Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:23:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: sto lat, sto lat...  (Przeczytany 8942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
sto lat, sto lat...
« dnia: 21 Kwietnia 2018, 19:13:00 »
...a konkretnie 100 lat Niepodleglosci Polski.
Moja mama, osoba troskliwa, zapytala mnie dzisiaj: "Synku, ty zbierasz te monety, a czy chcialbys medal? Sa takie darmowe medale na stulecie odzyskania niepodleglosci."
Zapytalem wiec:
- A jakie, mamo?
- Nie wiem dokladnie, jakies podobno male, ale darmowe.
- Zobaczmy..
http://www.polska2018.com.pl/#

Owszem medal darmowy, z czego zrobiony, ani jak duzy, sprzedawca - Skarbnica Narodowa, nie podaje; ale przeciez darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby...

Przyjrzyjmy sie blizej tej jedynej w zyciu okazji:
Oferta jest ekskluzywna, gdyz trzeba miec "zdolnosc konsumencka".
Oferta jest darmowa, medal kosztuje 0zl, przesylka i pakowanie jedyne 9,95zl. Kazda przesylka moze zawierac tylko JEDEN medal, dwu sie nie da, bo przesylka bylaby za tania.
No, dobra, za dyche sie oplaci przetestowac poziom tej afery, ale zaraz, zeby zamowic, trzeba miec numer oferty, ktorej tym razem nie dostalem.
Czyli musze zadzwonic na infolinie, numer podany u dolu strony i dostac ten numer, a tam czy sie gada, czy slucha muzyki, placi sie 20 do 45 groszy za minute.

Reasumujac, zamawiam nie wiem co ani nie wiem za ile. Wiem tylko, ze NIE ZA DARMO.

Jest jeszcze inna opcja na stronie tejze Skarbnicy:
https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/odzyskanie-niepodleglosci-medal-w-trzech-kolorach-srebra-4001260678
Medal w czystym srebrze, wagi jednej uncji trojanskiej, za jedyne 650 zlotych, co jest przeszlo dziesieciokrotna przebitka wartosci kruszcu.
"Do bezpiecznego i efektownego przechowywania przeznaczona jest specjalnie zaprojektowana ramka kolekcjonerska, która umożliwia eksponowanie i podziwianie trzech kolorów srebra po obydwu stronach bez wyjmowania emisji." Juz wiem wreszcie jak sie to cudo oficjanie nazywa - EMISJA, czemu nie TRADYCJA?.

Cytujac klasyka:
"... wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! ... Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach."
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2018, 19:24:54 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwietnia 2018, 20:31:08 »
Znane porzekadło mówi, że za darmo to można tylko w ryj dostać... patrząc na te wszystkie ich limitowane emisje mam nieodpartą ochotę im tą darmochę sprezentować. Zaś Tradycja to dobre imię dla dziewczynki ;)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwietnia 2018, 20:37:48 »
No cóż, co myśleć o Skarbnicy Narodowej i jej wyrobach wiadomo nie od dziś. Niestety mają się nieźle i podejrzewam, że i bez takich akcji utrzymali by się z samych sklepików w newralgicznych dla łapania jeleni miejscach, takich jak Wawel.

Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcia co się jeszcze musi stać, żeby ludzie przestali to kupować.

Obolvs

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Legitymacja: TPZN nr 079
    • Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwietnia 2018, 22:56:26 »
Miałem podobną sytuację kilkanaście lat temu jak Skarbnica Narodowa startowała.
Do jakiejś gazety była dołączona wkładka taka jak na skanach z "ważnym komunikatem".
"Piotruś, może by ci zamówić?". Rzuciłem na ten druk okiem i już wiedziałem, że to jakieś szambo.

Stopień jakości: A10. Cokolwiek to znaczy.
Metal szlachetny: Prawdziwe srebro 500/1000. Po zbóju szlachetny, pół na pół srebra, miedzi i pieron wie czego tam jeszcze.
Wielkość emisji: jedynie 25.000 szt. Jak na medal to rzeczywiście niewiele, no ale rarytas do nabycia jedynie z "kartą rezerwacyjną".
Ścisły limit, okazyjna cena 29 zł plus porto 8 zł napisane mikroskopijnymi literkami. Szkoda, że oprócz średnicy nie napisali ile waży ten medal z prawdziwego srebra.

