Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwiecień 2018, 15:46:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monety - po naprawie  (Przeczytany 434 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dusiolek
Użytkownik
**
United States United States

Zainteresowania:
monety Polskie

« Odpowiedz #15 : 02 Kwiecień 2018, 19:56:32 »

Ciekawa robota i fajne prześledzenie jej historii. Swoją drogą jak PCGS mógł ją ogradować na XF40 skoro już była po naprawie?
myślę, że ''specjaliści" nie zauważyli   Mrugnięcie
Z tej wypowiedzi (i z kilku ponizej) wyglada jakby winni byli ludzie z PCGS - myla sie jak inni i nic tu nowego (a firma odda pieniadze jesli kupujacy zglosi ze oszacowali naprawiana monete - jak widac udowodnic nie jest trudno).
Glowny problem to oszus/zlodziej - czyli osoba, ktora to oddala te monete do jubilera aby ja "naprawic" i zarobic troche $$$  i takich trzeba scigac,

Tomasz
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #16 : 02 Kwiecień 2018, 20:07:49 »

Według mnie kwestią dyskusyjną jest czy osoba, która oddała tę monetę do naprawy a potem do PCGS to oszust o złodzieju już nie wspomnę. Zakładając, że to była jedna osoba, bo dowodów na to nie ma.
O ile jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek ingerencji w monety to tutaj przyznam, że wyszło jej to na dobre. To, że pracownicy firmy gradingowej się pomylili to kolejny przykład, że grading (nawet renomowanych firm amerykańskich) nie jest nieomylny. A czyż pakowanie monet w trumny i nadawanie im numerków niczym bydłu na targu nie jest dochodowym interesem? Zarabia i PCGS i ich klient, który z zyskiem sprzeda monetę. Na tym to niestety polega. Na robieniu $$$. W końcu grading to jakość, bezpieczeństwo i prestiż  Buzia na kłódkę
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #17 : 02 Kwiecień 2018, 20:59:20 »

Ponieważ temat powiększył się o naprawianego talara, to pozwoliłem sobie na podzielenie wątku. Tutaj zapraszam do pokazywania wyłapanych napraw monet. O ile nie oceniam negatywnie samej naprawy, to już brak adnotacji w opisie aukcji uważam za delikatną wpadkę. Poniżej przykład orta 1610, który najpierw został sprzedany na 165 aukcji Kunkera w 2010 i po roku pojawił się na 14 aukcji PDA.

* KUN 165_0926.jpg (137.77 KB, 803x400 - wyświetlony 49 razy.)

dusiolek
Użytkownik
**

Zainteresowania:
monety Polskie

« Odpowiedz #18 : 02 Kwiecień 2018, 21:10:24 »

Według mnie kwestią dyskusyjną jest czy osoba, która oddała tę monetę do naprawy a potem do PCGS to oszust o złodzieju już nie wspomnę. Zakładając, że to była jedna osoba, bo dowodów na to nie ma.
O ile jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek ingerencji w monety to tutaj przyznam, że wyszło jej to na dobre. To, że pracownicy firmy gradingowej się pomylili to kolejny przykład, że grading (nawet renomowanych firm amerykańskich) nie jest nieomylny. A czyż pakowanie monet w trumny i nadawanie im numerków niczym bydłu na targu nie jest dochodowym interesem? Zarabia i PCGS i ich klient, który z zyskiem sprzeda monetę. Na tym to niestety polega. Na robieniu $$$. W końcu grading to jakość, bezpieczeństwo i prestiż  Buzia na kłódkę
A czym sie rozni "naprawianie monety" od "polerowania", "tooling" i czego tam jeszcze nie robia z monetami - ogolnie jest to ingerencja w stan monety.

Tylko dlatego ze monecie to "na dobre" wyszlo to znaczy ze "zabieg" byl dobry. Nie, w tym momencie tracimy informacje jak te monety byly produkowane, ze stempel mial (na przyklad) wykruszenie i kazda moneta to ma, a tu nagle "po naprawie" i mamy "inny wariant".

a co do czlowieka - jest to oszust _. moneta "poprawiana",  zlodziej -> sprzedanie monety "poprawionej" (potencjalna strata kupujacego)

A co do ostatnego zdania - dotyczy gradingu - to nie calkiem rozumiem o co chodzi,

Pozdrawiam, Tomasz
Wojciech_Opioła
Rada Oficerów TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Poszukiwacze monet- Coins Prospectors-prezes i założyciel , Monety Zygmunta III Wazy-blog, TPZN Legitymacja nr.105
Zainteresowania:
orty gdańskie, monety Zygmunta III Wazy, XVII wiek w numizmatyce

kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 02 Kwiecień 2018, 21:22:14 »

Ponieważ temat powiększył się o naprawianego talara, to pozwoliłem sobie na podzielenie wątku. Tutaj zapraszam do pokazywania wyłapanych napraw monet. O ile nie oceniam negatywnie samej naprawy, to już brak adnotacji w opisie aukcji uważam za delikatną wpadkę. Poniżej przykład orta 1610, który najpierw został sprzedany na 165 aukcji Kunkera w 2010 i po roku pojawił się na 14 aukcji PDA.
Właśnie o stworzeniu takiego wątku pisałem  Uśmiech

Monety Zygmunta III Wazy - blog  - autor http://blog-o-monetach.bloog.pl/
Poszukiwacze monet - Coins Prospectors - prezes https://www.facebook.com/groups/974043932688354/?fref=ts
TPZN - legitymacja nr. 105
rubinowakrew
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
Drobnica Zygmunta III Wazy

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 02 Kwiecień 2018, 21:23:54 »

A co do ostatnego zdania - dotyczy gradingu - to nie calkiem rozumiem o co chodzi,

Pozdrawiam, Tomasz

To się nazywa sarkazm
dusiolek
Użytkownik
**

Zainteresowania:
monety Polskie

« Odpowiedz #21 : 02 Kwiecień 2018, 21:31:58 »

Pozdrawiam, Tomasz

To się nazywa sarkazm
O.K.  Mrugnięcie
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #22 : 02 Kwiecień 2018, 21:39:35 »

O ile nie oceniam negatywnie samej naprawy, to już brak adnotacji w opisie aukcji uważam za delikatną wpadkę.
To w sumie powinno być mottem, z którym myślę, że wszyscy się zgodzą. Rzadkie monety czasem "zasługują" na profesjonalną naprawę. Natomiast faktycznie uczciwie byłoby poinformować o tym potencjalnego kupującego.
A odnośnie gradingu padło już wiele słów, nie uważam za konieczne ciągnięcie wątku  Mrugnięcie
Zostało w sumie to już wyjaśnione Uśmiech Po prostu spodobał mi się ten slogan Niemczyka.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM