidzie nieraz dostają sprzedający bardzo dobre kwoty, więc taki "skok na kasę" typu zwykły półtorak za 50-100 zł mnie nie dziwi. Tutaj akurat (Aukcja ADJ) była to kwestia dużego zestawu, z którego część była wzięta zupełnie niepotrzebnie. Ja niestety nie mam raczej wpływu na niektóre przyjęcia aukcyjne, ale mam nadzieję że takie śmieszne rzeczy się nie powtórzą :) wszystko trzeba wybalansować tak, żeby jak najwięcej osób było zadowolonych. Ale tym półtorakom byłem przeciwny, bo po co zadawalać kogokolwiek kosztem solidności firmy? Ale to jest temat na inną rozmowę :)
W każdym razie Onebid się rozwija i jest coraz mocniejszy jako platforma. Dużo aukcji to dobra sprawa, bo przyjdzie czas że będzie taniej, no i oczywiście wypływają walory do którego nie było szerszego dostępu dotychczas (firmy tutaj akurat nie zasypiają gruszek w popiele, chwytają każde możliwości).

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marca 2018, 14:34:43 »
Wystawianie dużej ilości "żużla" na aukcji wiąże się z dodatkową robotą przy opisach, no chyba, że ktoś wystawia w zestawach, to jest wtedy kupowanie kota w worku. Z aukcji robi się giełda staroci, a to inna bajka.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Bereska - aukcja na onebid
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Marca 2018, 15:46:30 »
Ostatnio dużo ciekawsze monety II RP można na Allegro spotkać ;) .
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7259310177
Ciekawe jaki będzie ruch ze strony OneBid na decyzję zmian prowizji na Allegro. 8)
Janek

 

R E K L A M A
aukcja monet