Dopóki będą chętni na tego typu wyroby, dopóty będą to produkować.

P.S. Widziałem ostatnio w telewizorze reklamę tego darmowego medalu i nawet tego nie sprawdzałem.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwietnia 2018, 23:25:12 »
Kiedys moji rodzice dostali od nich reklamowke - na szczescie spytali sie co o tym mysle - w slowach nie szczedzilem i starczylo na jakies 5+ lat. Niestety wiek (moich rodzicow) oraz upierdliwosc tych syfiarzy [Skarbnicy] swoje robi - i w dostalem w 2017 prezent po choinke - produkt Skarbnicy Narodzowej (O ile pamietam cos z Pilsudskim)

Tomek

i chyba to cos wywalilem :-(

Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwietnia 2018, 23:58:38 »
Moi rodzice zawsze mnie pytaja. Wrzucam wtedy kilka obliczen ceny kruszcu.
Dokladam kilka ukrytych oplat i pamiec sie odswieza.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwietnia 2018, 23:59:45 »
Znane porzekadło mówi, że za darmo to można tylko w ryj dostać... patrząc na te wszystkie ich limitowane emisje mam nieodpartą ochotę im tą darmochę sprezentować. Zaś Tradycja to dobre imię dla dziewczynki ;)
;D
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwietnia 2018, 08:41:05 »
... Niestety mają się nieźle i podejrzewam, że i bez takich akcji utrzymali by się z samych sklepików w newralgicznych dla łapania jeleni miejscach, takich jak Wawel. ...
Sklep na Wawelu jest Mennicy Polskiej https://www.mennica.com.pl/kontakt/sklep-firmowy-mennicy-polskiej-krakow, czy tzw. Skarbnica Narodowa też ma tam sklep?

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwietnia 2018, 09:35:50 »
Sklep na Wawelu jest Mennicy Polskiej, czy tzw. Skarbnica Narodowa też ma tam sklep?
Zabił mi Pan ćwieka, bo nijak nie odróżniam tych producentów medalików. Tam jest jedna kanciapa, więc jest jak Pan mówi, ale jak dla mnie to taka sama tandeta, np.
https://www.mennica.com.pl/monety-i-numizmaty/katalog?series=Bohaterowie%20kresk%C3%B3wek

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwietnia 2018, 10:16:59 »
Na Wawelu jest jedynie MW (Mennica Polska) i owszem bije pełno brzydkoblaszek ale jest jednak oficjalna mennicą bijąca wiele oficjalnych walut.

Natomiast Skarbnica Narodowa niema nic wspólnego z mennicą i swoje wspaniałe coś zamawia w firmach zewnętrznych.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwietnia 2018, 13:32:31 »
Mennica Polska jest oficjalną mennicą
Ma Pan trochę stare dane, tak sprzed 2005 :-) Nie ma teraz czegoś takiego jak "oficjalna" w znaczeniu "należąca do państwa" mennica. To że po sprywatyzowaniu dalej bije polskie monety obiegowe (jak wiadomo z wyjątkami jak angielskie groszówki) nie nadaje jej takiego statusu.

Natomiast Skarbnica Narodowa niema nic wspólnego z mennicą i swoje wspaniałe coś zamawia w firmach zewnętrznych.
Np. jak będzie miała taniej w Mennicy Polskiej (nie sprawdzałem jak jest obecnie).

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwietnia 2018, 15:27:44 »
Ze strony Mennicy Polskiej
Z dawnej mennicy została głównie nazwa.

Skarbnica Narodowa nie jest tam wymieniona.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2018, 15:32:34 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwietnia 2018, 18:31:43 »
To że po sprywatyzowaniu dalej bije polskie monety obiegowe (jak wiadomo z wyjątkami jak angielskie groszówki) nie nadaje jej takiego statusu.
Wyjątkiem są chyba jeszcze angielskie złotówki. :)
TPZN nr 042
Pozdrawiam

Janusz Kitowski

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Legitymacja: TPZN nr 125
Odp: sto lat, sto lat...
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Kwietnia 2018, 18:48:12 »
Z tego co się orientuję, to złotówki z nowym awersem bite są tylko w MW od 2017 roku. Zmieniono tylko miejsce znaku menniczego - pod prawą nogą.

 

R E K L A M A
aukcja monet