Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:12:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witamy pibyka!  (Przeczytany 11297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Witamy pibyka!
« dnia: 31 Marca 2018, 20:05:13 »
Pozwolę sobie
A kogóż to moje oczy widzą? ;-) Stare czasy allegrowej kafejki przelatują w pamięci jako ptacy wędrowni :-)

Mam nadzieję, że zagości Pan na stałe i będzie sobie pozwalał więcej i częściej!
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2018, 00:51:54 wysłana przez cancan62 »

gumer

  • Gość
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marca 2018, 20:16:26 »
Panie Piotrze, gdzie Pan był, jak Pana nie było? Kopę lat. I jak zwykle z kotem w awatarze :)
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2018, 20:18:43 wysłana przez gumer »

pibyk

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Numizmatyk trochę z przypadku i mimo woli ;-)
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marca 2018, 20:50:22 »
Allegro to dawne dzieje, a Cafe jeszcze dawniejsze. Kafejkę niestety zlikwidowano decyzją jakiegoś dobrze opłacanego wysokiej klasy specjalisty od e-commerce (w wolnym tłumaczeniu bałwana), a i Allegro to już zupełnie inna firma. To se ne vrati, ale powspominać czasami miło ;)

Z drugiej strony cieszy mnie to, że jest parę miejsc w internecie gdzie społeczność numizmatyczna ma się całkiem dobrze. I cieszę się, że w takich miejscach spotykam starych znajomych.

No cóż, od dawna byłem numizmatykiem-teoretykiem - z różnych względów ograniczałem się wyłącznie do gromadzenia wiedzy, ale nie zbierałem monet. Jednak ostatnimi czasy nieco przypadkowo i trochę mimowolnie wróciłem do praktykowania więc i wiedzę by wypadało zaktualizować. Zrobiłem więc małą kwerendę,  zarejestrowałem się tu i ówdzie, poczytałem, a że coś tam wiem to i od czasu do czasu pewnie też coś napiszę  :)

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2018, 09:55:43 »
Witamy serdecznie Panie Piotrze :)
jarek

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2018, 10:45:10 »
Tak się zastanawiałem, czy to tylko przypadkowa zbieżność nicków... A jednak nie  :)
Bardzo miło tu Pana widzieć, czasem wspominam tamte "stare dobre czasy"  ;D .

Pozdrowienia,

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwietnia 2018, 14:43:03 »
Tak się zastanawiałem, czy to tylko przypadkowa zbieżność nicków... A jednak nie  :)


Jak zobaczylem zainteresowania (papiery wartosciowe) to watpliwosci nie mialem :-)

Serdecznie witam,

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwietnia 2018, 14:57:29 »
No cóż, od dawna byłem numizmatykiem-teoretykiem - z różnych względów ograniczałem się wyłącznie do gromadzenia wiedzy, ale nie zbierałem monet. Jednak ostatnimi czasy nieco przypadkowo i trochę mimowolnie wróciłem do praktykowania
Serdecznie witamy!
Solidnej wiedzy nigdy nie za wiele - a w połączeniu z praktyką tym bardziej.
Z kafejką, R.I.P., spotykałem się tylko okazjonalnie i to już pod koniec jej działania, ale pewne tematy (i nicki) z nią związane nadal pojawiają się w legendach i opowieściach...  ;)

Pozdrawiam
Zenon M.

PS. A awatar zacny, bardzo zacny!

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwietnia 2018, 16:44:37 »
Allegro to dawne dzieje, a Cafe jeszcze dawniejsze. Kafejkę niestety zlikwidowano decyzją jakiegoś dobrze opłacanego wysokiej klasy specjalisty od e-commerce (w wolnym tłumaczeniu bałwana), a i Allegro to już zupełnie inna firma. To se ne vrati, ale powspominać czasami miło ;)

Witam legende kafejki i mam nadzieje na czeste kontakty! Chyle czola.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwietnia 2018, 19:51:22 »
Witam, pamiętam Pana pracę nad "czystością" działu NUMIZMATYKA.
Pozdrawiam, Gerard

pibyk

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Numizmatyk trochę z przypadku i mimo woli ;-)
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwietnia 2018, 20:51:51 »
Powiem szczerze, że jestem naprawdę mile zaskoczony zarówno pamięcią jak i ciepłym powitaniem za które Wam wszystkim serdecznie dziękuję :)

Od tamtego czasu mineło już w sumie kilka lat, ale z tego widać widać jak ważne było dawne Cafe Numizmatyka i jaką piramidalną głupotą ze strony Allegro (biznesową i wizerunkową) była likwidacja forum. Na szczęście społeczność numizmatyczna znalazła inne miejsce w sieci.

« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2018, 20:55:36 wysłana przez pibyk »

pibyk

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Numizmatyk trochę z przypadku i mimo woli ;-)
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwietnia 2018, 23:32:13 »
Dziękuję za dobre słowo :-)

Jeśli zaś chodzi o Cafe Numizmatyka to było, mineło :-) Stare przysłowie Hotentotów mówi: "nie oglądaj się za siebie bo ci z przodu ktoś przy....." (mam nadzieję, że ten kolokwializm zostanie mi wybaczony) więc nie ma sensu roztrząsanie tego co było, za to warto zajmować się kształtowaniem tego co będzie.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwietnia 2018, 14:19:21 »
Witamy serdecznie:) Czy dobrze myślę, że Kolega jest znaną osobą z cafe allegro? ;)
Norbert

pibyk

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Numizmatyk trochę z przypadku i mimo woli ;-)
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwietnia 2018, 19:05:09 »
Witamy serdecznie:) Czy dobrze myślę, że Kolega jest znaną osobą z cafe allegro? ;)

Można tak powiedzieć - moderowałem m.in. Cafe Numizmatyka od początku jej istnienia prawie do samego końca :-)

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwietnia 2018, 20:59:37 »
Tym bardziej miło powitać na pokładzie TPZN :)
Norbert

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Witamy pibyka!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Kwietnia 2018, 19:36:56 »
Niemniej dobrze się stało, że Cafe znikło, bo stałym tematem forów numizmatycznych są falsy, a to był w kafejce zawsze temat drażliwy i mocno łagodzony.

No co najmniej dziwna opinia... Korzystałem kilkanaście lat i nie odniosłem takiego wrażenia. Pod koniec poziom cafe nie miał już co prawda wiele wspólnego z "dawnymi czasami", ale archiwum cafe allegro było kopalnią informacji, w tym w dużej mierze o falsach, i jego skasowanie uważam za barbarzyństwo. Mam kilka wątków zarchiwizowanych, głównie o falsach właśnie, bardzo żałuję, że nie zapisałem więcej.

A pibyka miło widzieć :)

« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 19:57:30 wysłana przez zenonmoj »

 

R E K L A M A
aukcja monet